ماجرای توهین کیانوش جهانپور به منتقدان گرانی واکسن کرونا / واکنش ها

0

توهین کیانوش جهانپور به منتقدان گرانی واکسن کرونا و کلمه پفیوز / واکنش ها

توهین کیانوش جهانپور منتقدان گرانی واکسن کرونا را پفیوز خواند که واکنش های تند فعالان سیاسی و کاربران و چهره های معروف سیاسی تا شکایت خبرنگاران را از کیانوش جهانپور در پی داشته است در ادامه جزئیات کامل و ماجرای توهین جهانپور به منتقدان گرانی واکسن کرونا را بخوانید

سخنگوی سازمان غذا و دارو توئیتی توهین‌آمیز و عجیب منتشر کرد. از این توئیت اینگونه برداشت می شود که جهانپور به منتقدان روند واکسیناسیون در کشور توهین کرده است.

ماجرای توهین و فحاشی کیانوش جهانپور به منتقدان گرانی واکسن کرونا و کلمه پفیوز/ واکنش ها

توهین کیانوش جهانپور به منتقدان گرانی واکسن کرونا

کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو در توییتی نوشت: «آسترزنکا مورد تایید WHO است چرا نمی آورید؟ آسترزنکا مرجوعی برخی کشورها است چرا می آورید؟ مجوز بدهید آسترزنکا بیاوریم برای کارگران، ۲۵۰ هزار تومان، هزینه را کارفرما می‌دهد! بعد: چرا آسترزنکا۳ دلار! است و واکسن ایرانی ۸ دلار؟ مرحوم شریعتی بخطا جای دگر درپی پفیوزان تاریخ می‌گشت.

این توئیت جهانپور واکنش های تندی به همراه داشته است. بسیاری از فعالان توئیتری آن را توهین به منتقدان روند واکسیناسیون در کشور تلقی کرده‌اند.

بیشتر بخوانید : بیوگرافی و عکس های کیانوش جهانپور را بخوانید

توهین کیانوش جهانپور به منتقدان واکسن کرونا

واکنشن به توئیت جهانپور

عباس عبدی و عطاءالله مهاجرانی فعالان سیاسی اصلاح طلب خواستار برکناری کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت شدند.

عباس عبدی معتقد است این مقام وزارت بهداشت باید اخراج شود. او در توئیتی نوشت: «حتی اگر بتوان فرض کرد که تصادفات و نبودن واکسن و… ناشی از قصور و‌کوتاهی یا موانعی خارج از اراده باشد، ولی زشتی کلام مسئولین، آگاهانه و مصداقی از تقصیر آنان است. اگر آقای روحانی دستور اخراج این مقام وزارت بهداشت و درمان را ندهد، رفتارش متوجه کلیت دولت او ست.»

عطاالله مهاجرانی، وزیر دولت اصلاحات هم نوشت: «دولت در برکناری سخنگوی بی صلاحیت ناخوش آواز، نبایست یک دقیقه هم تأخیر کند. اگر در اداره امور ناتوانید، درست سخن گفتن که هزینه ای و توانایی ویژه ای نیاز ندارد.»

علی مجتهدزاده وکیل پایه یک دادگستری گفت: ما همراه با جمع زیادی از خبرنگاران، به عنوان وظیفه مدنی از سخنگوی سازمان غذا و دارو شکایت کردیم؛ هفته آینده نیز به دادسرای فرهنگ و رسانه می‌رویم.

مجتهدزاده به توئیت اخیر جهانپور اشاره کرد و گفت: این شخص در سازمان غذا و دارو مسئولیت دارد، اگر معتقد است که مافیایی وجود دارد، طبق وظیفه سازمانی خود باید به نهادهای نظارتی گزارش ارائه می‌کردند. اگر گزارش نداده‌اند، ترک فعل کرده‌اند و این امکان وجود دارد که محاکمه شوند اما اگر برای فرافکنی چنینی اظهاراتی را می‌گویند، اقدامی غیر اخلاقی‌تر مرتکب شده‌اند.
این وکیل دادگستری گفت: وقتی یک مقام مسئول حرفی را می‌زند، قبل از آن باید گزارش قانونی ارائه کرده باشد؛ توییت را اشخاصی می‌زنند که مسئولیتی ندارند. اینها تناقضاتی است که به نظر من ایشان برای فرافکنی و فرار از پاسخگویی چنین اظهاراتی را مطرح می‌کنند.

کاربران شبکه های اتماعی نیز این گفتار و بکار بردن کلمه پفیوز توسط جهانپور را محکوم کردند.

نظرات