تفریحات

بیوگرافی و عکسهای جدید زین العابدین تقی پور | بازیگر و مجری

1

 زین العابدین تقی پور (zaynolabedin taghipour) بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی و مجری تلویزیون است. او که بیشتر در تلویزیون و تئاتر فعالیت دارد، کمتر بر روی پرده سینما دیده شده است. حالا با خبر پخش سریال “وضعیت زرد”، تصمیم به معرفی یکی از بازیگران این سریال تلویزیونی یعنی زین العابدین تقی پور به مناسبت حضور در سریال وضعیت زرد در نقش (سعید) گرفتیم. در ادامه ی این مطلب، به بیوگرافی کامل این بازیگر، فیلم شناسی و عکسهای جدید او و ماجرای ازدواج و همسرش می پردازیم. با ما همراه باشید.

بیوگرافی و عکسهای جدید زین العابدین تقی پور | بازیگر

بیوگرافی زین العابدین تقی پور

زین العابدین تقی پور مجری تلویزیون و بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی در تهران متولد شد. هنوز اطلاعاتی از تاریخ تولد، مدارک تحصیلی و خانواده وی منتشر نشده است که به محض انتشار در این قسمت از مطلب قرار خواهد گرفت.

سوابق بازیگری تا مجریگری

تقی پور برای اولین بار به طور حرفه ای در سال ۹۷ با فیلم “منطقه پرواز ممنوع” به کارگردانی امیر داساگر جلوی دوربین رفت. این فیلم که برای کودک و نوجوان ساخته شده، داستان سه نوجوان در حین آماده‌ شدن برای مسابقه ساخت پهپاد، با پیدا شدن یک یوزپلنگ در حوالی محل زندگی‌شان، وارد مسائل و درگیری‌های مختلف و مهیجی می‌شوند.

بیوگرافی زین العابدین تقی پور

او هم اکنون با بازی در نقش “سعید” در سریال “وضعیت زرد” به کارگردانی مجید رستگار به اوج شهرت رسیده است. سعید در این سریال دانشمند هسته ای است که از کارش اخراج شده و اتفاقاتی برای او رخ می دهد. این مجموعه اولین تجربه سریالی وی است و البته اولین تجربه کمدی او هم محسوب می شود.

فیلم شناسی زین العابدین تقی پور

گفتنی است تقی پور همچنین سابقه اجرا هم دارد و مجری برنامه مهمات بوده است. این برنامه به دفاع مقدس از جنبه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از نظر نسل چهارم انقلاب می پرداخت و رویکردی تحلیلی داشت.

ازدواج و همسر زین العابدین تقی پور

در حال حاضر از وضعیت تاهل زین العابدین، اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

زین العابدین تقی پور

صفحه رسمی اینستاگرام 

صفحه رسمی این بازیگر با نشانی taze0000 در شبکه اجتماعی اینستاگرام است. هم اکنون شما میتوانید تصاویر و عکس های شخصی و فعالیت های او بیشتر آشنا شوید.

سریال و مجموعه های تلویزیونی

  • وضعیت زرد (۱۴۰۰)

فیلم های سینمایی

  • منطقه پرواز (۱۳۹۷)

عکس جدید زین العابدین تقی پور

عکس جدید زین العابدین تقی پور

عکس جدید زین العابدین تقی پور

عکس جدید زین العابدین تقی پور

اختصاصی از:

مجله اینترنتی حرف تازه

با ما همراه باشید.

1 دیدگاه در “بیوگرافی و عکسهای جدید زین العابدین تقی پور | بازیگر و مجری

  1. محسن گفت:

    داداش هر کجا هستی بدون اون سکانس نماژ خوندن یا فرزانه بهترین سکانس بود که من دلم برای نماز تنک شد رفتم نماز خوندم

نظرات