حریفان و همگروه های ایران در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ + زمان بازی ها

0

مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با حضور ۱۲ تیم صعود کننده برگزار میشود و سیدبندی انتخابی جام جهانی قطر اعلام شد در ادامه برنامه و زمان بازیهای امرحله نهایی انتخاابی جام جهانی ۲۰۲۲ و حریفان و همگروه های تیم ملی فوتبال ایران در مرحله نهایی مقدماتی ۲۰۲۲ قطر را میخوانید

حریفان و همگروه های ایران در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 + زمان بازی ها

حریفان تیم ملی ایران در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲

تیم‌های ایران، ژاپن، استرالیا، کره‌جنوبی، عربستان، امارات، سوریه، چین، عراق، عمان، ویتنام و لبنان تیم‌هایی هستند که راهی مرحله نهایی شدند و باید در دو گروه ۶ تیمی برای صعود به جام جهانی و کسب چهار سهمیه مستقیم و نیم سهمیه در پلی‌آف به رقابت بپردازند.

بازی های ایران در مرحله نهایی مقدماتی قطر

تیم ملی فوتبال ایران با ژاپن هم‌گروه نخواهد شد، اما احتمال رویارویی با سه قدرت دیگر آسیا یعنی کره‌جنوبی، استرالیا و عربستان وجود دارد. هم‌گروهی هم‌زمان با یکی از تیم‌های کره‌جنوبی یا استرالیا و عربستان نیز می‌تواند سخت‌ترین قرعه برای هر کدام از تیم‌های ایران یا ژاپن باشد که در سید اول قرار دارند.

ایده‌آل‌ترین قرعه برای تیم ایران با توجه به قدرت فعلی تیم‌های آسیایی می‌تواند استرالیا، عراق، چین، عمان و لبنان باشد که در این صورت باید منتظر رویارویی دراگان اسکوچیچ و برانکو ایوانکوویچ نیز باشیم. همچنین سخت‌ترین قرعه را حضور تیم‌هایی چون کره‌جنوبی، عربستان، امارات، سوریه و ویتنام تشکیل خواهند داد که قدرت خود را در مرحله نخست انتخابی جام جهانی نیز نشان دادند.

باید دید چه سرنوشتی در انتظار تیم ملی فوتبال کشورمان خواهد بود و ملی‌پوشان کشورمان در مرحله بعدی با چه تیم‌هایی روبه‌رو می‌شوند.

بازیهای ایران در مرحله نهایی مقدماتی 2022 قطر

قرعه‌کشی مرحله بعدی انتخابی جام جهانی پنجشنبه، ۲۵ ژوئن (۳ تیر ماه) برگزار خواهد شد که سیدبندی تیم‌ها در این قرعه‌کشی طبق رنکینگ فیفا خواهد بود. با توجه به آخرین رنکینگ فیفا نیز ایران در سید اول این قرعه‌کشی قرار دارد. در زیر سیدبندی تیم‌ها را به‌ترتیب رنکینگ آنها مشاهده می‌کنید:

سیدبندی نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲

سید ۱: ژاپن و ایران
سید ۲: کره جنوبی و استرالیا
سید ۳: عربستان و عراق
سید ۴: امارات و چین
سید ۵: سوریه و عمان
سید ۶: ویتنام و لبنان

منبع: خبر ورزشی

نظرات