بیوگرافی علی شبلی عضو حزب الله با علت ترور + سوابق و نحوه شهادت

0

علی شبلی کیست ، بیوگرافی شهید علی شبلی عضو حزب الله لبنان ، علت ترور و تیراندازی به علی شبلی در مراسم عروسی خواهرزاده اش به دست احمد غصن و سوابق و فعالیت ها و عکس ها و مراسم تشییع وی را در این بخش میخوانید

 بیوگرافی علی شبلی عضو حزب الله با علت ترور + سوابق و نحوه شهادت

بیوگرافی علی شبلی

علی شبلی یکی از اعضای حزب الله لبنان عصر یکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ بر اثر تیراندازی فردی به سمت او در مراسم عروسی خواهرزاده اش به دست احمد غصن ترور شد.

جزییات ترور شهید علی شبلی

عصر یکشنبه مراسم تشییع شهید شبلی از اعضای حزب الله لبنان که شنبه شب و در مراسم عروسی به شهادت رسیده بود، با تیراندازی افراد ناشناس مواجه شد؛ در جریان این تیراندازی سه نفر شهید و ۱۰ نفر به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شدند

تیراندازی به تشییع کنندگان شهید علی شبلی در لبنان

خبرنگار شبکه خبری العالم در لبنان درباره جزییات حمله به مراسم تشییع این شهید گفت که درگیری در منطقه خلده و النعامه پس از کمین در مسیر مراسم تشییع این شهید آغاز شد، شبلی شب گذشته وقتی قصد شرکت در مراسم عروسی خواهرزاده اش را داشت، ترور شد.

هنگام عبور تشییع کنندگان، از پشت بام ساختمانهای مجاور جاده خلده به طرف آنان تیراندازی شد، افراد مسلح به طور بی هدف به طرف غیرنظامیان تیراندازی کردند که در نتیجه دهها نفر به شهادت رسیده و زخمی شدند.

برخی از قربانیان هنگام تیراندازی در مغازه های جاده خلده حضور داشتند، هنوز هیچ گروهی مسئولیت این اقدام را به عهده نگرفته است.

علی شبلی کیست ، فیلم ترور علی شبلی

دستگیری عامل ترور عضو حزب الله لبنان

شنبه شب، یکی از اعضای حزب الله در مراسم عروسی به ضرب چند گلوله به دست احمد غصن به شهادت رسید؛ نیرو‌های امنیتی لبنان، ضارب را بازداشت و تحویل مقامات قضایی دادند.
احمد غصن برادر حسن غصن سال گذشته و در جریان درگیری‌های که به خاطر مسدود کردن اتوبان جنوب در منطقه خلده به وقوع پیوست کشته شده بود، احمد غصن با تحریک برخی عوامل و بدون هیچ مدرک و دلیلی اقدام به شهادت شبلی کرد.
در حال حاضر، نیرو‌های امنیتی لبنان در تعقیب ضاربان تشییع پیکر این شهید هستند و نیرو‌های ارتش لبنان نیز با حضور در منطقه خلده آرامش را در این منطقه برقرار کردند.

حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای شهادت شهید شبلی را به خانواده‌اش تسلیت گفت و از خداوند برای آنها طلب صبر کرد و افزود، دولت باید به وظیفه خود در خصوص پیگرد و مواخذه جنایتکاران عمل کند.

منبع: ایسنا و العالم و المنار

نظرات