اکسکینو
mrchoobi

عکس / اولین سالگرد رومینا اشرفی دختر ۱۳ ساله گیلانی

0

اول خرداد ۱۴۰۰ اولین سالگرد قتل رومینا اشرفی دختر ۱۳ ساله گیلانی است که به دست پدرش به طرز فجیعی در خواب کشته شد در ادامه عکس ها و سخنان وکیل درباره جزئیات جدید پرونده قتل رومینا اشرفی را میخوانید

عکس / اولین سالگرد رومینا اشرفی دختر ۱۳ ساله گیلانی

عکس / اولین سالگرد رومینا اشرفی دختر 13 ساله گیلانی

درست یک سال قبل بود که خبر قتل دختری ۱۳ ساله به نام رومینا اشرفی توسط پدرش رضا ، جامعه بشری و مردم ایران را در بهت و حیرت برد.  یک خرداد ۹۹ روزی بود که ایرانی‌ها با قتلی فجیع مواجه شدند.

پس از قتل و دستگیری رضا اشرفی به جرم فرزندکشی پدر جنایتکار رضا اشرفی پدر رومینا به ۹ سال حبس محکوم شده و بهمن خاوری پسری که قصد ازدواج با او را داشته دو سال زندان گرفته است. نیکدل وکیل رعنا دشتی (مادر رومینا) از آخرین اتفاقات این پرونده بگوید. او می-گوید همچنان پیگیر تشدید حکم هستیم و مادر رضایت نداده است.

عکس / اولین سالگرد رومینا اشرفی دختر 13 ساله گیلانی

اگرچه پدر رومینا با تهدید به دنبال گرفتن این رضایت بوده است. مادری که در ماه‌های اخیر تصمیم به جدایی از رضا اشرفی گرفته و قصد گرفتن حضانت پسر کوچکش را هم دارد.

نیکدل می‌گوید رعنا دشتی خانه‌ای را که در آن ساکن بودند ترک کرده و حالا در خانه مادر و پدرش زندگی می‌کند. خانه‌ای که جزو اموال پدری او بوده و حالا خالی افتاده است.

عکس / اولین سالگرد رومینا اشرفی دختر 13 ساله گیلانی

وکیل پرونده همچنین از نقش عموهای رومینا در تحریک پدر به قتل می‌گوید و این که هیچوقت تصمیمی برای تحت پیگرد قرار دادن آن‌ها گرفته نشده است.

او در عین حال از تصویب نشدن لایحه «تشدید مجازات پدر مرتکب قتل فرزند» گلایه می‌کند که همچنان دست پدران را برای قتل فرزندان بازمی گذارد.

نظرات