خبر مسدودی فیلتر شکن ها و علت وصل نشدن فیلترشکن ها

27

خبر مسدودی فیلتر شکن ها و علت وصل نشدن فیلترشکن ها

علت وصل نشدن فیلترشکن ها : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکی از دلایل مخالفت دولت با فیلترینگ این است که اگر برخی از اپلیکیشین‌ها اثر مخربی داشته باشند، در کنار آن استفاده و فراگیر شدن فیلترشکن‌ها هم اثرات مخرب امنیتی زیادی دارند.

وصل نشدن فیلترشکن

محمدجواد آذری جهرمی امروز در حاشیه مراسم رونمایی از پروژه‌های همراه اول همزمان با هفته ارتباطات، با اشاره به اختلالات ایجاد شده در خدمات اینترنتی به دلیل استفاده از فیلترشکن اظهار کرد: درست است که بسیاری از فیلترشکن‌ها خدمات ظاهری خوبی به کاربر ارایه می‌دهند و به همین دلیل کاربران به استفاده از آن‌ها علاقه‌مندند اما بنا به گزارش‌هایی که مراکز معتبر منتشر می‌کنند، این نوع نرم‌افزارها استفاده ضدامنیتی دارند و نوعی باج‌افزار هستند که به جمع‌آوری اطلاعات مشترکین اقدام می‌کنند و فراگیری و استفاده از فیلترشکن‌ها تبعات بسیار زیادی دارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر نقش شرکت ارتباطات زیرساخت در مسدود کردن فیلترشکن ها گفت: اقدام شرکت زیرساخت این است که با فراگیری و استفاده از فیلترشکن‌ها، تحت دستوری که آقای رییس جمهور دادند و در چارچوبی که شورای عالی فضای مجازی ارایه داده و منطق هم دارد، نباید اجازه دهد فضای کشور پر از باج‌افزار شود و باید جلوی اینها گرفته شود. به همین دلیل این حرکت برای مسدود کردن فیلترشکن‌ها آغاز شده و طبق قانون هم بوده است و مشکل مقرراتی درباره این مساله وجود ندارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اختلالات اینترنتی نیز توضیح داد: انسداد فیلترشکن‌ها نباید باعث افت کیفیت اینترنت و یا ایجاد مشکلاتی برای کسب و کارها شود. اختلالات اینترنتی موضوع بدی است که ما از سازمان تنظیم مقررات ارتباطات خواستیم و به اپراتورها هم در این باره تذکر دادیم. دیروز بعد از ظهر هم جلسه‌ای با حضور اپراتورها برای بررسی این موضوع تشکیل شد.

آذری جهرمی ادامه داد: اما بنا نیست به این موضوع بپردازیم که با دستور فیلترینگی که آمده و با مخالفت بسیاری از مردم مواجه شده است، می‌توانیم به باج‌افزارها و فیلترشکن‌ها اجازه دهیم که در کشور توسعه پیدا کنند.

وی با تاکید بر مضرات استفاده از فیلترشکن بیان کرد: امیدواریم مسئولانی که متصدی فیلترینگ هستند، به این موضوع توجه داشته باشند زیرا این این مسئله یک تهدید بزرگ است. باید مردم را درباره استفاده از فیلترشکن توجیه کنیم تا آن‌ها با همراهی کنند. زیرا در هر تصمیمی اگر همراهی مردم نباشد، اثراتش مشابه اثرات کنونی و گستردگی باج‌افزارها می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه فراگیر شدن فیلترشکن‌ها مطلوب کسانی است که همواره به دنبال براندازی کشور بودند و این مطلوب نیست، گفت: همان طور وزارت امور خارجه آمریکا در سال ۸۹ جزو برنامه‌هایی که برای براندازی جمهوری اسلامی داشت، توسعه فیلترشکن بود و حتی گوشی‌های اپل را در به نوعی در بازار ایران عرضه می‌کرد که بدون فیلترشکن کار نکنند.

27 دیدگاه در “خبر مسدودی فیلتر شکن ها و علت وصل نشدن فیلترشکن ها

 1. Soheil گفت:

  بسته دیگه بسته. 👿

 2. خاک گفت:

  برید بمیریدا ینی ی برنامه درست و حسابی نتونستید واس راحتی مردم درست کنید

 3. آرش گفت:

  چی مونده که فلیتر نشده باشه فیسبوک فیلتر یوتیوب فیلتر تلگرام فیلتر و…

 4. ناشناس گفت:

  همی چی رو فیلتر میکنن بعد میگن از فیلتر شکن‌استفاده نکنیم😑😡😡

 5. ناشناس گفت:

  همه سایت ها و برنامه های خارجی رو که فیلتر کردین پابجی رو فیلتر کردین حتیٰ بعضی از سایت های ایرانی رو هم فیلتر کردین خب یه دفعه مارو هم فیلتر کنید دیگه. اگه فیلتر نمیکردین فیلتر شکن لازم مون نمیشد .

 6. علی گفت:

  کم مونده دیگه نفس کشیدنم فیلتر شه

 7. امیر گفت:

  😡😡😡😡😠

 8. مجتبی گفت:

  بر …. لعنت که فقط قطع کردن و بلدی

 9. امیر گفت:

  کسایی مثل من یا خیلی ها تو این سایت ها یا نرم افزار هایی که فیلتر کردین کار های مثبت میکردیم

 10. دانیال گفت:

  ما که نفسمون یه سایتامون بستست چیکار کنیم بدون فیلتر نفسمون در نمیاد من الان ۳ روزه با کپسول زندم برام نماز بخونید

 11. سعزد گفت:

  نشتن اون بالا معلوم نيست چکار ميکنن

 12. لیلا گفت:

  ادم عاقل مگه لقمه رو می چرخونه می ذاره دهنش؟
  وقتی می دونیدمردم ایران با تلگرام کار می کنند و فیلتر می کنید ،در واقع خودتون راه رو برای استفاده از فیلتر شکن و باج افزار باز می کنید؟و سرمایه است که از کشورعزیزمون خارج میشه.
  کی ها مسول ما هستند اخه؟؟؟؟؟؟؟فقط هم فیلتر تلگرام نیست.هزاران مورد مثل این.

