سنگ ماه تولد توهم یا واقعیت؟

0

شاید شما هم جز آن دسته از افرادی باشید که اعتقادی به سنگ ماه تولد ندارند  برای اینکه بیشتر با سنگها و خواص آنها آشنا شوید توصیه میکنیم در ادامه با ما همراه باشید . ذکر این نکته حائز اهمیت است که سنگ های ماه تولد از آسمان نیامده اند فقط کانی هایی معدنی هستند که علم امروز زمین شناسی وکانی شناسی هم خواص این سنگ ها را تایید کرده حتی جالب است بدانید برخی از سنگ های ماه تولد مثل  فیروزه خواصی دارند که علمای دین و امامان معصوم هم توصیه به پوشیدن این سنگ ها داشته اند.

آیا سنگهای ماه تولد هر شخص می تواند برای او معجزه کنند؟!

مهمترین کاربرد سنگها در امور طبیعی و درمانی نقش آنها در تبدیل و تبادل انرژی است. اگر بخواهیم به شکل خلاصه راجع به سنگها اظهار نظر کنیم باید بگوییم که آنها در واقع واسطه تبدیل، تقویت و تبادل انرژی میان طبیعت با انسان و اجزای دگیر طبیعت هستند. بنابراین باید برخی از خرافات و نسبت های بی روا به اعجاز درمانی سنگها که مورد استفاده سودجویان در این میان شده اند را نادیده بگیریم.

در مورد سنگ ماه تولد هر شخص نیز چنانچه به آن باور داشته باشد خود به خود مانند تلقین درمانی عمل کرده و حاله ای از انرژی مثبت را همراه خود خواهد آورد

شناخت ایرانیان و اهمیت علم نجومی در طالع و جایگاه سنگها در تاریخ ثابت شده است. البته بخش اعظم سنگهای شناخته شده در آن زمان به دلیل اثرات جسمانیشان و بپس از آن به خاطر خواص ماورایی و درآخر به کاربردهای زینتی می رسیده اند و این موضوع نشاندهنده این است که سنگها در فرهنگ علمی و عامه ایرانیان از امکانات زمین برای بهزیستی انسانها بوده اند و مانند گیاهان در دسترس اطبا برای درمان قرا داشته اند.

 

سنگ ماه تولد فروردین ماه

سنگ فرودین ماهی ها یک سنگ خاص نیست بلکه چندین سنگ خاص است! سنگ ماه تولد فروردینی ها همانطور میدانید  سنگ های جاسپر، گارنت، عقیق سرخ ، الماس و یاقوت قرمز تشکیل می دهند که هر کدوم دارای ویژگی و خواص منحصر به فردی هستند.

 

 سنگ ماه تولد

 

الماس يکي از گرانبهاترين و زيباترين سنگهاي موجود در طبيعت با متولدين فروردين ارتباط بيشتري برقرار مي کند. اين سنگ اعتماد به نفس را افزايش مي دهد و احساس شکست ناپذيري را در انسان تقويت مي کند.الماس يکي از قديمي ترين سنگهاي موجود در طبيعت است که خاصيت تصفيه کنندگي دارد و مخصوصا روي کارکرد کليه ها و مثانه اثر مثبتي مي گذارد. علاوه بر آن کارايي و قدرت سنگهاي ديگر را هم افزايش مي دهد. فراموش نکنيد متولد هر ماهي هستيد و از هر سنگي استفاده مي کنيد افزودن الماس به گردنبند خود را از ياد نبريد.

سنگ ماه تولد

 

سنـگ ماه تیر

 

حامی مسافرینی است که با کشتی و هواپیما  سفر می‌کنند. موجب افزایش انرژی و شهامت و بیداری احساسات می‌باشد. با تغییر رنگ صاحبش را از خبری ناگوار، بیماری و یا بد اقبالی برحذر می‌دارد. قلب را از عشق به خود و آینده لبریز می‌کنداین سنگ را پادشاه سنگ ها میدانند چرا که این سنگ خوش یمنی را به همراه می آورد.

 

رنگ این سنگ سرخ میباشد همچون انار های رسیده سرخه  سرخ است و سختی این سنگ هم فقط یک درجه از الماس کمتر است . از این سنگ در سرویس های طلا و نیم ست نقره  استفاده میشود.

