زمان دقیق برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی ۱۴۰۰

0

زمان دقیق برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی ۱۴۰۰

همایش شیرخوارگان حسینی ۱۴۰۰ روز جمعه ۲۲ مرداد در سراسر کشور و ۴۵ کشور دنیا با توجه به شیوع کرونا بصورت مجازی و آنلاین از تلویزیون برگزار میشود مراسم شیرخوارگان حسینی در سال ۱۴۰۰ از شبکه‌های سیما و استانی به طور مستقیم و زنده پخش می‌شود. مراسم تهران از شبکه ۲ سیما از ساعت ۱۰ الی ۱۱:۳۰ پخش خواهد شد. در ادامه جزئیات کامل خبر و شبکه های پخش به همراه ساعت پخش زنده مراسم را در مجله حرف تازه بخوانید.

زمان دقیق برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی 1400 و ساعت پخش زنده از تلویزیون

تسنیم نوشت: دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) از برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در روز جمعه ۲۲ مردادماه در سراسر کشور خبر داد.

داود منافی‌پور دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در نشستی که روز اول محرم‌الحرام ۱۴۰۰ گفت: چنانچه اطلاع دارید ما در اولین جمعه محرم دعوتی از مادران و شیرخوارگان داریم و هدف ما ابلاغ این پیام است: “بای ذنب قتلت؟”

وی ادامه داد: ما با معرفی مظلومیت حضرت علی اصغر(ع) به دنیا به همگان تصریح می‌کنیم که هدف سیدالشهدا(ع) بیداری امت اسلامی بود. بنابراین حضرت در کربلا فرمودند من خون قلبم را برای بیداری امتم و امت‌های آینده به کربلا آورده‌ام “و بذل مهجته فیک لیستنقذ عبادک من‌الجهاله و حیرة الضلاله”

منافی‌پور با بیان اینکه حضور مادران و شیرخواران در این مراسم ما را در رساندن این پیام به جامعه بشری یاری می‌کند، افزود: نقطه عطف حرکت ما در این همایش جهانی آیین نذرنامه‌خوانی است. مادران در این مراسم فرزندان خود را نذر یاری منجی می‌کنند. نذر در مکتب شیعه به تصریح در آیات قرآن آمده است و مثال آن حضرت مریم(س) است که وقتی حضرت عیسی(ع) را باردار بود خطاب به خداوند متعال فرمودند: “انی نذرت لک ما فی بطنی محررا”.

پخش زنده مراسم شیرخوارگان حسینی ۱۴۰۰

همایش شیرخوارگان حسینی به همت مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در اولین جمعه محرم ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ هم‌زمان در ایران و ۴۵ کشور جهان برگزار می‌شود و این مراسم از شبکه‌های سیما و استانی به طور مستقیم پخش می‌شود. مراسم تهران از شبکه ۲ سیما از ساعت ۱۰ الی ۱۱:۳۰ پخش خواهد شد.

نذرنامه حضرت علی اصغر

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در ادامه درباره برگزاری مراسم در کشورهای دیگر افزود: در کشورهای دیگر نیز مراسم برگزار می‌شود. همچنین نذرنامه به زبان‌های مختلف ترجمه شده و آیین نذرنامه‌خوانی به ۱۳ زبان اجرا خواهد شد.

وی در خصوص برگزاری مراسم با توجه به شیوع کرونا اضافه کرد: مراسم شیرخوارگان حسینی در نقاط مختلف به صورت مجازی و در برخی شهرستان‌ها که شرایط بهتر و از سوی ستاد کرونا مجوز دارند به صورت حضوری و با حفظ نکات بهداشتی برگزار می‌شود و حدود ۳۰ هزار دست لباس ویژه شیرخوارگان برای ارسال به کشورهای مختلف در کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان تولید شد.

 

نظرات