بیوگرافی چیا ربیعی پناهجوی کرد ایرانی در آلمان + شغل و ماجرای نشان شجاعت

0

«چیا ربیعی» پناهجوی ایرانی در آلمان متولد ۱۳۵۸ در مهاباد است که در حال حاضر ساکن وورتسبورگ آلمان است که روز جمعه گذشته همراه با چند نفر دیگر مقابل تروریست سومالیایی ایستاد، از نخست وزیر بایرن نشان شجاعت دریافت کرد.

بیوگرافی چیا ربیعی پناهجوی ایرانی و همسرش

با بیوگرافی چیا ربیعی پناهجوی ایرانی در آلمان ، عکس های چیا ربیعی و همسرش ، زندگینامه چیا ربیعی و ماجرای دریافت نشنا شجاعت از نخست وزیر آلمان ، اینستاگرام چیا ربیعی، زندگی شخصی و تحصیلات و فیلم نجات شهروندان از دست مهاجم سومالیایی توسط چیا ربیعی با ما در مجله حرف تازه همراه باشید .

بیوگرافی چیا ربیعی پناهجوی کرد ایرانی در آلمان + شغل و ماجرای نشان شجاعت

در این مطلب به بیوگرافی و عکسها و زندگینامه چیا ربیعی پناهجوی ایرانی و ماجرای دریافت نشان شجاعت از آلمان را با شما به اشتراک گذاشته ایم با ما در مجله حرف تازه همراه باشید.

چیا ربیعی متولد سال ۱۳۵۸ در مهاباد است که در حال حاضر به کشور آلمان مهاجرت کرده و ساکن شهر وورتسبورگ آلمان است.

شغل و سوابق چیا ربیعی

ربیعی چند سالی است که به دلایلی به کشور آلمان مهاجرت کرده و در شهر وورتسبورگ آلمان زندگی میکند، او پیش از مهاجرت از ایران به شغل راننده تاکسی مشغول بود و شجاعت او در برابر مرد مهاجم سومالیایی در محل زندگیش در آلمان باعث شد تا نام و از خودگذشتگیش برای نجات جان شهروندان آلمانی بر سر زبان ها بیفتد

بیوگرافی چیا ربیعی پناهجوی کرد ایرانی و همسرش

ماجرای دریافت نشان شجاعت چیا ربیعی پناهجوی ایرانی

چند روز پیش یک مرد مهاجم سومالیایی در وورتسبورگ آلمان با چاقو به مردم حمله کرد و سه نفر را کشت. چیا ربیعی، این جوان پناهجوی کرد ایرانی اهل مهاباد جلوی او ایستاد و درگیر شد و مانع از کشته‌شدن افراد بیشتری شد. رسانه‌های آلمان او را یک ناجی معرفی کرده‌اند.

چند روز پیش یک مرد مهاجم سومالیایی در وورتسبورگ آلمان با چاقو به مردم حمله کرد و سه نفر را کشت و هفت نفر را زخمی کرد. چیا ربیعی که در آنجا حضور داشت جلوی او ایستاد و درگیر شد و مانع از کشته‌شدن افراد بیشتری شد.

مارکوس سودر، نخست وزیر منطقه باواریا با حضور در محل حادثه در وورتسبورگ به این جوان کرد ایرانی مدال شجاعت داد. وی در این باره خطاب به چیا گفت: «تو آنقدر شجاع بودی که دخالت کنی حتی زمانی که مسئولیتت نبود و حتی به قیمت سلامتی خودمت. هر چقدر که این روز تاریک به نظر برسد، این موضوع کورسویی از امید به ما می دهد». چیا که اهل مهاباد است اذعان کرده که رویارویی وی با مرد چاقو بدستی که سه زن را به قتل رسانده و چندین نفر دیگر را نیز زخمی کرده بود تنها با اهداف انسان دوستانه صورت گرفته است.

 چیا ربیعی پناهجوی کرد ایرانی در آلمان نشان شجاع گرفت بیوگرافی

جزئیات حمله مرد سومالیایی در آلمان

مرد ۲۴ ساله سومالیایی با دزدیدن یک قاچو از مغازه ای در شهر وورزبورگ شروع به حمله به مردم کرد و پس از کشتن سه زن ۲۴، ۴۹ و ۸۲ ساله و زخمی کردن دستکم ۷ نفر توسط مردم و پلیس خلع سلاح شد.

در ویدیوهایی که این حادثه را به تصویر کشیده اند، دیده می شود که چیا بدون توجه به سلامتی خود، با مهاجم وارد درگیری فیزیکی شده و به کمک کوله پشتی خود، وی را از آسیب رساندن به دیگران باز می دارد تا اینکه نیروهای پلیس سر می رسند.

چیا ربیعی

من زندگیم را برای انسان‌هایی به خطر انداختم که در این کشور به من پناه داده‌اند

ربیعی در مصاحبه با رادیو بایرن گفته است: «وقتی به محل حادثه رسیدم زنی را دیدم که به پهلو دراز کشیده بود و سه چهار نفر کنارش بودند، آمبولانس هم هنوز نرسیده بود. دیدم که از گلوی این زن خون می‌رود و مردم سعی دارند با فشار بر روی گردنش خونریزی را بند بیاورند. من بسیار متاسفم که زودتر نرسیدم. اگر پنج یا ده دقیقه زودتر می‌رسیدم شاید این زن زنده می‌ماند. نمی‌خواهم به عنوان قهرمان نامیده شوم، من این کار را به دلایل ذهنی خودم انجام دادم. من زندگیم را برای انسان‌هایی به خطر انداختم که در این کشور به من پناه داده‌اند».

نظرات