آموزش گیتار و آواز از مبتدی تا پیشرفته در آموزشگاه موسیقی منظومه

0

آموزش گیتار و آواز از مبتدی تا پیشرفته در آموزشگاه موسیقی منظومه

در آموزشگاه موسیقی یوسف آباد یا منظومه تمامی سبک های تخصصی گیتار آموزش داده می شود. همچنین آموزش برای سنین مختلف توسط اساتید مختلف انجام می شود تا آموزش ها دقیقا متناسب با سن و روحیات هر هنرجو باشد. در هر سبک استاد مربوط به خود معرفی می گردد که در همان سبک تبحر و تخصص دارد و اینگونه نیست که هر استادی برای هر سبکی معرفی گردد. تکنیک های هر سبک ، طرز نوازندگی و اصول هر سبک مشخص است و از آموزش یکنواخت به همه هنرجویان به شدت پرهیز می شود.

آموزش گیتار

مورد مهم دیگر در کلاس گیتار که در آموزشگاه منظومه انجام می شود این است که آموزش آن به شکل خصوصی و تک نفره می باشد چرا که ما معتقدیم استعداد و علایق هیچ دو نفری با هم یکسان نیست از این روی بایستی کلاس آموزش گیتار برای هر فرد و مختص خود او برنامه ریزی شود تا آموزش هم اصولی باشد و هم جذابیت خود را برای هنرجویان داشته باشد.

اگر شما هم از علاقمندان به گیتار باشید قبل از هر چیز باید بدانید به چه سبکی گرایش دارید. سبک های مختلف گیتار شامل سبک پاپ ، کلاسیک ، فلامنکو ، کانتری ، بلوز و جز می باشد. اما معمول ترین سبک آن که شاید سبک پاپ و کلاسیک باشد که در ادامه در مورد تفاوت این دو سبک و نحوه آموزش آن اندکی بیشتر صحبت می کنیم.

سبک فلامنکو که به نوعی موسیقی اصیل اسپانیایی را نمایش می دهد شامل اجرای هم ریتم که در سبک پاپ معمول است می شود و هم شامل ملودی می گردد تکنیک هایی هم که این سبک دارد تلفیی از هر دو ملودی و ریتم است. نوع نت خوانی اما در این سبک اندکی متفاوت است و به اصطلاح با تبلچر می باشد که نوعی نت نویسی صرفا برای ساز گیتار می باشد و نت ها را با شماره نشان می دهد.

سبک بلوز ، جز و کانتری هم در گیتار بسیار به هم نزدیک هستند این سبک ها که به نوعی توسط سیاه پوستان و بومیان آمریکایی وارد گردید از سبک هایی است که روی گیتار به زیبایی اجرا می گردد این سبک ها که شامل نوعی بداهه نوازی و اجرای نت ها در ربع پرده می گردد سبکی است که شاید روی گیتار الکتریک و آکوستیک البته بیشتر نمود یابد.

با شرکت در کلاس آواز می تونم خواننده بشم ؟

در مورد این که همه می توانند آواز بخوانند یا نه باید بگوییم که آواز در ذات همه ما نهفته است و همه ما به نوعی از آن در همه جای زندگی خود استفاده می کنیم ولی بروز این استعداد نیاز به دوره دیدن زیر نظر یک استاد مجرب را دارد. و این که چه مواردی لازم است تا بتوانیم به یک خواننده تبدیل شویم ؟

در واقع اگر شما نیاز اولیه آواز را که همان صدا است داشته باشید قطعا می توانید اصول خوانندگی را بیاموزید و از آن استفاده نمایید. شاید برای برخی این سوال بوجود بیاید که تفاوت های صدایی افراد چه می شود و این دقیقا همان نقطه ای است که زیبایی دنیای آواز خود را نشان می دهد و آن تفاوت صداهای مختلف است که باعث بروز تنوع در صدای خوانندگان مختلف و زیبایی بیشتر خوانندگی می شود چرا که اگر قرار بود همه صداها به یک شکل باشد آنوقت دیگر زیبایی نداشت. صدای هر شخص منحصر به فرد و مانند یک ساز زیبا است ولی این فقط یک خمیر مایه اولیه است و باید پرورش پیدا کند تا بتواند تبدیل به یک صدای درست و اصولی گردد.

موردی که در کلاس آواز در آموزشگاه منظومه به آن بسیار توجه داشته ایم آموزش سبک های مختلف آواز است بدین شکل که همه افرادی که در دوره آواز شرکت می کنند به یک سبک پیش نمی روند و پس از آموزش های اولیه که در بخش هایی مشترک است بقیه موارد آموزشی بر اساس سبکی که هنرجویان گرایش دارند کار می شود.

سبک های مختلف آواز از آواز پاپ گرفته تا آواز کلاسیک و آواز ایرانی در آموزشگاه منظومه با رعایت تمامی نکات آموزشی پیش می رود و تکنیک های مهم و متفاوت هر سبک نیز در بخش های تخصصی آموزش داده می شود. حتی ما برای علاقمندان سبک های خاص تری چون جز و بلوز را نیز در در پکیج های ویژه ای در نظر گرفته ایم که دوستداران این سبک ها می توانند در این دوره ها شرکت نمایند. مورد بسیار مهم دیگر آموزش آواز در سطوح مختلف آموزش است که ما از مبتدی گرفته تا پیشرفته این دوره ها را برای هنرجویان در نظر گرفته ایم در واقع از صفر تا صد آموزش آواز در کلاس های آواز لحاظ گردیده است و علاقمندان پس از این دوره اصول اساسی و حرفه ای آواز را به درستی و کامل می آموزند.

نظرات