همه جا با فرادرس

سکانس مستند آقا مرتضی درباره غزاله علیزاده و شهید آوینی + دانلود

0

سکانس مستند آقا مرتضی درباره غزاله علیزاده و شهید آوینی + دانلود

پخش مستند آقا مرتضی از ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ در ۷ قسمت از شبکه ۳ پخش شد و سکانس ارتباط و دوستی غزاله علیزاده و شهید آوینی جنجالی شد. در ادامه فیلم و جزئیات و ماجرای غزاله علیزاده و شهید مرتضی آوینی و غزاله علیزاده در مستند آقا مرتضی کیست را در این صفحه بخوانید.

ماجرای غزاله علیزاده و شهید آوینی چیست؛ غزاله علیزاده در مستند آقا مرتضی کیست + فیلم

ماجرای غزاله علیزاده و شهید مرتضی آوینی چیست

مستند آقامرتضی محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج به تازگی پخش آن از شبکه سه شروع شده است، به ماجرای رابطه (کامران) شهیدآوینی با غزاله علیزاده شاعر اشاره شد، هر چند تاکید بر این نکته بود که این علیزاده بوده که به کامران، کشش داشته و این که: «مرتضی بت خوبی برای غزاله بوده است».

فیلم را ببینید:

مستند ۷ قسمتی «آقامرتضی» از یکشنبه ۱۵ فروردین هر شب ساعت ۲۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود، این مستند روایتی متفاوت و بدون سانسور از زندگی شهید اهل قلم سید مرتضی آوینی است.

مستند آقامرتضی بازتاب هایی دیگری هم داشته است از جمله اینکه حسین معززی نیا از منتقدان سینمایی در یادداشت بسیار تند از این مستند انتقاد کرده است. معززی نیا معتقد است که کپی رایت در این اثر رعایت نشده است. او همچنین این مستند را “سر هم” شده خوانده است.
پخش روایتی از رابطه شهید اوینی با غزاله علیزاده نویسنده مشهور در مستند آقا مرتضی خبرساز شده و انتقادات زیادی به همراه داشته است.

مستند هفت قسمتی آقامرتضی با موضوع زندگی شهید کامران (مرتضی) آوینی به کارگردانی سیدعباس سیدابراهیمی هر شب ساعت ۲۰ از شبکه سه سیما پخش می شود و در بخشی از اولین قسمت این مستند به موضوع ارتباط میان سیدمرتضی آوینی و غزاله علیزاده (شاعر) اشاره شده است.
در بخشی از اولین قسمت این مستند به نقل از دوستان شهیدآوینی بر این نکته تأکید شده است که در ماجرای ارتباط میان آوینی و غزاله علیزاده، کشش از سوی غزاله علیزاده بوده و مرتضی بت خوبی برای الهام غزاله علیزاده بوده است.

غزاله علیزاده در مستند آقا مرتضی کیست

فاطمه علیزاده با نام هنری «غزاله» علی زاده متولد بهمن ۱۳۲۷ و درگذشته به تازیخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۷۵، نویسنده و شاعر ایرانی است که از آثار مشهور او رمان دوجلدی خانه ادریسی‌ها است.

او کار ادبی خود را از دهه چهل خورشیدی و با انتشار داستان‌های کوتاه در مشهد آغاز کرد. وی دو بار ازدواج کرد. بار نخست با بیژن الهی و بار دیگر با محمدرضا نظام شهیدی.

او به دلیل بیماری سرطان دو بار اقدام به خودکشی ناموفق، سرانجام در ۲۱ اردیبهشت سال ۱۳۷۵، در روستای جواهرده رامسر، با حلق آویز کردن خود دست به خودکشی زد.

کتاب «خانه ادریسی‌ها»، سه سال پس از مرگ غزاله علیزاده، جایزه بیست سال داستان‌نویسی را به خود اختصاص داد.

منبع: هنرنوشت و فرارو

نظرات