اکسکینو

بازیگر نقش سلمان در سریال جیران کیست بیوگرافی مهدی پاکدل + تصاویر

0

بازیگر نقش سلمان در سریال جیران کیست بیوگرافی مهدی پاکدل + تصاویر

سریال جیران جدیدترین سریال نمایش خانگی است که در ادامه به معرفی کامل یکی از بازیگران این سریال یعنی مهدی پاکدل میپردازیم که در نقش سلمان ایفا نقش کرده است

بازیگر نقش سلمان در سریال جیران کیست بیوگرافی مهدی پاکدل + تصاویر

مجله حرف تازه، مهدی پاکدل در جدیدترین فعالیت هنری خود در سریال جیران ایفای نقش کرده است. او که تجربه موفقی در نمایش خانگی با سریال هم‌گناه را داشته، حالا برای بار دوم در سریال جیران به کارگردانی حسن فتحی حضور دارد. وی همچنین تجربه بازی در فیلم تاریخی-مذهبی «محمد رسول‌الله» را در کارنامه هنری خود دارد و حالا این بار مقابل دوربین سریالی تاریخی-عاشقانه عصر قاجار رفته است

مهدی پاکدل بازیگر نقش سلمان در سریال جیران

پاکدل بازیگر ایرانی در ۱۰ تیر ۱۳۵۹ در اصفهان به دنیا آمده و در زمینه تئاتر، سینما و تلویزیون ایران فعالیت دارد.
وی دانشجوی انصرافی رشته گرافیک بوده و علاوه بر بازیگری در سال ۱۳۹۲ نخستین کارگردانی و نویسندگی و طرح اولیه داستان را در فردا بر عهده داشته‌ است.

ازدواج ها و همسران مهدی پاکدل

این بازیگر سینما در سال ۱۳۸۹ با بهنوش طباطبایی (بازیگر سینما و تلویزیون) ازدواج کرد و در سال ۱۳۹۵ بعد از شش سال زندگی مشترک هم از یکدیگر جدا شدند.آنها در فیلم مصائب شیرین در سال ۱۳۸۵ با هم آشنا شدند

مهدی پاکدل بعد از جدایی از بهنوش طباطبایی با رعنا آزادی ور دیگر بازیگر ایرانی ازدواج کرد

بازیگر نقش سلمان در سریال جیران کیست بیوگرافی مهدی پاکدل + تصاویر

سوابق هنری

از نوجوانی وارد عرصه هنر شده و با کوچ به تهران، ابتدا کارش را با تدوین شروع کرد.
اولین بازی خود را در سال ۱۳۷۶ با نمایشی بنام جنبش انفیه در کلکته شروع کرد و بعد از آن نمایش های زیادی را روی صحنه اجرا کرد.
در سال ۱۳۷۹ با فیلم سینمایی آبی وارد سینما شد.

اولین کار تلویزیونی در سریال با من بمان در سال ۸۱ بود، اما با بازی در سریال اولین شب آرامش و ستایش به شهرت رسید.
وی تاکنون در سریال ها و فیلم هایی چون ماجرای نیمروز و چهارراه استانبول ،تنگه ابوقریب، کیمیا، ما چند نفر و ….بازی کرده است.

بیوگرافی بازیگر نقش سلمان در سریال جیران

بازیگران سریال جیران

از دیگر بازیگران این سریال تاریخی دوران قاجار، بهرام رادان در نقش ناصرالدین، پریناز ایزدیار در نقش جیران، امیرحسین فتحی در نقش سیاوش، امیرجعفری در نقش میرزاآقاخان نوری، رویا تیموریان، مهدی پاکدل، رعنا آزادی ور، ستاره پسیانی، غزل شاکری، کتانه افشاری نژاد، مرتضی اسماعیل کاشی، هومن برق نورد، مهدی کوشکی، سمیرا حسن پور، فاطمه مسعودی‌فر، بهناز نازی، غلامرضا نیکخواه، سیاوش چراغی‌پور، محمد شیری، حمیدرضا نعیمی، رضا جهانی، الهام نامی، نهال دشتی، سینا رازانی، بهنام شرفی، پاشا جمالی، حسن موذنی، نسرین نکیسا، ستایش دهقان، اشکان هورسان، نوید گودرزی، محمد مژدهی، عباس توفیقی، فرشید صمدی پور، عباس ظفری، راستین عزیزپور، علی اشمند، پرویز بزرگی، رضا داودوندی و با حضور مریلا زارعی در نقش مهدعلیا بازیگران این سریال تاریخی هستند.

سریال «جیران» به کارگردانی حسن فتحی و نویسندگی احسان جوانمرد و حسن فتحی و تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه قرار است سال ۱۴۰۰ به صورت اختصاصی از فیلیمو پخش شود. عکس از محمد اسماعیلی است.

عکس های مدلینگ جدید مهدی پاکدل

داستان سریال جیران

در خلاصه داستان این قصه عاشقانه-تاریخی به قلم احسان جوانمرد و حسن فتحی آمده است: «زنهار که طراز و طریقت گم شده و مجاز و حقیقت به هم آمیخته. سهم رعیت کابوس است و سهم سلطان تخت طاووس. کجاست تدبیر کریم‌خان که تاج شاهی پس بگیرد از ما ندانم‌کارها؟ کجاست شمشیر نادر که انتقام بکشد از ما خراب‌کارها؟ مملکت آشفته است و امیرکبیر در گور خفته است. هر نامی آبستن ننگ است و هر صلحی آبستن جنگ. آدمیزاد قبله عالم هم که باشد پناه می‌خواهد. قلعه‌ای می‌خواهد که جان‌پناهش باشد. برای اولاد آدم هیچ قلعه‌ای محکم‌تر از عشق نیست. بدهید همه‌جا جار بزنند که: ایهالناس! دیروز در حوالی تجریش پادشاه شما عاشق شد…»

نظرات