علت سیلی زدن دامپزشک خوزستانی به رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با ماجرای کامل

0

علت سیلی زدن دامپزشک خوزستانی به رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با ماجرای کامل

یک دامپزشک خوزستانی روز جمعه ۵ شهریور ۱۴۰۰ در حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، که همراه رئیسی رییس جمهور به خوزستان سفر کرده، در اقدامی عجیب زشت به رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز سیلی زد ماجرا و جزئیات سیلی زدن دامپزشک اهوازی به فرهاد ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و فیلم سیلی زدن به رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز…

علت سیلی زدن دامپزشک خوزستانی به رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با ماجرای کامل

آیت الله رئیسی صبح روز جمعه در نخستین سفر استانی کابینه سیزدهم، برای بررسی مشکلات خوزستان از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید قاسم سیلمانی وارد اهواز شد. رییس جمهوری را در این سفر جمعی از اعضای کابینه از جمله وزرای نیرو، کشور، جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، و رییس سازمان برنامه و بودجه همراهی می‌کنند.

 

ماجرای سیلی زدن دامپزشک خوزستانی به رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز

ایسنا نوشت: رییس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه جندی شاپور اهواز در این خصوص گفت: این دامپزشک در حیطه کاری خود تخلفاتی را دارد و پرونده‌اش در دانشگاه علوم پزشکی اهواز در حال رسیدگی است و روز جمعه در اقدامی غیراخلاقی به رییس دانشگاه علوم پزشکی حمله‌ور شد و در مقابل چشمان وزیر وی را مورد ضرب و شتم قرار داد.

عرفان مردانی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی اهواز در ماه‌های اخیر جلوی سواستفاده مالی این فرد را گرفته به همین دلیل و برای مظلوم نمایی، وی در حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به صورت هدایت شده از سوی برخی کانون‌های تخلف و رانت به سمت رییس دانشگاه حمله ور شد که توسط ماموران انتظامی بازداشت شد.

وی افزود: این اقدام زشت و از پیش طراحی شده او از سوی برخی عوامل پشت پرده و مافیایی در حوزه علوم پزشکی انجام شد که به سرعت مورد سواستفاده برخی رسانه‌های معاند نیز قرار گرفت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با محکوم کردن این حرکات زشت و ناپسند گفت: متاسفانه این افراد حاضرند برای به جیب زدن ثروت، اخلاق را زیر پا گذاشته و بی شرمانه در روز پزشک به پزشک ایثارگر و زحمتکش خوزستانی حمله فیزیکی کنند.

وی با بیان اینکه مدافعان سلامت در این ۱۸ ماه مظلوم واقع شده‌اند افزود: امیدواریم این موضوع از سوی آقای رییس جمهوری پیگیری و نسبت به هتک حرمت فرمانده عملیات مقابله با کرونا در خوزستان و کادر درمانی استان اقدام لازم انجام شود.

فیلم سیلی زدن دامپزشک خوزستانی به رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با ماجرای کامل

بیانیه علوم پزشکی اهواز

در بیانیه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در پی تعرض به رئیس این دانشگاه آمده است: “در پی اتفاقات رخ داده برای رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز همزمان با بازدید وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از یکی از بیمارستان‌های اهواز، مطالب زیر جهت تنویر افکار عمومی اعلام می‌گردد:

ظهر امروز همزمان با حضور امیدآفرین رئیس محترم جمهور و اعضای دولت مردمی ایران قوی در استان و بازدید وزیر محترم بهداشت از بیمارستان‌های استان به منظور بررسی وضعیت ارائه خدمات به بیماران، فردی با مشخصات امین کمالی که دارای مدرک دامپزشکی و با مسئولیت مراقبت و نگهداری از حیوانات آزمایشگاهی دانشگاه است با حرکاتی عجیب ضمن نزدیک شدن به وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز که در حال ویزیت و عیادت از بیماران مبتلا به کرونا بودند، با ایجاد بی‌نظمی در روند ارائه خدمات به بیماران، به سمت رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهوار حمله‌ور شد و وی را مضروب نمود. این اقدام غیراخلاقی با واکنش وزیر بهداشت و مقامات انتظامی همراه مواجه شد و فرد متخلف به سرعت بازداشت شد.

لازم به ذکر است که ضارب در ماه های گذشته به دلیل انتشار مطالب موهن در فضای مجازی و تخلفات متعدد اداری، از سوی هیات رسیدگی به تخلفات دانشگاه مجرم شناخته شده بود و برای وی احکامی در این زمینه صادر شده است. لذا اقدام وی علیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در راستای تلافی‌جویی از احکام قانونی صادره و کاملا شخصی بوده و بر خلاف ادعای رسانه‌های بیگانه، هیچ ارتباطی به اعتراض به اطلاعات مربوط به حوزه سلامت نداشته است.

این اقدام زشت و از پیش طراحی شده که در پی از دست رفتن برخی منافع مالی و با هدایت برخی عوامل پشت پرده و مافیایی در حوزه علوم پزشکی انجام و با هماهنگی با خارج از کشور به سرعت مورد سوءاستفاده برخی رسانه‌های معاند نیز قرار گرفت، نشان از عمق خطر افراد منفعت‌طلب و قدرت‌طلب در حوزه سلامت دارد که حاضرند برای به جیب زدن ثروت، اخلاق را زیر پا بگذراند و بی‌شرمانه در روز پزشک به پزشک ایثارگر و زحمتکش خوزستانی که در یک سال و نیم اخیر برای حفاظت از سلامت مردم از جان مایه گذاشته است حمله فیزیکی کنند.

در حالی که خوزستان شادمان از سفر سید محرومان بود و اقدام مثبت و انقلابی دولت مردمی باعث تزریق امید به مردم شده، چنین اقدام زشت و تاسف‌باری که با اعتراض اعضای سازمان نظام پزشکی خوزستان و پزشکان و کادر درمان نیز همراه شد، باعث تلخ‌کامی گروه‌های مختلف مردمی و مدافعان سلامت شده است که امید می‌رود مقامات قضایی با رسیدگی فوری و خارج از نوبت به پرونده این فرد متخلف، موجبات صیانت و حفاظت از جایگاه مدافعان سلامت در دوران سخت مبارزه با کرونا را که رهبر معظم انقلاب بارها در فرمایشات‌شان از این قشر زحمتکش تقدیر به عمل آورده بودند، را فراهم آورند.

نظرات