بیوگرافی و علت درگذشت یاشار جعفر خانپور انیماتور + ماجرای خودکشی و زندگی شخصی

0

انتشار خبر تلخ درگذشت یاشار جعفر خانپور انیماتور تیتراژ خندوانه و ستاره شو و همکار رامبد جوان بر اثر خودکشی ۲ تیر ۱۴۰۰ با گاز واکنش های گسترده ای را در پی داشت در ادامه با بیوگرافی «یاشار جعفرخان پور» (yashar jafarkhan pour) نابغه انیمیشن سازی و عکس ها و تصاویر یاشار جعفر خانپور و همسرش ، زندگینامه یاشار جعفر خانپور انیمیشن ساز و همسرش ، اینستاگرام یاشار جعفر خان پور ، زندگی شخصی و هنری و خانواده و سوابق هنری و علت فوت وی در مجله حرف تازه آشنا شوید

بیوگرافی و علت درگذشت یاشار جعفر خانپور انیماتور + ماجرای خودکشی و زندگی شخصی

بیوگرافی یاشار جعفر خانپور انیماتور

یاشار جعفر خانپور ۳۵ ساله، فارغ التحصیل رشته مدیریت دانشگاه تهران، انیماتور و انیمیشن ساز ایرانی بود که سابقه همکاری با برنامه هایی چون ستاره شو و خندوانه را و … در کارنامه هنری خود داشت و در بین همکارانش به نابغه انیمیشن معروف بود. او در تاریخ ۲ تیر ۱۴۰۰ بر اثر گارگرفتگی دارفانی را وداع گفت. بر اساس گفته علت مرگ این جوان خودکشی با گاز بوده است

علت مرگ و خودکشی یاشار جعفر خانپور

جعفرخان پور فارغ التحصیل رشته مدیریت دانشگاه تهران بود و طراحی تیتراژ خندوانه و ستاره شو را انجام داده است.او از طریق استنشاق گازهای سمی به زندگی خود پایان داد و خودکشی عجیب او دوستانش را به سوگ نشاند.

زندگینامه یاشار جعفر خانپور انیماتور خندوانه و همکار رامبد جوان

سوابق و برنامه هایی که ساخته بود

یاشار جعفر خان پور به عنوان مدیر تکنیکی ، فضا سازی، نورپردازی، مسئول جلوه های بصری، مسئول رندر، مسئول کامپوزیت متریال و ریگ اشیا در حوزه انیمیشن فعالیت می‌کرد.

او در پروژه‌هایی چون «تهران ۱۵۰۰»، «ماسوله»، «بابا» و «سیم ششم» به کارگردانی بهرام عظیمی حضور داشته و تیتراژ برنامه‌های «خندوانه» و «ستاره شو» را طراحی کرده است.

ه جز تیتراژ برنامه خندوانه و ستاره شو،در پروژه‌هایی چون «تهران ۱۵۰۰»، «ماسوله»، «بابا» و «سیم ششم» به کارگردانی بهرام عظیمی به مدت ۱۵ سال حضور داشت

یاشار جعفر خانپور به همراه بهرام عظیمی تندیس طلایی بهترین فضاسازی یازدهمین جشنواره پویانمایی تهران را برای فیلم «سیم ششم» به تهیه‌کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی دریافت کردند.

واکنش ها به مرگ یاشار جعفرخانپور

بهرام عظیمی انیماتور شناخته شده در سوگ یاشار جعفر خانپور نوشت: «هنوز در شوک از دست دادن بزرگ مرد انیمیشن ایران محمد ابوالحسنی هستیم که ناگهان خبر تاسف بار دیگری را می شنویم.

یاشار جعفر خانپور دوست و همکار عزیزمان در سن ۳۵ سالگی بر اثر گاز گرفتی به رحمت خدا رفت. مدیر تکنیکی و نورپرداز و فضاساز و رندرمن انیمیشن سینمایی تهران هزاروپانصد و تمام انیمیشن هایی که من در این ۱۵ سال ساختم یاشار عزیز بود.

به اندازه ایی این جوان محجوب و مومن و شریف بود که باورکردنی نیست، جزو معدود هنرمندانی بود که براحتی می توانست در بزرگترین کمپانی های انیمیشن جهان استخدام شود، درک و بینش و دانش او از انیمیشن بی اندازه زیاد بود.کم حرف، عمیق، دوست داشتنی، همیشه به موقع و سروقت، بسیار بسیار باهوش و خوش قلب و خیرخواه.

نظرات