arongroups

فیلم کامل / تهدید به قتل اوگور کوباش داور کاراته گنج زاده و حریف عربستانی

0

فیلم کامل / تهدید به قتل اوگور کوباش داور کاراته گنج زاده و حریف عربستانی

اوگور کوباش داور کاراته سجاد گنج زاده و حریف عربستانی به نام طارق حمدی در فینال کاراته المپیک توکیو ۲۰۲۰ که سجاد گنج زاده را پیروز اعلام کرد، تهدید به قتل شد او ۳۰۰ هزار پیام تهدید به قتل خود و خانواده اش با کامنت ها و فحاشی های ۱۸+ دریافت کرده است. در ادامه مصاحبه اوگور کوباش داور ترکیه ای مبارزه سجاد گنج زاده کاراته کار ایرانی با طارق حمدی کاراته کار عربستانی در فینال مسابقه کاراته المیپک ۲۰۲۰ توکیو درباره تهدید به قتل خودش و خانواده اش را ببینید:

فیلم کامل / تهدید به قتل اوگور کوباش داور کاراته گنج زاده و حریف عربستانی را ببینید

داور گنج زاده و حریف عربستانی دیدار فینال کاراته المپیک بین سجاد گنج‎‌زاده و طارق حمدی از عربستان به قتل تهدید شد.

دیدار نهایی وزن +۷۵ کیلوگرم کاراته المپیک، پس از برخورد ضربه ورزشکار عربستانی به صورت گنج‌زاده و بیهوش شدن نماینده ایران با رای داوران طلای این وزن به ایران رسید و پس از آن سیل فحاشی های مثبت ۱۸ و ناموسی و تهدید به قتل به داور ترکیه ای از طرف کاربران سعودی شروع شد.

ورزش سه نوشت: بازی فینال کاراته ایران – عربستان بین سعید گنج زاده و طارق حامدی در وزن +۷۵ کیلوگرم یکی از عجیب‌ترین جدال‌های رزمی در المپیک توکیو ۲۰۲۰ بود؛ جایی که پس از پیش افتادن ۴-۱ کاراته کای سعودی، یک ضربه خطا به گنج زاده سبب شد تا داور مسابقه طارق را به خاطر دیسکالیفه بازنده اعلام کند و نماینده ایران در آستانه شکست، پیروز مسابقه لقب گیرد و مدال طلا را از آن خود کند.

فیلم کامل / تهدید به قتل اوگور کوباش داور کاراته گنج زاده و حریف عربستانی را ببینید

فحاشی و حمله به داور کاراته گنج زاده و حریف عربستانی

پس از این بازی وزیر ورزش عربستان در پی موج واکنش‌های شدید در فضای مجازی اعلام کرد که طارق پاداشی معادل مدال آوران طلا کسب خواهد کرد اما این پایان کار نبود؛ تقریبا در هر صفحه بین المللی که خبری از این ماجرا وجود داشت، سر و کله کاربران عربستانی با پرچم سبز رنگ نیز پیدا می‌شد که تلاش می‌کردند تصمیم داور را زیر سوال ببرند و البته به سراغ خود داور هم رفتند.

اوگور کوباش، تنها نماینده ترکیه در هیئت ژوری کاراته المپیک، بدشانس بود که این مسابقه را قضاوت کرد چرا که جنجال‌های پیرامون آن دامنش را گرفت و حتی ماجرا به خانواده اش هم رسید. کوباش در گفتگویی که با تلویزیون ت ر ت ترکیه داشت، به این موضوع پرداخته و از تهدیدهای مجازی شدید کاربران سعودی به خود، همسر و دخترش پرده برداشت که در فیلم زیر میینبید:

او که به نظر از این ماجرا مضطرب و حیرت زده شده، می‌گوید: «در حالی که ورزشکار ایرانی روی زمین دراز کشیده بود، تیم پزشکان که مداخله نخست را انجام دادند، با دست و صورت اشاره کردند که او نمی‌تواند بازی را ادامه دهد. علاوه بر این، پزشک فدراسیون جهانی هم اعلام کرد که گنج زاده نمی‌تواند بازی را ادامه دهد.»

وی افزود: «ما داوران را دور هم جمع کردیم، آنها هم عقیده بودند. از آنجا که کاراته کای ایرانی با برانکارد محل مسابقه را ترک کرد، ورزشکار عربستانی را بر اساس قوانین هانسوکو (دیسکالیفه) کردم. من فقط مامور اجرای تصمیم پزشکان و داوران بودم.»

کامنت ها و فحاشی کاربران سعودی به داور فینال کاراته المپیک ۲۰۲۰ توکیو

تهدید به قتل اوگور کوباش داور مبارزه گنج زاده و حریف عربستانی فینال کارلاته المپیک 2020 توکیو

داور ترک با اشاره به ۳۰۰ هزار پیام تهدید آمیز اظهار داشت: «به من گفتند تو را در فرودگاه به قتل می رسانیم و به محض رسیدن به ترکیه، کارت تمام است. خانواده ات را هم پیدا می کنیم و آنها را نیز می کشیم. با چاقو، آنها را قطعه قطعه می کنیم.»

اوگور همچنین گفت که صفحاتش در شبکه های اجتماعی مورد حمله قرار گرفته‌اند و عده‌ای «تلاش دارند تا مدیریت صفحه» را در اختیار بگیرند. او می‌گوید که «برای اولین بار» با چنین وضعیتی مواجه شده اما وجدانش راحت است چرا که «طرف درست» ایستاده است./ ورزش سه

نظرات