بیوگرافی و ماجرای دکتر لیلا امیری در اتوبان کرج قزوین و پلیس راه + تصاویر

1

بیوگرافی و ماجرای دکتر لیلا امیری در اتوبان قزوین کرج

ویدیوی اعتراضی دکتر لیلا امیری متخصص داخلی و پزشک بیمارستان آبیک در شبکه های اجتماعی که میگوید هنگامی که قصد داشته خود را از کرج به محل کارش در بیمارستان آبیک برساند، ماموران پلیس خودروی او را در بزرگراه متوقف کرده‌اند در ادامه عکس و بیوگرافی و فیلم و موضوع اتوبان کرج قزوین و لیلا امیری و پاسخ پلیس و فرماندار ابیک را در این بخش میخوانید.

بیوگرافی و ماجرای دکتر لیلا امیری در اتوبان کرج قزوین و پلیس راه + تصاویر

بیوگرافی دکتر لیلا امیری

دکتر لیلا امیری متخصص داخلی که ساکن کرج و محل کار او در بیمارستان آبیک است و مطب شخصی نیز در مهرشهر کرج دارد.

دکتر لیلا امیری متخصص داخلی در این فیلم می‌گوید، هنگامی که قصد داشته خود را از کرج به محل کارش در بیمارستان آبیک برساند، ماموران پلیس خودروی او را در بزرگراه متوقف کرده‌اند و این مسأله موجب مرگ یک بیمار کرونایی در بیمارستان شده است.
بنا به ادعای پزشک مذکور، پس از یکساعت و نیم توقف و تماس با مسوولان استان برای حل موضوع، نهایتا پلیس اجازه عبور به او را داده است.

پزشک یاد شده همچنین از ادبیات و رفتار مامور پلیس با او به عنوان عضو کادر درمان به شدت انتقاد کرده و گفته که مامور مذکور پس از شنیدن خبر مرگ بیمار کرونایی با بی‌تفاوتی برخورد کرده است.

پاسخ فرماندار شهرستان آبیک

پزشکی که در این ویدئو می‌گوید از حضورش در بیمارستان ولیعصر آبیک جلوگیری شده، خانم امیری‌ست که ساکن کرج و محل خدمات او این بیمارستان است.

خانم امیری در مسیر رسیدن به بیمارستان، با ممانعت پلیس مواجه می‌شود.

پلیس می‌گوید: در طرح ممنوعیت تردد، کسی حق سفر ندارد.

خانم امیری کارت شناسایی ارائه می‌دهد، اما پلیس آن را نامعتبر می‌داند.

در ادامه، پای فرماندار آبیک و حتی استاندار هم به ماجرا باز می‌شود.

شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک در خصوص اتقاق پیش امده چنین توضیح می‌دهد: خانم دکتر امیری طی هفته گذشته علی رغم اینکه به بیماری کرونا دچار شده بود، سر کار حاضر می‌شد که در ایست بازرسی از سمت شهرستان نظرآباد که در اتوبان انجام می‌شد، جلوی ایشان گرفته می‌شود و حتی با وجود اینکه برگه تردد و کارت پزشکی خود را نشان دادند از ورود ایشان ممانعت می‌کند.

احمدپور می‌افزاید: طی تماس با جمالی‌پور استاندار قزوین و هماهنگی با سردار حسینی و استانداری البرز مشکل بعد از ۴۵ دقیقه رفع شد.

وی تاکید می‌کند: به دلیل مشکل به وجود آمده دوباره لیست را تهیه و طی نامه‌ای به پلیس راه استان قزوین جهت ارائه به استان البرز ارسال کردیم.

فرماندار آبیک می‌افزاید: هیچ ایست بازرسی از سمت شهرستان آبیک قرار داده نشده است تمام محدودیت‌ها از سمت شهرستان نظرآباد و استان البرز بود.

