بیوگرافی رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی پیشنهادی آیت الله رئیسی

0

با بیوگرافی «رستم قاسمی» (rostam ghasemi) متولد ۱۳۴۳ اهل استان فارس وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت رئیسی ، عکس ها و تصاویر رستم قاسمی و همسر و فرزندانش ، زندگینامه رستم قاسمی و همسرش ، زندگی شخصی و سیاسی و شغلی و خانوادگی و همسر و فرزندانش به همراه سوابق کاری و پیج اینستاگرام وی به مناسبت انتصاب برای وزیر ارتباطات و فناوری در این بخش از مجله حرف تازه میخوانید:

بیوگرافی رستم قاسمی و همسر و فرزندانش+ خانواده و شغل فرزندان، سوابق

 

بیوگرافی رستم قاسمی

رستم قاسمی در سال ۱۳۴۳ در سرگاه استان فارس متولد شد. وی دارای مدرک مهندسی عمران آموزش راه دور از دانشگاه صنعتی امیرکبیر واحد گرمسار استان سمنان است. وی وزیر نفت سابق دولت احمدی نژاد است و حالا ناش در لیست کابینه پیشنهادی دولت رئیسی دیده میشود

 

سوابق و مدرک تحصیلی رستم قاسمی

قاسمی در سال ۱۳۶۰ به عضویت سپاه پاسداران درآمد و در جنگ هشت ساله ایران و عراق شرکت کرد و از جانبازان این جنگ نیز می‌باشد. پس از جنگ ایران و عراق، به قرارگاه خاتم‌الانبیاء پیوست.

بیوگرافی رستم قاسمی

وی در سال ۱۳۸۶ پس از عبدالرضا عابد، به عنوان فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا منصوب شد. او در مرداد ماه ۱۳۹۰ در پی برکناری مسعود میر کاظمی، توسط محمود احمدی‌نژاد برای تصدی پست وزارت نفت پیشنهاد شد و در ۱۲ مرداد، به‌عنوان آخرین وزیر نفت دولت دهم از مجلس رای اعتماد دریافت کرد.

رستم قاسمی و احمدی نژاد

گفتنی است ماجرای گم شدن دکل نفتی که در سال ۱۳۹۱ رخ داد مربوط به زمان وزارت او در وزارت نفت است. او در همان ماه‌های ابتدایی دولت اول حسن روحانی در ابتدا از سوی حسین دهقان، وزیر وقت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، به عنوان مشاور وزیر انتخاب شد و اندکی بعد نیز سمت مشاور معاون اول رئیس جمهور یعنی اسحاق جهانگیری را دریافت کرد.

 

همسر رستم قاسمی کیست

رستم قاسمی ازدواج فامیلی داشته و سال ها پیش با یکی از اقوام دورش ازدواج کرده است. پدر زنش از روحانیون شهر ری است. ثمره این ازدواج ۴ فرزند دو دختر و دو پسر به نام های مرتضی و فاطمه و … می باشد که دخترش فاطمه قاسمی در انتخابات شورای شهر ثبت نام کرد

همسر رستم قاسمی در سال ۸۶ پس از ۵ سال بیماری سخت دار فانی را وداع گفت.

فاطمه قاسمی

فرزندان رستم قاسمی

سوابق اجرایی

  • معاون مهندسی قرارگاه دریایی خاتم‌الانبیاء
  • معاون مهندسی نیروی دریایی سپاه پاسداران
  • فرمانده قرارگاه سازندگی نوح
  • فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء
  • مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت مهندسی نیروی نفت
  • رئیس هیئت مدیره شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا)
  • رئیس هیئت مدیره شرکت کشتی‌سازی خلیج فارس (ایزوایکو)
  • وزیر نفت

 

دیگر عکس ها

عکس جدید رستم قاسمی

عکس جدید رستم قاسمی

عکس جدید رستم قاسمی

عکس جدید رستم قاسمی

عکس جدید رستم قاسمی

با ما همراه باشید.

نظرات