هیولایی که توسط مهران مدیری دراکولا شد

1

چطور مهران مدیری توانست موفقیت هایش را تکرار کند؟ دراکولا مدیری نوروز ۱۴۰۰ می‌آید

مهران مدیری از معدود کارگردان هایی است که هم در تلویزیون و هم در نمایش خانگی توانسته است با نگاه خاصی که به کمدی دارد مخاطب را با خود همراه کند.

سریال دراکولا

سریال دراکولا

مدیری که بعد از ساخت چندین مجموعه موفق تلویزیونی از جمله پاورچین، نقطه چین و شب های برره به یکی از برندهای مطرح تلویزیون بدل شده بود که می توانست هر بار بهترین اثرش را ارائه کند؛ با فاصله گرفتن از تلویزیون به سراغ سریال سازی در نمایش خانگی رفت و با اولین حضور جدی اش توانست موج جدیدی را در عرصه سریال سازی نمایش خانگی ایجاد کند.

قهوه تلخ با تمامی حواشی ای که در انتهای پخش گریبانش را گرفت جزو آثار موفق نمایش خانگی در جذب مخاطب بود. سریالی با قصه ای پر فراز و نشیب و شوخی های بسیار که هر قسمتش می توانست خنده بر لبان تماشاگر بگذارد و او نسبت به قسمت های بعد مشتاق کند.

مدیری بعد از حواشی قهوه تلخ و نیمه کاره ماندن قسمت های پایانی سریال و اختلافاتی که با تهیه کنندگان و تیم نویسندگان پیدا کرد کمی از فضای ساخت سریال فاصله گرفت. او البته به سراغ ویلای من و شوخی کردم رفت و با ساخت این دو مجموعه اگرچه نتوانست توفیقات قهوه تلخ را تکرار کند اما در قواره خودشان توانستند مخاطب را جذب کنند.

سریال دراکولا

مدیری که چند سالی به دلیل برخی اختلاف ها از تلویزیون دور بود با برطرف شدن برخی سوء تفاهم ها باز هم به تلویزیون بازگشت و با ساخت دو فصل از مجموعه در حاشیه تلاش کرد موفقیت های پیشین خود را در تلویزیون اجرا کند. موفقیت هایی که با دو گانه مرد هزار چهره و مرد دو هزار چهره به مدت نزدیک به هشت سال متوقف شده بود. اما مدیری به هیچ وجه نتوانست در قواره های قبلی خود ظاهر شود و سریال های جدیدش هیچ رنگ و بویی از کارگردان موفق حوزه طنز تلویزیون در دهه های هفتاد و هشتاد نداشت. همین موضوع باعث شد مهران مدیری از سریال سازی فاصله بگیرد و با ساخت برنامه گفتگو محور دورهمی سبک جدیدی از اجرای تاک شو را روی آنتن شبکه نسیم ببرد. موفقیت های دورهمی اعتماد به نفس مهران مدیری برای ساخت سریال را به او برگرداند و او به سراغ ساخت هیولا رفت.

هیولا موفقیت های پیشین مدیری را احیا کرد و بازگشت او به سریال سازی یک اتفاق ویژه بود. او برای اینکه خاطرات تلخ در حاشیه تکرار نشود به سراغ پیمان قاسمخانی رفت. نویسنده محبوب سریال های مدیری که بیشترین تعداد همکاری را با هم داشتند و چند سالی از هم دور مانده بودند. هیولا با طرحی از پیمان قاسمخانی آماده شد و توانست خیلی زود به محبوب ترین سریال نمایش خانگی تبدیل شود.

تیکه های سیاسی و اجتماعی و نقد صریح مدیری از فساد گسترده اقتصادی در برخی از نهادها و افراد و استفاده از زبان کمدی برای بیان نقدهایش باعث شد هیولا همسو با نگاه جامعه به حرکت خود ادامه دهد.

مدیری بعد از ساخت هیولا بار دیگر به ساخت دورهمی ادامه داد تا اینکه خبر رسید قصد دارد قسمت دوم هیولا را بسازد. او ساخت هیولا ۲ که بعدا به دراکولا تغییر نام داد را در سکوت خبری پیش برد تا اینکه خبر رسید قرار است پخش آن در نوروز ۱۴۰۰ از طریق پلتفرم فیلیمو آغاز شود.

سریال دراکولا به کارگردانی و‌ تهیه کنندگی مهران مدیری از روز یکشنبه، یکم فروردین سال ۱۴۰۰ از پلتفرم فیلیمو‌ پخش خواهد شد.

در اين سريال طنز پیمان قاسم‌خانی طراحی و سرپرستی فیلمنامه را برعهده دارد و امیر برادران به عنوان نویسنده مهران مدیری را همراهی می‌کند.

در خلاصه داستان دراکولا آمده است: “ژاله کبیری همسر جدید کامران کامروا که ۳ سال است با او ازدواج کرده برای او جشن تولد گرفته و همه آشنایان و دوستان را دعوت کرده تا ثروت خود را برای دیگران به نمایش بگذارد.کامران کامروا هم موسسه خیریه جدیدی برای کودکان کار راه‌اندازی کرده و مانند گذشته به پولشویی مشغول است و مهیار مهرافزون را به استخدام خود درآورده.مهمانی باشکوهی برپاست و ما با دوستان و خانواده جدید کامروا آشنا می‌شویم.”

مهران مدیری، ویشکا آسایش، سیما تیرانداز، گلاره عباسی، محمد بحرانی و نیما شعبان‌نژاد، اندیشه فولادوند،احسان امانی، گلاره دربندی، مرتضی زارع، شکیلا سماواتی، مرجان مومنی، فرنوش نیک اندیش و حامد وکیلی در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند.

دراکولا محصولی از فیلم مارکت است که قرار است روزهای یکشنبه ساعت ۲۰ از فیلیمو منتشر شود.

مهران مدیری در دراکولا با استفاده از چهره های جدید و تغییر عمده در ترکیب بازیگران نسبت به هیولا یک شگفتانه جدید برای مخاطب آماده کرده است.

سریال دراکولا

ویشگا آسایش در سریال دراکـولا

حضور ویشکا آسایش در دراکولا بعد از تجربه موفق ورود آقایان ممنوع نشان می دهد مدیری روی وجوه کمدی بازی ویشکا آسایش حساب کرده است.

مدیری به غیر از محمد بحرانی و نیما شعبان نژاد که از هیولا وارد دراکولا شدند بقیه بازیگران را برای نخستین بار جلوی دوربین سریال جدیدش برده است. به نظر می رسد تمرکز داستان روی کاراکتر نیما شعبان نژاد باشد و از همین رو نقش های فرعی می توانند تجربه متفاوتی را در سریال مدیری کسب کنند.

فیلیمو با پخش دراکولا برگ برنده دیگری برای جذب مخاطب رو کرده است که در ایام نوروز می تواند در کنار دیگر آثار منتشر شده از جمله شبهای مافیا و مردم معمولی و می خواهم زنده بمانم و ملکه گدایان و خوب، بد، جلف؛ رادیو اکتیو به موفقیت هایش در زمینه سریال سازی و پخش آثار پرمخاطب ادامه دهد.

منبع: https://cinematicket.org/news/10998

1 دیدگاه در “هیولایی که توسط مهران مدیری دراکولا شد

  1. پریسا گفت:

    این سریال با توجه به قسمت قبلی خودش ینی هیولا، ندیده عالیه چون مهران مدیری گل میکاره

نظرات