بیوگرافی دکتر لیلا امیری متخصص داخلی در بیمارستان آبیک

واکنش معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی البرز

یدالله رنجبرپور معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی البرز با اشاره به کلیپ منتشره در فضای مجازی مبنی بر عدم صدور مجوز تردد برای کادر درمان اظهار کرد: صبح روز ۲۷ مرداد ماه یک نفر که خود را پزشک بیمارستان یکی از شهرستان‌های مجاور استان البرز معرفی می‌کرد به ایست و بازرسی اتوبان کرج – قزوین مراجعه وبا ارائه برگه مجوز فاقد اعتبار (ابطال تمامی مجوزهای صادره از سوی مراجع مختلف) درخواست عبور از گیت را می‌کند که مأمورین با سعه صدر نامبرده را به حاشیه اتوبان هدایت می‌کنند تا موضوع مورد بررسی دقیق‌تر قرار گیرد.

وی بیان کرد: پس از مدتی فردی که خود را مدیر بیمارستان مذکور معرفی می‌کرد به مأمورین مراجعه و بالحنی توهین‌آمیز و پرخاشگرانه با آنها شروع به مشاجره لفظی می‌کند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی البرز تصریح کرد: پس از گذشت حدوداً ۳۵ دقیقه جانشین پلیس راهور ناجا سردار حسینی که در حال بازدید از محورهای مواصلاتی استان بوده در محل ایست بازرسی حاضر می‌شود که در این حین مدیر بیمارستان به سردار مراجعه و مجدداً پرخاشگری می‌کند.

وی ادامه داد: سردار حسینی وی را به آرامش دعوت کرده سپس با وجود پرخاشگری‌های صورت گرفته و برخلاف شیوه نامه‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا به خانم پزشک که در ورودی گیت حضور داشت اجازه تردد می‌دهند.

رنجبرپور خاطرنشان کرد: همچنین بررسی‌ها حاکی است که هیچ‌گونه اهانتی به کادر درمان از سوی هیچیک از مأمورین صورت نگرفته است.

واکنش محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور

محمد مخبر معاون اول رییس جمهور دستور رسیدگی به موضوع ممانعت پلیس راه از تردد لیلا امیری پزشک معالج بیمارستان کرونایی در استان البرز را صادر کرد.

فرمانده محترم ناجا
با سلام

«ضمن آن که وظیفه شناسی و تلاش های شبانه روزی ماموران زحمتکش و خدوم نیروی انتظامی قابل ستایش و قدردانی است، در عین حال حفظ حرمت، عزت و احترام پزشکان و کادر درمان خدوم و سخت کوش نظام سلامت کشور به عنوان انسانهای بی ادعا، مخلص و جان بر کف که در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند نیز ضروری و بر همه ما واجب است. لطفا ضمن رسیدگی و بررسی موضوع ممانعت پلیس از حرکت خودرو خانم پزشک محترمی که در حال عزیمت به محل کار خود بوده است، نتیجه را در اسرع فقط برای اینجانب ارسال نمائید».

لازم به ذکر است اخیرا فیلمی از دکتر لیلا امیری در فضای مجازی منتشر شده است که در آن نسبت به ممانعت پلیس از حرکت خودروی وی برای عزیمت به محل کار خود در بیمارستان آبیک قزوین و نیز نحوه برخورد ماموران پلیس گلایه شده است.

گفتنی است، معاون اول رئیس جمهور همچنین عصر امروز طی تماس تلفنی با دکتر لیلا امیری ضمن دلجویی از وی به سختی شرایط کاری ماموران انتظامی و تحت فشار بودن آنها اشاره و بر بررسی موضوع تا مشخص شدن جوانب مختلف آن تاکید کرد.

منبع: ایرنا و همشهری آنلاین

1 دیدگاه در “بیوگرافی و ماجرای دکتر لیلا امیری در اتوبان کرج قزوین و پلیس راه + تصاویر

  1. ناشناس گفت:

    ما صبح تا شب کار میکنیم به عنوان پزشک ،چند بارم جریمه شدیم و ممانعت شده ولی اینقدر همه رو خبردار نکردیم.اینقدر که ما ایرانیا اهل دروغ هستیم که پلیس بدبختم باورش نشده ،حق داشته ،اینهمه سر و صدا نداشته ،
    بعدشم ویزیت رو هر پزشکی طبق برنامه خودش میاد ،یک صبح یکی عصر ،با ویزیت نکردن کسی نمی میره .ضمن اینکه پزشک انکال هر رشته هست و در صورت لزوم ایشون کارا رو انجام میده.

نظرات