بیوگرافی و عکسهای نسیمه غلامی بازیکن تیم فوتسال بانوان

0

بیوگرافی و عکسهای نسیمه غلامی بازیکن تیم فوتسال بانوان

بیوگرافی نسیمه غلامی

نسیمه غلامی متولد ۲۷ تیر ۱۳۶۴ در تهران است و از سال ۸۵ فوتبال بازی می کند. زمانی که تیم ملی فوتسال تشکیل شد به این تیم دعوت شد و چند سالی است که عضو تیم باشگاه صنعت نفت آبادان است و کاپیتان تیم ملی فوتسال بانوان است.

نسیمه غلامی

همسر نسیمه غلامی

وی فعلا ازواج نکرده و مجرد میباشند.

مصاحبه با نسیمه غلامی

از حال و هوای خانواده و دوستان و البته محله‌تان بعد از موفقیت و قهرمانی بگویید. واکنش‌ها چطور بود؟

نسیمه غلامی: پدر و مادرم از خوشحالی گریه می‌کردند. مادرم می‌گفت دوستان ۱۵ سال پیش او تماس گرفته‌ و تبریک گفته‌اند. این برای من ارزش داشت اینکه توانستم پدر و مادرم را خوشحال کنم. دوستان دوران دبستانم به من پیام می‌دادند و تبریک می‌گفتند. من باورم نمی‌شد می‌گفتند ما را می‌شناسی؟

درباره محله هم باید بگویم می‌خواستم قبل از رفتن به خانه شیرینی بگیریم. شهرداری محله ما بنری از تیم زده است، زمانی که به شیرینی فروشی رفتم فروشنده از من پرسید آیا این عکس شما نیست؟ با خودم می‌گفتم چرا شما نمی‌آیید از ما شیرینی بگیرید در نهایت هم پولی از ما نگرفت.

روزهایی که فوتسال را شروع کرده بودید واکنش‌ها چطور بود؟ چون خیلی‌ها اعتقاد دارند جای یک زن در آشپزخانه است!

غلامی: خوشبختانه خانواده‌ام در این مورد مرا حمایت می‌کردند به ویژه مادرم. حتی وقتی به شوخی می‌گفتم نمی‌خواهم بازی کنم مادرم گریه می‌کرد و می‌گفت باید بازی کنی. همه اقوام نیز از من حمایت می‌کردند. البته دورادور می‌شنیدم که برخی می‌گفتند مگر یک دختر فوتبال یا فوتسال بازی می‌کند. تا زمانی که در سال ۲۰۱۵ قهرمان شدیم کسی ما را باور نداشت.

چطور شد فوتبالی شدی؟

غلامی: من از کودکی با برادرانم در کوچه با توپ پلاستیکی فوتبال بازی می‌کردم. وقتی به سن ۱۵-۱۶ سالگی رسیدم پدرم گفت به باشگاه بروم. ۳ ماه تابستان به باشگاه رفتم. امیرشقاقی بازی مرا دید و گفت با من قرارداد ببند. همان موقع بود که این ورزش را ادامه دادم.

اهل موسیقی و کتاب هستید؟

غلامی: جدیدا کتاب زیاد می‌خوانم چون در تمرین خانم مظفر به ما در صورتی که به اهداف مورد نظر برسیم جایزه می‌دهد. من ۳ توپ را گل کردم و کتاب جایزه گرفتم. از آن زمان کتاب زیاد می‌خوانم.

آخرین کتابی خواندی چه بود؟

غلامی: زندگی من. کتاب بسیار خوبی بود.

قصد ازدواج ندارید؟ برنامه ورزشکار حرفه‌ای برای ازدواج چطور است؟ بعد از اتفاقاتی که برای نیلوفر اردلان افتاد شاید نگاه‌ها تغییر کرده است…

غلامی: نگاه من بد نیست و به موقع ازدواج می‌کنم اما در حال حاضر هدف مهمتری دارم. الان به هدفم فکر می‌کنم.

نسیمه غلامی

چه هدفی؟

غلامی: گفته‌اند شاید تا ۲ سال آینده جام جهانی برگزار شود. اگر خدا بخواهد در تیم باشم دوست دارم جزو ۳ تیم برتر این مسابقات باشیم. هدف بزرگ من الان جام جهانی است.

به خداحافظی فکر نمی‌کنید؟

غلامی: اصلا به خداحافظی فکر نکرده‌ام.

مسابقات فوتبال مردان را پیگیری می‌کنید؟

غلامی: من تمرینات تیم‌های فوتسال اروپا را می‌بینم. فوتبال داخلی را هم می‌بینم مانند بازی‌های پرسپولیس.

اگر می‌گفتند یک باشگاهی برای بازی انتخاب کنید، کدام کشور را می‌گفتید؟

غلامی: برزیل.

حرف پایانی؟

غلامی: از مسئولان فدراسیون فوتبال تشکر می‌کنم که در یک سال اخیر هر چیزی می‌خواستیم فراهم کردند. کادر هم با دل و جان برای ما زحمت کشیدند.

عکسهای نسیمه غلامی

نسیمه غلامی

نسیمه غلامی

نسیمه غلامی

نسیمه غلامی

نسیمه غلامی

نسیمه غلامی

نسیمه غلامی

نظرات