بیوگرافی ثریا آقایی بدمینتون باز المپیکی ایران و همسرش + زندگی شخصی و افتخارات ورزشی

0

با بیوگرافی «ثریا آقایی» (soraya aghaei) بدمینتون باز ایرانی متولد ۸ بهمن ۱۳۷۴ در تهران ، عکس ها و تصاویر جدید و شخصی ثریا آقایی بازیکن تیم ملی بدمینتون ایران ، زندگینامه (ثریا آقایی ورزشکار المپیکی بدمینتون در المپیک توکیو ۲۰۲۰) و همسرش ، اینستاگرام ثریا آقایی بدمینتون، زندگی شخصی و خصوصی ثریا آقایی و تصاویر شخصی و ورزشی و قد و خانواده و ازدواج و همسرش و ماجرای کسب سهمیه المپیک توکیو در مجله اینترنتی حرف تازه آشنا شوید

بیوگرافی ثریا آقایی بدمینتون باز المپیکی ایران و همسرش + زندگی شخصی و افتخارات ورزشی

بیوگرافی ثریا آقایی بدمینتون باز

ثریا آقایی حاجی‌آقا (زاده ۸ بهمن ۱۳۷۴) در تهران، دارای قد ۱۶۶ در رشته ریاضی تحصیل کرده و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی مدیریت ورزش است، او بدمینتون باز ایرانی و عضو تیم ملی بدمینتون ایران است که با کسب سهمیه المپیک توکیو ۲۰۲۰ بعد از ۵۵ سال به شهرت رسید.

ثریا آقایی اولین و تنها بانوی بدمینتون ایران که موفق به حضور در فهرست ۱۰۰ بدمینتون باز برتر جهان شده است

عکس ثریا آقایی و مادرش

ثریا آقایی و مادرش, خانواده ثریا آقایی

 

خانواده ثریا آقایی

آقایی در خانواده هنرمند به دنیا امده ،پدرش نقاش حرفه است و تابلوهای رنگ روغن کار میکند. فقط خودش در این رشته فعالیت میکند و رشته فعالیت دیگر اعضای خانواده اش، فوتبال و بسکتبال است. یک برادر و یک خواهر دارد

بیوگرافی ثریا آقایی بدمینتون باز

سوابق ورزشی از شروع تا المپیک

از ۷ سالگی وارد رشته بدمینتون شد و بطور تفریحی این رشته را دنبال کرد و حالا یکی از بانوان پر افتخار ایرانی در رشته بدمینتون است، تا جایی که نام بدمینتون را با نام ثریا آقایی در ایران میشناسند

او در سن ۲۱ سالگی وارد تیم ملی بدمینتون شد و در این خصوص مقام هایی که کسب کرده است. زمانی که عضو تیم نوجوانان بود، تحت اموزش های سرمربی اندونزیایی بود و چهار سال زیر نظر این مربی کار کرد.

ازدواج و همسر ثریا آقایی کیست

وی فعلا مجرد است و همسری ندارد و گفته قطعا در آینده جزو برنامه‌های من خواهد بود.

ثریا آقایی و همسرش

انگیزه ورود به رشته بدمینتون

آقایی درباره انگیزه ورود به رشته بدمینتون گفته: انگیزه ام علاقه شدیدم به این رشته بود. بدمینتون رشته ای است که از جایگاه محبوبی در میان مردم کشورمان برخوردار نیست و از همان ابتدا می دانستم که در این مسیر نه شهرت و نه درآمد آنچنانی خواهم داشت؛ اما حس خوبی که بعد از بازی بدمینتون برایم ایجاد شد، من را نسبت به آن علاقه مند کرد و تصمیم گرفتم که به صورت حرفه ای کارم را آغاز کنم.

کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو

ثریا آقایی بازیکن تیم ملی بدمینتون ایران موفق شد سهمیه حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کند و دومین بدمینتون تاریخ ورزش ایران در مسابقات المپیک نام بگیرد.

او در اتفاقی بی سابقه و پس از گذشت ۵۵ سال از تاسیس فدراسیون بدمینتون افتخاری بزرگ برای خانواده این رشته و ورزش ایران به دست آورد.

ثریا آقایی درباره المپیکی شدن در صفحه شخصی خود نوشت:

المپیک ♥️
المپیک توکیو
نمیدونم چی بگم …
فقط خداروشکر میکنم
خدا میدونه تو دلم چی میگذره 😭
رویا بود ،هدف شد ، و الانم به واقعیت پیوست
خدایا شکرت 🙏

ثریا آقایی در المپیک توکیو

اوقات فراغت و تفریحات

من وقت زیادی برای تفریح ندارم. در مقایسه با دوستانم خیلی کمتر تفریح می‌روم. بیشترین وقت من صرف ورزش می‌شود چرا که حرفه‌ای هستم و مدام باید در تمرینات و مسابقات حضور داشته باشم. ولی این‌طور هم نیست که ورزش کل زندگی‌ام را دربر بگیرد. من از لحاظ درسی و هنری هم فعالیت‌های زیادی دارم. در اوقات فراغت سعی می‌کنم درس بخوانم یا کارهای نقاشی و طراحی انجام بدهم.

هدفم حضور در رقابت‌های المپیک است

بزرگ‌ترین هدف من حضور در رقابت‌های المپیک استما تا به حال نماینده‌ای در المپیک برای بدمینتون بانوان نداشته‌ایم. اگر می‌خواهم به این هدف برسم باید برنامه‌ریزی خاصی داشته باشم. البته نمی‌توانم الان درباره دیگر برنامه‌هایم توضیح بدهم چرا که خودم هم نمی‌دانم.

عکس ها و تصاویر شخصی و ورزشی ثریا آقایی بدمینتون باز ایرانی

حضور ثریا آقایی در کمپ نخبگان بدمینتون آسیا

آقایی برای چهارمین سال متوالی به کمیته توسعه بدمینتون آسیا، (کمپ پیشرفته آسیا (AOP)) دعوت شد. این کمپ پیشرفته که ویژه نخبگان بدمینتون آسیا است.

افتخارات و مدالهای ثریا آقایی

از جمله افتخارات و مدال های آقایی میتوان به کسب مقام سوم در مسابقات بین المللی قزاقستان و در رقابتهای بین المللی مغولستان مقام سوم یک نفره و مقام دوم دو نفره و کسب مقام سوم انفرادی در مسابقات بین المللی عراق و مقام اول دوبل و حضور در کمپ نخبگان بدمینتون آسیا و حضور در فهرست ۱۰۰ بدمینتون باز برتر جهان… اشاره کرد

ثزیا آقایی در سال ۹۲ نامزد بازیکن اخلاق مدار کشور شد و در بازیهای آسیایی اینچئون تنها نماینده بانوان بدمینتون باز ایران بود.

پیج اینستاگرام ثریا آقایی بدمینتون باز ایرانی

پیج اینستاگرام ثریا آقایی بدمینتون باز ایرانی

صفحه رسمی آقایی با نشانی
soraya__aghaei فعال و در دسترس عموم قرار دارد.

عکس های شخصی و ورزشی ثریا آقایی بدمینتون باز ملی پوش

سوابق ورزشی و افتخارات ثریا آقایی بدمینتون باز ایرانی

دانلود عکسهای ثریا آقایی

ثریا آقایی

 

نظرات