 13. علی گفت:

  یعنی چرت و پرت ترین کشور از تمامی لحاظ ..

 14. Zari گفت:

  وای چرا اکثر سایتا باز نمیشه…. حتی با فیلتر شکن.
  در کل اصلاً فیلتر شکن کار نمیکنه چرا؟ این چه وضعیه؟

 15. من گفت:

  همه سایتها که فیلتره فیلترشکنم که قطعه ، پس ما بریم بمیریم دیگه ، آخه این چه وضعیه که درست کردید ؟ اینطوری که مردم جریح تر میشن 😐

 16. Alien گفت:

  همگی میدونیم چرا فیلترکردن همه می دونیم چرا نمیزارن از فیلترشکن استفاده کنیم خب یه درصد احتمال داشت ما توی ایران باشیم همون یه درصد هم رومون اعمال شد درسته یوتیوب یکم محتویات غیر اخلاقی داره اما خیلی چیزای دیگه هم داره که مفیدن بازیمون هم فیلتر کردین که چی؟ که بگید ملت ما اسلامیه؟

 17. وحید گفت:

  تو دنیا نوبریم تو همه چی خوب فیلتر نکن کسی هم باج افزا استفاده نکنه یعنی انقد غصه مردم و میخوری که در گیر این باج افزا نشن.این یه بازی سیاسی واقتصادی مثل ویروس وانتی ویروس یعنی اول درد بعد درمان که راه پول در آوردن بشه. همش بازی بازی

 18. فاطمه گفت:

  میدونی چیه؟ برو بمیر

 19. El گفت:

  حتی گیم ها رو فیلتر میکنید، یوتیوب رو فیلتر میکنید، هزار تا سایت لازم و بدرد بخور رو فیلتر می کنید بعد می گید چرا مردم فیلترشکن استفاده می کنن؟ همه مسئولان محترم ما توی توییتر که فیلتره فعالن. با فیلتر کردن چی درست میشه؟ مردم و نوجوونا یاد میگیرن چجور استفاده سالم از اینترنت بکنن؟ نه. فقط دسترسی شون قطع میشه و توی اینترنت کشور اختلال ایجاد میشه. تهشم هیچکس یاد نمی گیره باید چطور از فضای مجازی به درستی استفاده کنه.

 20. آناهیتا گفت:

  الان یعنی همه چی حل شد .همش میگن سایت مخرب .پس ما که از سایتا مفید استفاده میکنیم چی هیچی شما فیلتر رو بردار ما هم از فیلتر شکن استفاده نمیکنیم شما که کار خودتون میکنید بعددم از مردم میزنید نوبرید والا.از صبح تا حالا درگیر این فیلتر شکنم میگم چرا وصل نمیشم نگو آقایان قطع کردن 😠😠😠😠

 21. الکی گفت:

  خُب همین باعث میشه تا اکثر افراد به ناگاه به سایت های غیراخلاقی کشیده بشن .

 22. علی گفت:

  ب جای این حرفا راه حل وصل شدن بزار چند تا حرف چرند گفته حداقل ی راه حلی بگید بتونیم وصل بشیم

 23. محمد گفت:

  خب ببخشید ما الان کلی از یوتیوب برای یادگیری و اموزش زبان و هزاران استفاده مفید و سالم میکردیم شما اون رو که فیلتر کردید فیلترشکن هم که کار نمیکنه . پس تکلیف چیست . حداقل لطفا فیلتر کردن اینها رو متوقف کنید چشم ما هم از فیلتر شکن استفاده نمیکنیم . ماها رو که استفاده سالم از اینترنت داریم رو هم لطفا دریاب جناب اقای جهرمی وزیر محترم و گرامی . ممنون

 24. رضا گفت:

  این همه سایت و اپلیکیشن مفید ولی فیلتر

  خب منطق شما کاملاً اشتباهه
  اگ ویروس نباشه آنتی ویروس هم نمیشه
  اگ بیماری نباشه دارو هم نمیشه
  اگ فیلتر نباشه فیلترشکن هم نمیشه

 25. ی ح گفت:

  فیلتر سایت هایی مثل یوتیوب و تلگرام و … رو بردارید تا مردم از فیلتر شکن استفاده نکنند

 26. مصطفی گفت:

  انسان متحجری که دستور این اقدام نابخردانه را داده است مستحق مجازات است.
  بسیاری از سایت های مفید و غنی که ایران را تحریم کرده بودند با استفاده از فیلتر شکن ها قابل دستیابی بود.
  در مقابل دیده میشود که بسیاری از سایت های مخرب و هنجارشکن بدون فیلترینگ رها شده است !
  نمیدانم چه منطقی پشت این اقدامات وجود دارد ولی هرآن چه که هست قطعا منافع ملت در آن ذره ای اهمیت ندارد.

 27. علی گفت:

  همه مشکلاتمون حل شده..فقط فیلتر شکنا داره اذیتمون میکنه..اینم قط کنن عالی میشه اصن

نظرات