 

سنـگ تولد آذر ماه

سنگی که  خواص زیادی داره و شما را از خطرات آگاه میکنه سنگ تولد شماست .این سنگ و کانی قیمتی که مخصوص متولدین آذر ماه هستش  سنگ مخصوص متولدین آذر ماه هستو پوشیدنش به دست  به شکل  انگشتر نقره  در روایات خیلی تاکید شده . بهترین و زیباترین فیروزه کل دنیا در نیشابور هستش و از معادن سنگ نیشابور  استخراج میشه .

سنگ ماه تولد

اولین خاصیت  جادویی این سنگ  ماه تولد خاصیت آرامبخش بودن و مسکن و تسکین دهندگی اعصاب می باشد. این سنگ دوست داشتنی خستگی را از تن شما در آورده و با افسردگی مبارزه میکند و سعی دارد شما را خوشحال نگه دارد

سنـگ مـاه تولد بهمن :

امیتیست، سنگ کريستالي بنفش رنگیست که به اضطراب پايان مي دهد و سنگ ماه تولد متولدين خوش سخن و سخنور بهمن ماه است. اين سنگ ضد اضطراب و کابوس های شبانه است و براي عزیزاني که بدخواب هستند يا مدام کابوس مي بينند بعنوان یک داروی شگرف توصيه شده است.

 

سنگ تولد متولدین ماه بهمن نیز همچون سنگهای متولدین ماه های دیگر سال به سنگ اصلی و فرعی تقسیم میشود اما بهترین سنگ برای متولدین بهمن ماه آمتیست می باشد و این سنگ است که بیشترین ارتباط را با صاحب خود که متولد بهمن است برقرار میکند و خواص جادویی خود را منحصرا به او منتقل می نماید.

 

آمتیست سنگ گرانبهایی  است و از دسته سنگ های کریستالی محسوب میشود کریستال کوارتز که رنگ بنفش دارد و بسیار زیبا است و در نگین انگشتر های نقره مورد استفاده قرار میگیرد.همانطور که گفته شد سنگ آمتیست یک سنگ کریستالی است و به صورت شش وجهی از دل معادن یافت می شود.

دقت کنید  رنگ سنگ آمتیست  در مقابل نور آفتاب می رود و کم رنگ میشود .اگر  رنگ سنگ آمتیست شما رفته میتوانید تا حدی  رنگش را برگردانید.شما میتوانید این سنگ  را در فویل المینیومی بپیچید و چند روز بعد آماتیست  شما دوباره رنگ بنفش به خود گرفته و زیباشده است.

 

با ارزشترین سنگ از بین سنگ های آمتیست سنگی است که  بنفش پر رنگ باشد نه بنفش کمرنگ پس هنگام خرید سنگ خود دقت کنید سنگ آمتیستی خریداری نمایید که رنگ بنفش پر رنگ دارد. شاید بد نباشد که بدانید به با کیفیت ترین سنگ آمتیست که مخصوص متولدین بهمن ماه نیز میباشد را سنگ سیبری نیز میگویند که البته دلیل این نام گذاری هیچ ربطی به منطقه استخراج این سنگ  ندارد. سنگ آمتیست تا  سال ها فقط مخصوص شاه زاده ها و ثروتمندان بود و با سنگ هایی نظیر الماس از نظر قیمتی برابری میکرد تا اینکه معادن سنگ آمتیست سنگ  بهمن ماه، به وفوردر کشور های مختلفی نظیر آلمان برزسبل و آمریکا  یافت شد و ارزش این سنگ کم شد.

اما نکته جالبی در مورد این سنگ وجود دارد و آن هم  هدیه دادن این سنگ  در روز عشاق یا همان ولنتاین است .خوب دلیل اینکه  ولنتاین در بهمن ماه افتاده شاید همین سنگ تولد باشد چون این سنگ  در قدیم به عنوان هدیه به عشاق داده میشده سنگ مخصوی متولدین بهمن ماه است.

شهر بدلیجات یکی از فروشگاه های معتبر در حوزه ساخت  زیورآلات استیل و نقره است که دارای کارگاه ساخت زیورآلات نقره می باشد و در کارگاه نقره سازی اش انواع و اقسام زیورآلات نقره مانند انواع انگشتر های ماه تولد  مردانه و زنانه را طبق سفارش مشتری تولید مینماید همچنین در کارگاه نقره سازی شهر بدلیجات انواع پلاک اسم  و نیم ست و دستبند  نقره  و استیل تولید میشود  شما میتوانید بهترین سنگ های ماه تولد را از طریق شهر بدلیجات خریداری نمایید .

نظرات