بیوگرافی خاشه زوان (نظرمحمد) کمدین افغان+ ماجرای تیرباران و عکسها

0

خاشه زوان با نام اصلی نظرمحمد کمدین افغانی به دست طالبان تیرباران شد در ادامه با بیوگرافی نظرمحمد معروف خاشه زوان کمدین سرشناس افغان و عکس ها و کلیپ ها و سوابق هنری و پیج اینستاگرامش و ماجرای کامل اعدام و کشف جسدش با دستان بسته و همسر و فرزندانش را میخوانید

بیوگرافی خاشه زوان (نظرمحمد) کمدین افغان و همسر و فرزندانش+ ماجرای تیرباران و عکسها

بیوگرافی خاشه زوان (نظرمحمد) کمدین افغانی

نظرمحمد با نام هنری خاشه‌زوان یکی از هنرمندان طنز و کمدین سرشناس افغان اهل قندهار است که در ۳۱ تیر ۱۴۰۰ توسز نیروهای وابسته به طالبان دستگیر و با دستان بسته تیرباران شد. جسد او را در حالی پیدا کردند که دستانش از پشت بسته بود

بیوگرافی خاشه زوان (نظرمحمد) کمدین افغان+ ماجرای تیرباران و عکسها

ماجرای تیرباران نظرمحمد کمدین سرشناس به دست طالبان

مسئولان امنیتی ولایت قندهار در خبری اعلام کردند که افراد مسلح ۲۲ ژوئیه (۳۱ تیر) نظرمحمد را از خانه‌اش در ولسوالی (شهرستان) دند ولایت قندهار بیرون برده و روز جمعه تیرباران کرده‌اند.

بعد از تیرباران خاشه زوان کمدین افغانستانی به دست طالبان، ویدئویی توسط افغان‌ها در حال دست به‌دست شدن در شبکه‌های اجتماعی است که صحنه بازداشت یک کمدین سرشناس اهل قندهار به دست طالبان را نشان می‌دهد.

در فیلم منتشر شده از دستگیری این کمدین، یکی از افراد مسلح از او می‌پرسد که کجا او را گرفته‌اند و خاشه در جوابش می‌گوید «روز عید در خانه‌ام». در این زمان او می‌خواهد چیزی بگوید که یکی از افراد مسلح با سیلی به صورتش می‌زند و می‌گوید «خفه شو».

پیکر نظرمحمد معروف به خاشه زوان در حالی که دستانش از پشت بسته بود و طالبان به سر او شلیک کرده بودند، در منطقه دند قندهار پیدا شد.

فیلم تیرباران نظرمحمد معروف خاشه زوان کمدین افغانی

همسر و فرزندان و خانواده خاشه زوان

از زندگی شخصی و خصوصی وی اطلاعی در دست نیست

نظرمحمد کمدین معروف افغانی کیست

خاشه زوان، در اینستاگرام و در فضای مجازی فعالیت داشت به خاطر جوک‌ها، لطیفه‌ها و متن‌های طنز که ویدیوهایش در فضای مجازی هواداران زیادی داشت و به چهره دوست‌ داشتنی شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده بود.

علت اعدام و تیرباران

گفته مشود که او از چندی پیش، به عنوان سرباز با پلیس محلی همکاری داشت و برای همین، به هدفی برای طالبان تبدیل شده بود.

بسیاری در صفحه‌های اجتماعی که این ویدئو را در آن‌ها به اشتراک گذاشته، از حامد کرزای (رئیس‌جمهور پیشین) و محمداشرف غنی (رئیس‌جمهور افغانستان) انتقاد کرده‌اند که پیش از این، بارها طالبان را دوست و برادر خوانده بودند.

گروه طالبان در پی انتشار خبر تیرباران نظرمحمد با پذیرش مسئولیت قتل او اعلام کرد که این طنزپرداز افغان در عملیات چریکی کشته شده است.

 

نظرات