تفریحات

ملیندا گیتس همسر بیل گیتس کیست + عکس و بیوگرافی با علت جدایی

0

‘ملیندا گیتس’، (همسر بیل گیتس) متولد ۱۹۶۴ در دالاس آمریکا است که در سال ۱۹۹۴ با بیل گیتس ازدواج کرد و حالا در سال ۲۰۲۱ این زوج هم جدا شدند در ادامه با زندگینامه و بیوگرافی و عکس ها و شغل و سوابق و فعالیت های ملیندا گیتس همسر بیل گیتس و فرزندانش و علت جدایی و طلاق آشنا شوید

بیوگرافی ملیندا گیتس همسر بیل گیتس با علت طلاق + عکس ها و فرزندان و شغل

بیوگرافی ملیندا گیتس همسر بیل گیتس کیست

ملیندا فرنچ گیتس (Melinda French Gates) در ۱۵ آگوست ۱۹۶۴ در شهر دالاس آمریکا به دنیا آمده و یک نیکوکار آمریکایی و مدیر کل سابق مایکروسافت است که در سال ۲۰۱۳ از سوی مجلهٔ فوربس بعد از آنگلا مرکل و دیلما روسف به عنوان سومین زن قدرتمند جهان شناخته شد.

او همسر بیل گیتس، کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌دار، نیکوکار و مدیر ارشد اجرایی و مالک شرکت مایکروسافت و بیناد بیل است.

ملیندا گیتس همسر بیل گیتس کیست + عکس و بیوگرافی با علت جدایی

خانواده و زندگی شخصی

ملیندا در شهر دالاس در ایالت تگزاس در آمریکا به دنیا آمد. او دانشجوی نمونه در آکادمی اورسولین بود، مدرک لیسانس خود را در رشته علوم کامپیوتر و اقتصاد از دانشگاه دوک در سال ۱۹۸۶ میلادی، و مدرک MBA را از مدرسهٔ تجارت فوکوآ دانشگاه دوک در سال ۱۹۸۷ میلادی دریافت کرد.

وی دومین فرزند از چهار فرزندی است که ریموند جوزف فرانسوی جونیور ، مهندس هوا فضا و ایلین اگنس آمرلند است .ملیندا یک خواهر بزرگتر و دو برادر کوچکتر دارد.

عکس و بیوگرافی فرزندان بیل گیتس و ملیندا گیتس

سوابق و شغل

او بین سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۳ میلادی عضو هیئت مدیره دانشگاه دوک بود و بعد از ازدواج با بیل گیتس در سال ۲۰۰۰ بنیاد بیل و ملیندا گیتس را بنیان گذاشتند ، بزرگترین سازمان خیریه خصوصی جهان از سال ۲۰۱۵ که طی همین فعالیت ها، یک کمپین واکسیناسیون در قرن بیست و یکم را هدایت کرد که به طور قابل توجهی به ریشه کن کردن ویروس فلج اطفال در آفریقا کمک کرد. ملیندا به طور مداوم به عنوان یکی از قدرتمندترین زنان جهان توسط Forbes رتبه بندی شده است
فهرست

علت جدایی و طلاق بیل گیتس از همسرش ملیندا

نحوه آشنایی و ازدواج ملیندا گیتس با بیل گیتس

بیل و ملیندا یکدیگر را در انتشارات مایکروسافت در سال ۱۹۸۷ میلادی در منهتن ملاقات کردند و این آشنایی بعدا به ازدواج ختم شد

او در سال ۱۹۹۴ با بیل گیتس مؤسس، مدیر عامل، و مدیر بخش نرم‌افزار شرکت مایکروسافت ازدواج کرد و حاصل این ازدواج سه فرزند به نام‌های جنیفر کاترین گیتس (۱۹۹۶ میلادی)، روی جان گیتس (۱۹۹۹ میلادی)، و فوب آدل گیتس (۲۰۰۲ میلادی) است

کارمند شرکت مایکروسافت

او مدیر سابق چند واحد از محصولات مایکروسافت از قبیل پابلیشر (Publisher)، مایکروسافت باب (Microsoft Bob)، انکارتا (Encarta) و اکس‌پدیا ( Expedia) بوده‌است.

عکس های شخصی ملیندا گیتس همسر سابق بیل گیتس

افتخارات

در دسامبر سال ۲۰۰۵ میلادی، به همراه همسرش بیل همراه با بونو عضو اصلی گروه موسیقی ایرلندی یوتو، در مجله تایم به‌عنوان اشخاص برتر سال انتخاب شدند. ملیندا گیتس مدال آزادی دولت اسپانیا را در ۴ ماه مه سال ۲۰۰۶ میلادی برای فعالیت‌های خیرخواهانه‌اش دریافت کرد.

بیل گیتس کیست

ویلیام هنری بیل گیتس سوم (زاده ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵) در شهر سیاتل، واشینگتن ،کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌دار، نیکوکار و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی، که در سال ۱۹۷۵ با مشارکت پل آلن شرکت مایکروسافت را تأسیس نمود.

گیتس از ابتدای تأسیس مایکروسافت، تا سال ۲۰۰۰ برای مدت ۲۵ سال، به‌عنوان مدیرعامل مایکروسافت فعالیت کرد و تا سال ۲۰۱۴ در مجموع ۳۹ سال، ریاست هیئت مدیره مایکروسافت را برعهده داشت. او در مارس ۲۰۲۰ از هیئت مدیرهٔ این شرکت کناره‌گیری کرد اما کماکان با در اختیار داشتن ۱٫۳٪ درصد از سهام این شرکت، سهام‌دار عمدهٔ مایکروسافت است.

علت طلاق و جدایی بیل گیتس از همسرش ملیندا گیتس

بیل گیتس و همسرش ملیندا در ماه می ۲۰۲۱ تصمیم خود را برای جدایی و طلاق رسانه ای کردند او نوشت: پس از فکر کردن زیاد، تصمیم گرفته ایم که به ازدواج خود پایان دهیم
بیل و ملیندا گیتس اعلام کرده‌اند که آنها پس از ۲۷ سال زندگی مشترک طلاق می‌گیرند و می‌گویند دیگر باور نداریم که می توانیم به عنوان یک زن و شوهر با هم باشیم.
زوج ثروتمند آمریکایی در پیامی توییتری نوشتند: پس از فکرکردن های زیاد و کار در مورد روابط، ما تصمیم گرفته ایم که به ازدواج خود پایان دهیم.

در اواخر سال ۱۹۸۰ زمانی که ملیندا به شرکت مایکروسافت ملحق شد با بیل گیتس ازدواج کرد و حاصل این زندگی ۲۷ ساله ۳ فرزند است.

آنها در طول زندگی مشترک خود بنیاد بیل و ملیندا گیتس را تاسیس کردند.

این بنیاد میلیاردها دلار صرف مبارزه با بیماری‌های عفونی و تشویق واکسیناسیون کودکان کرده است.

طبق گزارش های مجله فوربس، بیل گیتس چهارمین فرد ثروتمند جهان است و ۱۲۴ میلیارد دلار دارایی دارد.

نظرات