بیوگرافی حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه و همسرش و فرزندان +شهادت و عکس

0

بیوگرافی حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه و همسرش و فرزندان +شهادت و عکس

حسین امیرعبداللهیان کیست

حسین امیرعبداللهیان در سال ۱۳۴۳ در دامغان متولد شد. او در ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سقوط بالگرد یه شهادت رسید. امیرعبداللهیان فارغ التحصیل لیسانس روابط دیپلماتیک از دانشکده وزارت امور خارجه، فوق لیسانس روابط بین الملل و دکترای روابط بین الملل از دانشگاه تهران می باشد. در ادامه با بیوگرافی حسین امیرعبداللهیان و معرفی همسر و فرزندانش، زندگینامه حسین امیرعبداللهیان و همسرش، زندگی شخصی و سیاسی و شغلی و خانوادگی حسین امیرعبداللهیان کیست و همسر و فرزندانش به همراه سوابق کاری و پیج اینستاگرام وی به مناسبت انتصاب برای وزیر امور خارجه در این بخش از مجله حرف تازه میخوانید:

بیوگرافی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه پیشنهادی آیت الله رئیسی

بیوگرافی حسین امیرعبداللهیان

در بیوگرافی حسین امیرعبداللهیان آمده: وی متولد ۱۳۴۳ در دامغان سمنان و سیاستمدار است. فارغ التحصیل لیسانس روابط دیپلماتیک از دانشکده وزارت امور خارجه ، فوق لیسانس روابط بین الملل و دکترای روابط بین الملل از دانشگاه تهران می باشد. از وی بعد از شهید رکن آبادی بعنوان برجسته ترین دیپلمات جبهه مقاومت یاد می کنند.

زندگینامه امیرعبداللهیان و همسرش(hossein amirabdollahian)

بیوگرافی حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه و همسرش و فرزندان +شهادت و عکس

امیرعبداللهیان درباره بیوگرافی شخصی و معرفی همسر و فرزندانش می گوید: در ابتدای تحصیلات دانشگاهی در رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه شهید بهشتی قبول شدم تا اینکه بعد از مدتی خبر پذیرش دانشکده روابط بین المللی بهم رسید. آن زمان به دلیل فضای انقلاب و دفاع مقدس و بخاطر فعالیت های اجتماعی و سیاسی مجددا کنکور دادم و سال ۱۳۶۶ وارد دانشکده روابط بین الملل شدم.

حسین امیرعبداللهیان: من بچه جنوب شهر تهران در محله ۱۷ شهریور، ضلع جنوب مهرآباد می باشم که نزدیک ترین محله به آنجا یافت آباد و شاد آباد است. محله ما آن زمان درمانگاه نداشت که من با همکاری جمعی از دوستان بسیجی و جبهه رفته جمع شدیم و یک درمانگاه تاسیس کردیم. یکی از پزشکان آن درمانگاه که الان باجناق من هستند باعث آشنایی من و خانمم شد و ما باهم ازدواج کردیم. من زندگی ام را در درجه اول مدیون مادرم هستم چون در ۶ – ۷ سالگی بعد از فوت پدرم ، ایشان و برادر بزرگم هم که فوت کرده نقش مهمی در زندگی من داشت. از وقتی با خانمم ازدواج کردم حالا ایشان رئیس من و مدیر خانه است و نقش مهم در زندگی من دارد.

سوابق و مدرک تحصیلی حسین امیرعبدالهیان

امیرعبداللهیان مدرک کارشناسی خود را در سال ۱۳۷۰ در رشته روابط دیپلماتیک از دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه دریافت کرده است، و دارای مدرک کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل از دانشگاه تهران است که در سال ۱۳۷۵ اخذ شده است و همچنین مدرک دکترای خود را نیز از دانشگاه تهران در رشته روابط بین‌الملل دریافت کرده است. او به زبان‌های عربی و انگلیسی مسلط است.

بیوگرافی حسین امیرعبداللهیان

وی همچنین مدرس دانشکده روابط بین‌الملل وزارت خارجه بوده، و سابقه داوری رساله‌های دکترای دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران را دارد، امیر عبداللهیان عضو هیئت مؤسس مرکز مطالعات غرب آسیا (اندیشکده روابط بین‌الملل) نیز هست.

مدارک تحصیلی حسین امیرعبداللهیان

او از مرداد ماه سال ۱۳۹۵ دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی بوده است، و نیز دبیرکلی دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین را برعهده داشته است.

معرفی همسر و فرزندان حسین امیرعبداللهیان

حسین امیرعبداللهیان در سال ۱۳۷۳ وقتی ۳۰ ساله بود با همسرش ازدواج کرد که حالا ثمره این زندگی دو فرزند یک پسر و یک دختر می باشد.

حسین امیرعبداللهیان و همسر و فرزندانش

ازدواج و فرزندان

بیوگرافی حسین امیرعبدالهیان: من بچه جنوب شهر تهران در محله ۱۷ شهریور، ضلع جنوب مهرآباد می باشم که نزدیک ترین محله به آنجا یافت آباد و شاد آباد است. محله ما آن زمان درمانگاه نداشت که من با همکاری جمعی از دوستان بسیجی و جبهه رفته جمع شدیم و یک درمانگاه تاسیس کردیم. یکی از پزشکان آن درمانگاه که الان باجناق من هستند باعث آشنایی من و خانمم شد و ما باهم ازدواج کردیم.

سوابق اجرایی

  • مشاور وزیر امور خارجه (۱۳۹۵)
  • معاون عربی و آفریقایی، وزارت امورخارجه از سال ۱۳۹۰ تا سال ۱۳۹۵
  • مدیرکل خلیج فارس و خاورمیانه وزارت امورخارجه (۱۳۸۹)
  • سفیر جمهوری اسلامی ایران در منامه بحرین از سال ۱۳۸۶ تا سال ۱۳۸۹
  • رئیس ستاد ویژه عراق وزارت امور خارجه از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۸۶
  • معاون نماینده ویژه وزیر خارجه در امور عراق از سال ۱۳۸۲ تا سال ۱۳۸۴
  • معاون مدیرکل خلیج فارس از سال ۱۳۸۱ تا سال ۱۳۸۶
  • کارشناس و معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد از سال از سال ۱۳۷۶ تا سال ۱۳۸۰

شهادت امیرعبداللهیان

در بیوگرافی حسین امیرعبداللهیان امده: ایشان ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در سقوط بالگرد در منطقه ورزقان به شهادت رسید. او که از سال ۱۳۸۲ به مدت سه سال معاون دستیار ویژه امور عراق بود تا اینکه سال ۱۳۸۶ در دولت دوم احمدی نژاد به مدت ۳ سال سفیر ایران در کشور بحرین شد. او سپس در سال ۱۳۸۹ به مدت یکسال مدیرکلی حوزه خلیج فارس و خاورمیانه وزارت امور خارجه را برعهده گرفت.

بیوگرافی حسین امیرعبداللهیان: فیلم «به وقت شام» برای من خیلی جالب بود به دلیل اینکه در این سال ها به تحولات سوریه آشنایی کامل داشتم. و اینکه ما بهترین عزیزانمان در سوریه شهید شدند، یعنی افرادی که هر کدامشان می توانستند حقیقتا یک کشور را اداره کنند.

عکس جدید حسین امیرعبداللهیان

عکس جدید حسین امیرعبداللهیان

عکس جدید حسین امیرعبداللهیان

عکس جدید حسین امیرعبداللهیان

با ما همراه باشید.