بیوگرافی و عکس های سعید افروز قهرمان پرتاب نیزه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو + سوابق

0

بیوگرافی سعید افروز قهرمان پارالمپیکی پرتاب نیزه و همسرش + علت معلولیت و افتخارات

با بیوگرافی سعید افروز متولد ۱۳۷۰ اهل جیرفت پرتابگر نیزه و دارنده طلای پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ ، عکس ها و تصاویر خاص شخصی و ورزشی سعید افروز قهرمان پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو ، زندگینامه سعید افروز ملی پوش پرتاب نیزه و عضو تیم ملی معلولان و جانبازان و زندگی شخصی و ورزشی و ماجرای معلولیت و همسر و فرزند و خانواده و اهل کجاست و سن و قد و محل زندگی و سوابق ورزشی وی در بیوگرافی و عکس های او در مجله حرف تازه به مناسبت قهرمانی در پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ آشنا شوید

بیوگرافی سعید افروز قهرمان پارالمپیکی پرتاب نیزه و همسرش + علت معلولیت و افتخارات

 

بیوگرافی سعید افروز پرتاب نیزه

سعید افروز متولد ۲۲ آذر ماه سال ۱۳۷۰  اهل روستای حسین آباد بخش اسفندقه جیرفت ورزشکار پرتاب نیزه اهل ایران و عضو تیم ملی پرتاب نیزه پارادودومیدانی و تیم ملی معلولان و جانباران است که که عناوین قهرمانی جهان و آسیا را در رشته پرتاب نیزه در کارنامه ورزشی خود ثبت کرده است.

سعید افروز، هشتمین طلایی کاروان ایران در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرد و توانست در پرتاب سوم خود با حد نصاب ۴۰:۰۵ متر، رکورد جهان و پارالمپیک را که در پرتاب اول شکسته بود مجددا شکست و صاحب گردن آویز طلا شد.
افروز که نخستین بار این رقابت‎ها را تجربه می‌کند.

سعید افروز قهرمان پرتاب نیزه پارالمپیک 2020 توکیو کیست

سوابق ورزشی از تنیس روی میز تا دوومیدانی

افروز ورزش را از رشته تنیس روی میز و دوومیدانی آغاز کرد، اما به دلیل علاقه و استعداد بیشتر در دوومیدانی و رشته (پرتاب نیزه) این رشته را انتخاب کرد و بطور حرفه ای دنبال کرد.

او از سال ۹۶ ورزش را بصورت حرفه ای آغاز کرده و در مسابقات مختلف داخلی و خارجی شرکت کرده و توانست به مقام های مختلفی دست پیدا کند.

بیوگرافی و عکس های سعید افروز قهرمان پرتاب نیزه پارالمپیک 2020 توکیو + سوابق

اولین مدال و اولین مسابقه

در سال ۹۷ در مسابقات قهرمانی کشور، برای اولین بار به مقام سومی و مدال برنز دست پیدا کرد و سپس در مسابقات قهرمانی کشور در سال ۹۸  توانست با اقتدار به مقام اول و مدال طلا دست پیدا کند.

این ورزشکار ایرانی بعد از قهرمانی در رقابت های کشوری، در رقابت های بین المللی امارات شرکت کرد و در رقابتی سخت و نفس گیر موفق به کسب مدال نقره شد

جواز حضور در مسابقات پارالمپیک توکیو

افروز با شرکت در رقابت های بین المللی امارات موفق به کسب مدال نقره شد و توانست جواز حضور مسابقات پارالمپیک توکیو را بدست آورد

او دارنده چهار مدال طلا و یک برنز در مسابقات قهرمانی کشور است

عکس های شخصی سعید افروز قهرمان پرتاب نیزه جهان

مدال طلای سعید افروز در مسابقات پارالمپیک توکیو

مسابقات دوومیدانی بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با رقابت ورزشکاران در پرتاب نیزه کلاس F34 دنبال شد و سعید افروز بود که با پرتابی به میزان ۴۰٫۰۵ متر به مدال طلای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو دست یافت و رکوردار جدید پرتاب نیزه پارادوومیدانی در کلاس F34 در سطح جهان و پارالمپیک شد.

سعید افروز و همسرش

سعید افروز بعد از دستیابی به مدال طلای مسابقات پرتاب نیزه کلاس F34 بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار داشت: این مدال برای من خیلی مهم است، چون برای رسیدن به آن خیلی تلاش کردم. اعضای خانواده‌ام و مردم در این مدت خیلی برای من انرژی مثبت فرستادند و خیلی خوشحالم با شکستن رکورد جهان و پارالمپیک به مدال طلا رسیدم.

مدالم را با تمام وجود به رهبر عزیزم، مردم کشورم که امیدوارم خوشحال شده باشند و البته خانواده‌ام و مربی‌ام تقدیم می‌کنم.

پیج اینستاگرام سعید افروز

صفحه رسمی این ورزشکار با نشانی saeed.afrooz34 در دسترس عموم قرار دارد که میتوانید که عکس ها و مسابقات و تصاویر شخصی و خانوادگی وی را پیج شخصی اش در شبکه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید

عکس های سعید افروز

مسابقه سعید افروز در پارالمپیک توکیو

سعید افروز اینستاگرام

زندگسینامه سعید افروز رکورددار پرتاب نیزه جهان

 

 

نظرات