کرکس موتورسوار (کرکس مشهد) کیست حکم اعدام برای کرکس موتور سوار

0

کرکس موتورسوار (کرکس مشهد) کیست حکم اعدام برای کرکس موتور سوار

کرکس موتورسوار (کرکس مشهد) کیست حکم اعدام برای کرکس موتور سوار به جرم تجاوز به دختر ۱۵ ساله مشهدی و نوجوانان صادر شد در ادامه اسامی و عکس و معرفی باند کرکس موتورسوار به سرپرستی قاسم کرکس و جرائم زمان اعدام و عکس کرکس مشهد را بینید

کرکس موتورسوار (کرکس مشهد) کیست +ماجرای تجاوز قاسم کرکس موتور سوار به دختر 15 ساله

 

مجله حرف تازه؛ جوان ۳۱ ساله معروف به کرکس موتورسوار با تشکیل یک باند ۶ نفره در مشهد به کودکان و نوجوانان تعرض می‌کرد در حالی با حکم قاطع دستگاه قضایی خراسان رضوی به اعدام محکوم شد که هنوز رسیدگی به بخش‌های دیگری از جرایم اعضای این باند مخوف همچنان ادامه دارد.

جزئیات تجاوز به نوجوانان توسط باند کرکس موتورسوار

کرکس موتور سوار در اواخر بهمن ۹۸ هنگامی لو رفت که یک زن تبعه خارجی در تماس با پلیس ۱۱۰ گفت: جوانی از بالای دیوار وارد حیاط منزلم شد و پسر ۹ ساله ام را با تهدید چاقو ربود! با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و صدور دستوری ویژه از سوی قاضی «اسماعیل عندلیب» (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) عملیات گسترده‌ای از سوی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای ردیابی پسر بچه مذکور آغاز شد.

بررسی‌های تخصصی کارآگاهان نشان می‌داد که جوان موتورسواری در حاشیه شهر مشهد باند مخوفی را برای آزار و اذیت کودکان و نوجوانان تشکیل داده است و کودکان را پس از تعرض در خیابان‌های اطراف رها می‌کند. این در حالی بود که کودکان به دلیل ترس و وحشت ناشی از آدم ربایی نمی‌توانستند مشخصاتی از عاملان آدم ربایی به پلیس ارائه دهند. به همین دلیل شیوه‌های ردزنی اعضای این باند با راهنمایی‌های قاضی عندلیب و استفاده از تجربیات پلیسی، تغییر کرد تا این که سرنخ‌هایی از لانه «کرکس موتور سوار» در اطراف کوره‌های آجرپزی حاشیه جاده سیمان مشهد به دست آمد.

اسامی و عکس های باند کرکس موتورسوار

دستگیری باند کرکس موتورسوار

کارآگاهان اداره جنایی آگاهی در یک عملیات هماهنگ و منسجم موفق شدند با ورود به مخفیگاه کرکس موتور سوار شش عضو این باند را در حالی دستگیر کنند

با درج خبر دستگیری کرکس موتورسوار حدود ۱۸ نفر از کودکان به همراه نزدیکانشان به پلیس آگاهی مراجعه کردند که ۱۳ نفر از آنان اعضای این باند مخوف را مورد شناسایی قرار دادند، اما در این میان ماجرای وحشتناک تنها دختر ربوده شده در این پرونده، آن قدر تکان دهنده بود که حتی دختر مذکور با دیدن کرکس موتورسوار برای لحظاتی دچار شوک شد.

قاسم کرکس کیست

یکی از اعضای این باند در بازجویی‌ها گفت: پنج سال قبل با قاسم آشنا شدم او به همراه الف به من تجاوز کردند و بعد از مدتی گفت که برایم پسر بیاورید تا به شما تجاوز نکنم! ما هم بچه‌ها را در کوچه و خیابان شناسایی می‌کردیم و سپس به بهانه این که شما با برادرم دعوا کرده اید سوار موتورسیکلت می‌کردیم تا به اصطلاح با هم روبه رو کنیم و این گونه آن‌ها را مورد آزار قرار می‌دادیم!

کرکس موتورسوار (کرکس مشهد) کیست +ماجرای تجاوز قاسم کرکس موتور سوار به دختر 15 ساله

جزئیات تجاوز به دختر ۱۵ ساله مشهدی

دختر ۱۵ ساله در میان گریه‌های دردناک خود پرده از جرایم هولناک اعضای باند برداشت و با اشاره به جوان ۳۰ ساله معروف به کرکس موتورسوار گفت: او گوشی تلفن مرا ربود و سپس به بهانه پس دادن گوشی به همراه دوستانش بازگشت و با تهدید چاقو مرا سوار موتور کردند و به بیابان‌های حاشیه شهر و مزرعه گوجه و خیار بردند. آن‌ها از عصر تا بامداد روز بعد بار‌ها به من تجاوز کردند. من از درد جیغ می‌کشیدم، گریه می‌کردم، التماس می‌کردم، اما آن‌ها مرا کتک می‌زدند! هیچ کدام به من رحم نمی‌کردند و از طرق مختلف به آزار و تعرض می‌پرداختند طوری که دیگر …

محاکمه کرکس موتور سوار

محاکمه کرکس موتورسوار در شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی به ریاست قاضی جواد شاکری و مستشاری قاضی هادی دنیادیده درحالی آغاز شد که شکایت‌های زیادی از سوی خانواده‌های کودکان و نوجوانان مذکور در پرونده مطرح شده بود.

قضات با تجربه دادگاه که احکام قاطع آن‌ها در پرونده‌های مهم قضایی، روند رسیدگی عادلانه را زبانزد عام و خاص کرده است، این بار نیز با توجه به نوع جرایم ارتکابی جلسه دادگاه را طبق قانون برگزار کردند و متهمان در کنار وکلای مدافع به دفاع از خود پرداختند.

کرکس موتورسوار (کرکس مشهد) کیست حکم اعدام برای قاسم کرکس موتور سوار

متهم ۳۰ ساله معروف به کرکس موتورسوار در جلسه دادگاه نیز با تکرار اعترافات قبلی خود گفت: دختر ۱۵ ساله را از منطقه همت آباد مشهد سوار موتورسیکلت کردم و با الف و ع (دو عضو باند) به بیابان بردیم. اول من تجاوز کردم و سپس همدستانم او را مورد تجاوز قرار دادند درحالی که او همچنان گریه می‌کرد. بعد از آن که هرکدام چند بار او را مورد آزار قرار دادیم حدود ساعت یک بامداد او را به چهارراه میدان بار آوردیم و رها کردیم.

صدور حکم اعدام برای قاسم کرکس

قضات زبده شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی پس از برگزاری چندین جلسه دادگاه درباره اتهام تجاوز به عنف به دختر ۱۵ ساله، با توجه به اقاریر متهمان و محتویات پرونده در نهایت رای خود را درخصوص اتهام تجاوز به عنف به امضای قاضی جواد شاکری (رئیس) و قاضی هادی دنیا دیده (مستشار دادگاه) رسیده، متهم قاسم که ۳۰ سال دارد به اعدام از طریق چوبه دار محکوم شده است. رای صادر شده که بار دیگر قاطعیت دستگاه قضایی در برخورد با جرایم خاص را نمایان کرد، قابل فرجام خواهی در محاکم دیوان عالی کشور است و متهمان و وکلای مدافع آنان می‌توانند در مهلت قانونی به این رای اعتراض کنند.

منبع: روزنامه خراسان

 

نظرات