بیوگرافی «مهرشاد سهیلی» جوان ترین فرمانده ایلامی + اینستاگرام

1

بیوگرافی «مهرشاد سهیلی» جوان ترین فرمانده ایلامی, مهرشاد سهیلی کیست؟ بیوگرافی مهرشاد سهیلی جوانترین فرمانده +عکس و سوابق و شهرت با مستند جوان ترین فرمانده را در این صفحه از مجله حرف تازه مشاهده نمایید

مهرشاد سهیلی کیست؟ بیوگرافی مهرشاد سهیلی جوانترین فرمانده +عکس

بیوگرافی مهرشاد سهیلی کیست؟

مهرشاد سهیلی متولد ۱۳۸۳ در شهر موسیان از توابع استان ایلام میباشد که لقب جوانترین فرمانده آتش به اختیار را گرفته است و از سال ۹۴ و از ۱۱ سالگی فعالیت‌ خود را آغاز کرده است.

پخش مستند جوان‌ترین فرمانده فرهنگی کشور باعث شد تا  نام مهرشاد سهیلی بر سر زبان ها بیفتد.

او با تأسیس موسسه فرهنگی حضرت مهدی (عج) برنامه‌های فرهنگی‌ نظیر جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای نیازمندان و کلاس‌های قرآن انجام می‌دهد.

زندگی در نقطه صفر مرزی که هنوز آثار و جراحت‌های جنگ تحمیلی و دوران هشت دفاع مقدس را در خود دارد و روحیه جهادی این نوجوان در شهرت او تأثیر داشته است.

مهرشاد سهیلی در دهه کرامت موکبی برای خدمت‌‎رسانی به مردم راه اندازی کرد و در مسجد محله کلاس‌های قرآن تشکیل داد تا بعد از مدتی این فعالیت‌ها باعث ایجاد اعتماد مردم و مسئولین شهر به او شد.

سهیلی به توصیه مسئولین شهر موسیان تصمیم گرفت فعالیت‌های خود را در قالب یک خیریه و به‌صورت رسمی و قانونی انجام دهد تا بتواند بهتر به مردم محروم کمک کند.

حضور او در «جشنواره آتش به اختیار» تلویزیون و حضور فعال و با انرژی او در این جشنواره باعث شد تا همه شرکت‌کنندگان و مسئولان متوجه او و فعالیت‌هایش شوند و عنوان جوان‌ترین و فعال‌ترین شرکت کننده جشنواره به او تعلق پیدا کند.

این روزها مهرشاد سهیلی در کنار تحصیل و درس خواندن به کارها و فعالیت‌های فرهنگی و خیرخواهانه ادامه می‌دهد. همه او را یک بسیجی تمام‌عیار، فعال فرهنگی و نیروی جهادی می‌شناسند و او در استان سیستان و بلوچستان و نقاط دور افتاده مرزی به بهبود زندگی هموطنان خود کمک می‌کند.

بیوگرافی «مهرشاد سهیلی» جوان ترین فرمانده ایلامی + اینستاگرام
کتاب ستاره‌ای از غرب: زندگینامه مهرشاد سهیلی

کتاب ستاره‌ای از غرب بر اساس زندگی‌نامه مهرشاد سهیلی نوجوان‌ترین فعال فرهنگی کشور در سال ۸۳  با حضور آیت الله مصباح یزدی رئیس موسسه امام خمینی(ره) رونمایی شد.

مهرشاد سهیلی فرمانده قرارگاه فرهنگی

او در حال حاضر طی حکم دکتر هادی ثروتی، رئیس حزب یاران انقلاب اسلامی کشور، مهرشاد سهیلی مسؤول ستاد جوانان آیت الله رئیسی در قم شده است.

موفقیت این جوا ایلامی تا جایی است که آیت الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران درباره او اظهار داشت: نوجوانانی مانند مهرشاد سهیلی گرایش به معنویت وخدمت به محرومان را در زندگی خود یه اصل قرار داده اند، کمر همت بستند که با کمک به مظلومان خلع های جامعه را جبران کنند این مایه افتخار جامعه است.

مهرشاد سهیلی

همچنین محمدحسین پویانفر مداح اهل بیت درباره مهرشاد گفته: واقعا جای تحسین دارد که این نوجوان در این سن به چنین ادراک وتشخیصی رسیده است، کار او قابل ستایش و تقدیر است.

‌موفقیت چشمگیر این فرمانده جوان به گوش بازیگران و هرمندان نیز رسیده و مهران رجبی بازیگر سینما و تلویزیون درباره او گفته:

وقتی قرار است که خجالت بکشی خداوند یک جوان ۱۵ ساله از یک منطقه دور افتاده کشور یعنی شهر موسیان در استان ایلام به نام مهرشاد سهیلی را به تو نشان می دهد که چقدر بزرگ است و تو خودت چقدر کوچک هستی.

منبع: شهرآرا

1 دیدگاه در “بیوگرافی «مهرشاد سهیلی» جوان ترین فرمانده ایلامی + اینستاگرام

  1. یه بدبخت ایرانی گفت:

    این همه نخبه تو این مملکت ریخته هیچ کسی هم اونا رو نمیشناسه این چه کار بزرگی کرده که اینقدر بزرگش میکنید الله اعلم.

نظرات