همه جا با فرادرس
اکسکوینو

فیلم کامل / سکانس سانسور شده جواد عزتی در سریال زخم کاری

0

ممیزی و سانسور در سریال زخم کاری در قسمت ششم مجموعه نمایش خانگی «زخم کاری» حواشی فراوانی را به دنبال داشته است. هانیه توسلی تصویری از یک سکانس حذف‌شده این قسمت را منتشر کرد و محمدحسین مهدویان کارگردان این سریال نیز با انتشار متنی مفصل به آن اعتراض کرد.

فیلم کامل / سکانس سانسور شده جواد عزتی در سریال زخم کاری را ببینید

فیلم سکانس سانسور شده جواد عزتی در سریال زخم کاری

سکانس سانسور شده سریال زخم کاری که باعث اعتراض محمدحسین مهدویان و هانیه توسلی، کارگردان و بازیگر این سریال شد را مشاهده کنید.:

پاسخ به ممیزی های سریال جدید محمدحسین مهدویان

🔹علی سعد معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا، با انتشار متنی توییتری در این باره نوشت: «هم پلتفرم داخلی را حمایت می‌کنیم و هم دیده‌بان چارچوب‌های فرهنگی کشور هستیم.

🔹 با شروع پخش سریال «زخم کاری»، شاهد انتقادهایی از دو سوی طیف بودیم. بخشی از دغدغه‌مندان فرهنگی معتقد به توقیف سریال بودند که برای رسیدن به آن فعالیت‌های رسانه‌ای و رایزنی‌هایی هم انجام دادند.

فیلم کامل / سکانس سانسور شده جواد عزتی در سریال زخم کاری را ببینید

🔹بخش دیگری نیز معتقد بودند سریال تولیدشده می‌بایست بدون هیچ‌گونه بازبینی پخش شود. حفظ تعادل میان این دو طیف اقدامی سخت و پیچیده است. در ماجرای «زخم کاری»، اقدام وزارت ارشاد در شکایت به دادسرای فرهنگ و رسانه برای توقیف سریال مذکور، مسأله را پیچیده‌تر از قبل کرد.

🔹با وجود همه سنگ‌اندازی‌های انجام‌شده بر تصمیم خود مبنی بر پخش سریال اصرار کردیم. اصل عملکردی ساترا حمایت از تصمیماتی است که حاصل فرایندهای حرفه‌ای و کارشناسی است.

همانطور که در موضوع شکایت وزارت ارشاد از انتشار سریال «زخم کاری» به رغم صدور پروانه ساخت، مدیران ساترا هزینه دادگاهی شدن را با هدف حمایت از پلتفرم‌های داخلی می‌پردازند، انجام برخی از اصلاحات که در فرایند کارگزاری محتوایی و بازبینی آن تایید شده، بخشی از رویکرد حرفه‌ای و فرهنگی ساترا است

نظرات