عکس/ ماجرای جنجالی جایزه اینفلوئنسر صدف بیوتی در جشنواره کن ۲۰۲۱

0

خبر جایزه اینفلوئنسر صدف بیوتی در جشنواره کن ۲۰۲۱ در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای داشته صدف بیوتی مدعی شد برنده‌ی بهترین بیوتی اینفلوئنسر سال در فستیوال کن ۲۰۲۱ شد و در پیج اینستاگرامش نوشت: اينجانب جايزه بيوتى اينفلوئنسر ٢٠٢١ كَن رو بردم
مرررررررررررررررررررررررررسى از همه حمايت هاتون، اما ماجرا چیست؟

عکس/ ماجرای جنجالی جایزه اینفلوئنسر صدف بیوتی در جشنواره کن 2021

جایزه اینفلوئنسر صدف بیوتی در جشنواره کن ۲۰۲۱

با آغاز به کار فستیوال کن ۲۰۲۱ ،صدف بیوتی مدعی شد برنده‌ی بهترین بیوتی اینفلوئنسر سال در فستیوال کن ۲۰۲۱ شد.

همه ساله مراسمی تحت عنوان «ویبا /WIBA» در طی برگزاری فستیوال کن برگزار می‌شود، این مراسم به فستیوال کن مربوط نمی‌باشد. مراسم «ویبا /WIBA» از سال ۲۰۱۹ شروع به کار کرده که بلاگر‌های بالای صد هزار فالوئر می‌توانند در سایت این کمپانی ثبت نام و هزینه را پرداخت کرده و در ایونت مذکور شرکت و تندیس را به عنوان یادگاری دریافت کنند.

صدف بیوتی مدل آرایشی در اینستاگرام در صفحه شخصی خود نوشت:

اينجانب جايزه بيوتى اينفلوئنسر ٢٠٢١ كَن رو بردم 😍
مرررررررررررررررررررررررررسى از همه حمايت هاتون

جایزه اینفلوئنسر صدف بیوتی در جشنواره کن 2021

جایزه اینفلوئنسر صدف بیوتی در مراسم ویبا

اما نوشین زرگری روزنامه نگار در صفحه اینستاگرامی خود به ادعای صدف بیوتی، بلاگر مشهور ایرانی درباره دریافت جایزه از جشنواره کن ۲۰۲۱ واکنش نشان داد.

وی در این باره در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

مراسم «ویبا» صرفا در شهر کن فرانسه همزمان با فستیوال فیلم کن برگزار می‌شود و ربطی به فستیوال فیلم کن ندارد و این طور که این بلاگر به فالوئرهایش القا کرده! اون «برنده شدم» و نه «برنده شدیم» هم دغلکاری و بازی با کلمات در راستای القای اول شدن به دنبال‌کننده‌هاست.

مراسم «ویبا» از سال ۲۰۱۹ شروع به کار کرده که بلاگرهای بالای صد هزار فالوئر در سایت این کمپانی ثبت نام و هزینه را پرداخت کرده و در ایونت مذکور شرکت و تندیس را بعنوان یادگاری دریافت می‌کنند.

امسال این ایونت پولی در لابی هتل مارتینز برگزار شد و در ویدئوهای منتشر شده از این مراسم مشخص است که حداقل به ده بلاگر این تندیس داده شده است.

وی در پایان نوشت: «ویبا اوارد» را در گوگل سرچ کنید تا اگر شک و شبهه‌ای هم مانده برطرف شود، تا دروغ دونگ هر مشاطه‌گری را باور نکنید تا سال بعد با یک مجسمه حلبی عکس نگیرد و بگوید اینجانب «اسکار بردم» و در گلدن گلوب پیشنهاداتی به بنده داده شد.

مهدی رستم پور روزنامه نگار

مهدی رستم پور درباره‌ی ادعای صدف بیوتی در استوری اینستاگرام خود نوشت: جشنواره کن رویداد سینماییه. مطلقا ارتباطی به دورهمی شاخ‌های مجازی نداره همونطور مه گواهینامه نوبل آزمندیان ربطی به آکادمی نوبل نداره. یا تندیس شوالیه فتح الله زاده که ارتباطی به نشان شوالیه ادب و هنر فرانسه نداشت.

این مراسم، دعوتی نیست. بلکه ثبت نامیه. در مرحله اول تعداد فالوئرت رو می‌نویسیبعدش زمینه فعالیت رو انتخاب می‌کنی و مرحله آخر ۵۰ یورو می‌پردازی برای تایید ثبت نام. عطش دیده شدن، خودنمایی روی صحنه، نمایش لباس و عکس گرفتن، خصلت یکسان شاخ‌های مجازیه ایرادی نداره، اما اسمش WIBA نه کن.

صدف بیوتی کیست

صدف مسائلی متولد ۱۴ تیر ۱۳۶۸ در تهران است که در فضای مجازی با نام صدف بیوتی شناخته می‌شود  و به واسطه تبلیغ برندهای آرایشی به یکی از محبوب‌ترین بیوتی اینفلوئنسر در میان ایرانیان تبدیل شود.

صدف بیوتی که در ایران جایگاه مهمی در حوزه آرایشی دارد، در سال‌های گذشته توانسته به واسطه انتشار ویدئو‌های آموزشی در آرایش، ماسک صورت و لوازم آرایش جایگاه ویژه‌ای در دنیا نیز برای خود دست و پاکند. او با برند‌های آرایشی لیدی گاگا و هالزی نیز همکاری داشته است.

او در سال ۲۰۱۹، از سوی مجله مشهور forbes به عنوان دومین اینفلوئنسر برتر جهان در حوزه زیبایی و لوازم آرایشی شناخته شد. مجله مشهور و محبوب vogue نیز صدف بیوتی را در رتبه اول ۱۰ بیوتی بلاگر برتر جهان قرار داده است.

نظرات