آخرین وضعیت تعطیلی ادارات و بانک ها از دوشنبه ۲۵ مرداد تا ۳۰ مرداد ۱۴۰۰

0

آخرین وضعیت تعطیلی ادارات و بانک ها از دوشنبه ۲۵ مرداد تا ۳۰ مرداد ۱۴۰۰

بر اساس گزارش جدید ستاد ملی مقابله با کرونا همه ادارات و بانک ها و وزارتخانه ها و بازارها و مراکز خرید از دوشنبه ۲۵ مرداد تا شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ در سراسر کشور تعطیل شد جزئیات کامل را بخوانید

آخرین وضعیت تعطیلی ادارات و بانک ها از دوشنبه 25 مرداد تا 30 مرداد 1400

بر اساس گزارش جدید ستاد ملی مقابله با کرونا همه ادارات و بانک ها و وزارتخانه ها و بازها و مراکز خرید از دوشنبه ۲۵ مرداد تا شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ در سراسر کشور تعطیل شد

ایسنا نوشت، دکتر علیرضا رییسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با توجه به وضعیت بحرانی کشور، محدودیت‌های جدید کرونایی در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا وضع شد.

بر اساس تصمیم این ستاد و در جهت مدیریت خیز پنجم بیماری در کشور، از فردا ساعت ۱۲ ظهر فردا منع تردد بین استانی اعمال خواهد شد و نباید هیچ ترددی از استانی به استان دیگر صورت بگیرد به جز موارد استثنا مانند آمبولانس‌ها و کامیون حمل غذا و غیره. بنابراین منع تردد از فردا (۲۴ مرداد) ساعت ۱۲ ظهر تا بامداد شنبه ۶ شهریور به مدت ۲ هفته اعمال خواهد شد. این منع تردد سراسری و بین استانی خواهد بود.

وی گفت: تمام مجوزهایی که قبلا برای ترددها صادر شده بود، لغو خواهد شد. علاوه بر این افرادی که بنا به هر دلیلی تخلف و جریمه شدند، بعد از یک ماه این جریمه دو برابر می شود و حتما هم اخذ خواهد شد.

تمام ادارات و بانک ها تعطیل شدند

رییسی ادامه داد: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، تعطیلی همه ادارات را هم داریم. از روز دوشنبه ۲۵ مردادماه تا پایان روز کاری شنبه هفته آینده (۳۰ مردادماه) همه ادارات به جز مشاغل ضروری مانند ادارات برق، آب، اورژانس، نیروی انتظامی و… تعطیل خواهند بود.

او افزود: تعطیلی ادارات شامل بانک‌ها، اصناف، ادارات و … است و تنها اصناف ضروری در گروه شغلی یک فعال خواهند بود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: در رعایت پروتکل‌ها نیز سختگیری خواهد شد و مماشاتی صورت نخواهد گرفت.

تجمع و دسته های عزاداری ممنوع

رییسی ادامه داد: امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا، رییس جمهور هم تاکید کردند همه دستگاه‌های اجرایی و ناظر باید به شدت و قدرت وارد عمل شوند و ضمانت اجرایی در ارتباط با تخلفات نیز میزان جرایم مشخص شده است و در این زمینه دادستانی، نیروی انتظامی و اصناف موظف به رعایت هستند.

سخنگوی ستاد ملی مقباله با کرونا در ارتباط با ایام عزاداری ماه محرم، اظهار کرد: مقرر شد در فضاهای بسته عزاداری ممنوع باشد و در این ایام دسته‌روی هم نداشته باشیم.

نظرات