عکس/ ماجرای قتل مبینا سوری دختر ۱۶ ساله رومشکانی، همسر روحانی مبینا سوری کیست

0

عکس/ ماجرای قتل مبینا سوری دختر ۱۶ ساله رومشکانی، همسر روحانی مبینا سوری کیست

مبینا سوری همسر روحانی در رومشکان لرستان توسط خانواده اش در روز ۸ شهریور ۱۴۰۰ به قتل رسید ماجرای قتل مبینا سوری دختر ۱۶ ساله رومشکانی مبینا سوری همسر روحانی کیست و علت دقیق قتل مبینا سوری دختر ۱۴ ساله همسر روحانی و ماجرای خفه کردن با روسری و بازداشت همسر مبینا سوری به اتهام قتل را در خبرهای جدید با جزئیات میخوانید

عکس/ ماجرای قتل مبینا سوری دختر 16 ساله رومشکانی، همسر روحانی مبینا سوری کیست

خبر قتل مبینا دختری ۱۶ ساله به دست اعضای خانواده اش و خفه کردنش با روسری بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشت و گفته شده است که علت قتل مبینا سوری مسئله ناموسی و تعصبات بی پایه و اساس عنوان شده و بررسی این قتل ناموسی در جریان دستور قضایی قرار دارد.

۸ شهریور امسال دختر جوانی به نام مبینا ۱۶ ساله، اهل و ساکن بخش سوری استان لرستان که همسر یک فرد روحانی بود؛ با انگیزه ناموسی توسط یکی از اعضای خانواده خود به قتل رسید.

رکنا نوشت: یکی از اهالی روستای پادروند ، در مورد جزئیات این قتل ناموسی گفت: «مبینا دختری ۱۴ ساله بود که با یکی از روحانیون جوان روستای ما ازدواج کرده بود. مدتی بود پشت سر مبینا و یکی از جوان‌های روستا حرف و حدیث بود. اما این حرف و حدیث‌ها بیهوده بود. اهالی می‌گفتند که کسی با مبینا تماس گرفته بوده است.

منطقه ما یک منطقه عشایری است و فرهنگ مردم طوری است که تعصبات بیهوده زیادی دارند. اگر کسی به یک دختر چپ نگاه کند، مردم با حرف و حدیث او را نابود می‌کنند. مبینا دختر خیلی کم سن و سالی بود و با اجتماع آشنا نبود.

من از اهالی روستا که در مراسم فاتحه خوانی او شرکت داشتند شنیدم که می‌گفتند شوهر مبینا گریه می‌کرد و می‌گفت من به همسرم اطمینان داشتم. اما ظاهرا خانواده مبینا و افرادی از خانواده شوهرش به خاطر سوظن و تعصب او را به قتل رساندند.»

گفته می‌شود عامل قتل یکی از فامیل‌های خود مبیناست. به همین دلیل خانواده اش بابت قتل او شکایتی نکرده اند.»

سردار الهی، فرمانده انتظامی استان لرستان در مورد جزئیات این حادثه گفت: «این حادثه به دلیل اختلافات خانوادگی رخ داده بود و متهم به قتل شناسایی و دستگیر شده است. متهم یکی از بستگان خود مقتول است.» منبع: رکنا

بازداشت همسر مبینا سوری به اتهام قتل

سرهنگ مهدوی کیا فرمانده انتظامی رومشکان گفت: جسد دختر نوجوان رومشکانی مبینا سوری که در سن ۱۶ سالگی با پسر عمه خود ازدواج کرده بود در یک باغ پیدا شد.

فرمانده انتظامی رومشکان افزود: همسر مبینای ۱۶ ساله به عنوان متهم دستگیر شده است.

به گفته سرهنگ مهدوی کیا اینکه این دختر ۱۶ ساله توسط همسرش به قتل رسیده یاخودکشی کرده در دست بررسی است.

سردار یحیی الهی فرمانده انتظامی لرستان هم دلیل این قتل را اختلافات خانوادگی اعلام کرده است. منبع: مهر

 

نظرات