علت فوت و درگذشت حسین ملکی (حسین آرتیست) + عکس و بیوگرافی

0

درگذشت حسین ملکی بازیگر, مدیر فیلمبرداری, عکاس ایرانی بود. او متولد ۱۳۲۰ در تهران بود که در ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ درگذشت. در ادامه بیوگرافی حسین ملکی معروف به حسین آرتیست و همسر و فرزندانش به همراه سوابق هنری و عکس ها و مراسم تشییع این هنرمند با سابقه ایرانی میپردازیم.

علت فوت و درگذشت حسین ملکی (حسین آرتیست) + عکس و بیوگرافی

بیوگرافی حسین ملکی حسین آرتیست

حسین ملکی معروف به حسین آرتیست با نام اصلی حسین علی ملکی، زاده ۱۳۲۰ در تهران، مدیر فیلم‌برداری، عکاس و بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون بود. او صبح روز ۱۴ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ بر اثر بیماری درگذشت و دار فانی را وداع گفت.

سوابق هنری

وی علاوه بر بایگری در زمینه مدیر فیملبرداری و عکاسی فعالیت داشت و تاکنون بیش از ۳۰ فیلم سینمایی بوده و نزدیک به ۵۰ فیلم و سریال در کارنامه هنری این چهره ثبت شده است.

از جمله فیلم ها و سریال های که در آنها نقش آفرینی کرده میتوان به قسم بچه مهندس ،رهایم نکن ،از یادها رفته (،پاسیو جاده قدیم ،حبيب آقا جوانمرد، شیر سنگی، گمشده تاراج و … میتوان اشاره کرد.
این بازیگر در سالهای قبل از انقلاب نیز در زمینه بازیگری فعالیت داشته که میتوان به دختر نگو، بلا بگو ،سلام بر عشق، مرگ در باران ،خیالاتی ،طاهر مردها و نامردها ،هفت دلاور ،اعجوبه‌ها، رنگین کمان، نقره داغ و …اشاره کرد.

علت فوت و درگذشت حسین ملکی (حسین آرتیست) + عکس و بیوگرافی

علت درگذشت و فوت حسین ملکی

علت فوت و درگذشت حسین ملکی معروف به حسین آرتیست، بیماری کهنه و قدیمی کبدی عنوان شده که سال ها درگیر این بیماری بوده و در نهایت در روز ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ درگذشت.

مراسم تشییع حسین ملکی

تورج منصوری رییس انجمن فیلمبرداران سینمای ایران با تایید این خبر گفت: حسین ملکی به دلیل بیماری کهنه‌ای که داشت از دنیا رفت. در حال انجام امور اداری بررای برگزاری مراسم تشییع و تدفین این هنرمند پیشکسوت در بهشت زهرا هستیم و به محض قطعی شدن، روند برگزاری مراسم را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

منصوری در ادامه افزود:‌ حسین ملکی تجسم کاملی از سنیمای ایران بود و بین دوستان خیلی قدیمی به “حسین آرتیست” معروف بود، چون کار بازیگری می‌کرد و بسیار خوب هم این کار را انجام می‌داد مثل فیلم «ترن» مرحوم قویدل که با خسرو شکیایی کار می‌کرد و حقیقتا نقش مشکل و بی‌نظیری را ایفا کرد.

ملکی مدیر فیلمبرداری بیش از ۳۰ فیلم سینمایی بوده و در نزدیک به ۵۰ فیلم و سریال ایفای نقش کرده است.

او در سال ۱۳۶۹ برنده سیمرغ بلورین بهترین عکاسی (بخش مسابقه مواد تبلیغاتی فیلم‌ها) از نهمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم «ریحانه» شد.

حسین آرتیست درگذشت + علت فوت

فیلم شناسی حسین ملکی معروف حسین آرتیست

قسم (۱۳۹۷)
بچه مهندس (۱۳۹۷)
رهایم نکن (۱۳۹۷)
از یادها رفته (۱۳۹۶)
پاسیو (۱۳۹۶)
جاده قدیم (١٣٩۴)
حبيب آقا(١٣٩٣)
جوانمرد (۱۳۷۵)
ضربه آخر (۱۳۷۲)
شهر خاکستری (۱۳۶۹)
گروهبان (۱۳۶۹)
ترن (۱۳۶۶)
شیر سنگی (۱۳۶۵)
گمشده (۱۳۶۴)
تاراج (۱۳۶۳)
حماسه مهران (۱۳۶۳)
سناتور (۱۳۶۲)
شیلات (۱۳۶۲)
عبور از میدان مین (۱۳۶۲)
یاد (۱۳۶۲)
قدغن (۱۳۵۷)

جوایز جشنواره

برنده سیمرغ بلورین بهترین عکاسی (بخش مسابقه مواد تبلیغاتی فیلم‌ها) از نهمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم ریحانه – ۱۳۶۹

نظرات