زمان پخش سریال مختارنامه در محرم ۱۴۰۰ شبکه قرآن و الکوثر+ تکرار و بازپخش

2

پخش سریال مختارنامه در محرم ۱۴۰۰ از شبکه قرآن و شبکه الکوثر از دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ همزمان شب اول ماه محرم ۱۴۰۰ آغاز شد و علاقه مندان میتوانند این سریال مذهبی و تاریخی را از شبکه قرآن و شبکه الکوثر تماشا کنند در ادامه زمان و ساعت دقیق پخش و تکرار سریال مختارنامه را و از شبکه الکوثر سریال مختارنامه را پخش خواهد کرد.

زمان پخش سریال مختارنامه در محرم 1400 شبکه قرآن و الکوثر+ تکرار و بازپخش

ساعت پخش و تکرار سریال مختارنامه در محرم ۱۴۰۰

سریال مختارنامه یک مجموعه تلویزیونی پیرامون زندگی و قیام مختار ثقفی به کارگردانی داوود میرباقری است. این سریال به داستان مختار ثقفی مکنی به ابواسحاق، که پس از حادثه عاشورا به خونخواهی برمی‌خیزد، می‌پردازد. این سریال در ۴۰ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای پخش گردید

مختارنامه در محرم امسال (۱۴۰۰) از دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ هر شب ساعت ۲۴ روی آنتن شبکه قرآن خواهد رفت.

فریبرز عرب نیا، ماه‌چهره خلیلی، فرهاد اصلانی، رضا رویگری، مهدی فخیم زاده، فریبا کوثری، نسرین مغانلو، انوشیروان ارجمند و … بازیگران این سریال هستند.

داستان این مجموعه تلویزیونی از زخمی شدن حسن بن علی و رفتن وی به مدائن که حاکم آن عموی مختار است شروع می‌شود. مختار از طرف عمویش فرا خوانده می‌شود تا از حسن بن علی محافظت کند. بعد از مسموم و کشته شدن حسن مجتبی توسط همسرش جعده در ادامه، داستان به وقایع سال ۶۰ هجری و مرگ معاویه و حکومت یزید و جریان بیعت گرفتن از حسین بن علی رفته و در نهایت پنج سال بعد از حادثه عاشورا، مختار به عنوان رهبر چهارمین قیام پس از عاشورا با متحد کردن شیعیان با شعار «یا لثارات الحسین» به خونخواهی حسین بن علی و شهدای کربلا قیام می‌کند.

پیش از این خبری مبنی بر عدم پخش سریال مختارنامه در محرم امسال منتشر شده بود.

زمان پخش و تکرار سریال مختارنامه در محرم 1400

زمان پخش سریال مختارنامه از شبکه الکوثر ۱۴۰۰

سریال تلویزیونی مختارنامه همزمان با فرا رسیدن ایام محرم از شبکه الکوثر و «معصومیت از دست رفته» از شبکه آی فیلم روی آنتن می روند.

مختارنامه از سه شنبه نوزدهم مرداد ساعت ۱:۰۰ بامداد به وقت تهران در ۴۰ قسمت ۶۳ دقیقه ای از شبکه الکوثر پخش خود را آغاز می کند.

سریال «مختارنامه» با نویسندگی و کارگردانی داود میرباقری، تهیه کنندگی محمود فلاح، محصول سیما فیلم است و زبانگردانی و دوبله به زبان عربی آن در شبکه آی فیلم انجام شده است.

زمان پخش سریال مختارنامه در محرم 1400 شبکه قرآن

سریال معصومیت از دست رفته نیز با پایان‌ یافتن سریال «پایتخت ۶» از ( ۱۸ مرداد ۱۴۰۰) روی آنتن شبکه آی فیلم می‌رود.

این سریال، به کارگردانی داود میرباقری محصول شبکه سه سیما بوده و بازیگرانی همچون امین تارخ، فریبا کوثری، سارا خویینی‌ها، امین زندگانی، حدیث فولادوند، انوشیروان ارجمند و داریوش فرهنگ به ایفای نقش در آن پرداخته‌اند.

این اثر، داستان شوذب یکی از یاران حضرت علی (ع) را روایت می‌کند که خزانه‌دار کوفه و امویان است و در میان عشق دو زن گرفتار می‌شود. اولین زن ماریا است که زمانی مسیحی بوده و خاطرات شیرینی از دوران خلافت علی (ع) دارد که به منزل آنها سر می‌زده و دست‌گیر فقر و تنگدستی آنها بوده است. زن دوم نیز یک یهودی به نام حمیرا است که با شمایل کولی‌وار خویش، دل شوذب را می‌فریبد و او را به تدریج با وسوسه به راهیابی بیشتر به دستگاه خلافت امویان، از ایمان دور می‌کند و…

«معصومیت از دست‌ رفته» هر شب ساعت ۲۱:۰۰ روی آنتن شبکه آی‌فیلم می‌رود و بازپخش آن نیز رأس ساعت‌های ۵:۰۰ و ۱۳:۰۰ روز بعد خواهد بود.

2 دیدگاه در “زمان پخش سریال مختارنامه در محرم ۱۴۰۰ شبکه قرآن و الکوثر+ تکرار و بازپخش

  1. سمانه گفت:

    پخش تکرار سریال مختار نامه

  2. ابوالفضل مقدم گفت:

    پخش تکرار سریال مختارنامه از شبکه قرآن

نظرات