تفریحات

بیوگرافی و عکس های لیلا بوشهری بازیگر

1

بیوگرافی و عکس های لیلا بوشهری بازیگر

بیوگرافی لیلا بوشهری

لیلا بوشهری در تاریخ پنجم مرداد ۱۳۵۴ در شهر تهران زاده شد. او در سال ۱۳۷۴ با بازی در فیلم سینمایی «جهنم سبز» به عرصهٔ سینما وارد شد.

وی علاوه بر بازیگری کارهای گرافیکی نیز انجام می دهد و به گفته خودش ابتدا گرافیست است و بعد بازیگر، او در سال ۱۳۷۰ بازیگری را با اجرای نمایش عروس دریا در تالار سنگلج آغاز کرد بعد از آن فیلم سینمایی جهنم سبز اولین تجربه سینمایی او بود. لیلا بوشهری درمصاحبه ای عنوان کرده بود که در ابندای راه تازه وارد بودم و پر انگیزه و پر انرژی و با پیشنهاد های زیاد کاری مواجه شدم که به دلیل کم تجربه گی برایم مهیج بود و همه شان را می پذیرفتم و بازی می کردم به نحوی که در شانزدهمین جشنواره فیلم فجر به عنوان پرکار ترین بازیگر زن شناخته شدم اما این تب من به موقع سرد شد و ترجیح دادم انتخاب های سنجیده تری را انجام بدهم.

بوشهری در سال ۱۳۹۴ در نمایش سوگ کاظم اشتری به کارگردانی سامان پور سلیمانی در خانه هنرمندان شرکت کرد. همچنین در سال ۱۳۹۴ در دو نمایش نامه‌خوانی خداحافظ و تجربه‌های اخیر به کارگردانی محمد رضا حیدری شرک کرد.

لیلا بوشهری

همسر لیلا بوشهری

متاسفانه اطلاعی درباره ازدواج وی در دسترس نیست ولی در برخی سایت ها در این باره نوشته شده است که خانم بوشهری قبلا یکبار ازدواج کرده اند و حاصل این ازدواج یک فرزند دختر می باشد.

لیلا بوشهری

آدرس صفحه اینستاگرام لیلا بوشهری : @leylaboushehri1

جدیدترین سریالی که این بازیگر در آن حضور دارد، سریال همسرایی می باشد که بزودی از تلویزیون پخش خواهد شد

فیلم شناسی لیلا بوشهری

سینمایی

بچه‌های جسور ۱۳۹۱
دوستی از جنس آتش ۱۳۸۸
حکم ۱۳۸۴
گزارش مریم ۱۳۸۴
بازنده ۱۳۸۳
شارلاتان ۱۳۸۳
کویر مرگ ۱۳۸۰
تارهای نامریی ۱۳۷۶
حماسه قهرمانان ۱۳۷۶
شاهرگ ۱۳۷۶
جهنم سبز ۱۳۷۴
شاهرگ ۱۳۷۶
اشک و سکوت ۱۳۹۱

تلویزیونی

حجر بن عدی ۱۳۹۲
شب چراغ ۱۳۸۱–۱۳۷۸
روح مهربان ۱۳۸۴
لبه آتش ۱۳۹۰
دایره تردید ۱۳۹۴
تهران پلاک یک —

چهره‌پرداز

کویر مرگ ۱۳۸۰

کارگردان

خرس‌های پاندا  ۱۳۹۴

لیلا بوشهری

مصاحبه با لیلا بوشهری

لیلا بوشهری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، در خصوص فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: به تازگی بازی در فیلم سینمایی با موضوع کودکان را به کارگردانی “علی پویان” به پایان رسانده ام اما این روزها بیشتر به فکر این هستم که خودم وارد عرصه کارگردانی و ساخت اثر شوم.

پیش از این سابقه کارگردانی تئاتر را داشته ام اما این نخستین تجربه تصویری من خواهد بود.

وی در رابطه با کم کاری خود در سینما افزود:این روزها وضعیت بازیگری در سینما اصلاً خوب نیست و هر شخصی که پول داشته باشد به هر چه که می‌خواهد می رسد. بارها به من پیشنهاد بازی داده شده و وقتی به دفتر سینمایی می‌روم می‌گویند چقدر پول داری.این روزها شما بدون حتی اندکی تجربه می‌توانید با فراهم آوردن پول نقش اول را بازی کنید.

بازیگر فیلم «بچه‌های جسور» با اشاره به لابی بازی در سینما تاکید کرد:روابط در سینمای ایران بیداد می‌کند.شما باید برای حضور مداوم رابطه داشته باشید و اگر نه سالها باید در انتظار پیشنهادات خوب بمانید.وضعیت سینما سالهاست که این چنین شده و کاری نمی توان کرد اما من همیشه گلیم خود را از آب بیرون کشیده ام.

او از وجود روابط نادرست در سینما پرده برداشت و ادامه داد:اتفاق تاسف باری که این روزها بسیار دیده می شود این است که برخی از بازیگران زنی که متاهل هستند پیشنهادات بسیار کمی به آنها می شود ولی اگر مجرد بودند به راحتی برای نقش ها دعوت می شدند.این اتفاق به شدت در سینما رایج شده است.این بازیگران مجرد به سینما وارد شده و با خودشان سرمایه هم می آورند و تبعاً به نقش های بسیار بزرگ نیز خواهند رسید.

بوشهری سینما را اسیر پول خواند و خاطرنشان کرد:همه چیز در سینمای ایران پول است و پول.شما پول داشته باشید یک روزه بازیگر و کارگردان می شوید.این روزها تهیه کنندگانی حضور دارند که فیلمشان را با پول بازیگران تولید می‌کنند. اینها لیستی را جلوی بازیگر می‌‎گذارند که برای هر نقش قیمت مشخصی را اعلام می کنند.

عکس های لیلا بوشهری

لیلا بوشهری

لیلا بوشهری

لیلا بوشهری

لیلا بوشهری

لیلا بوشهری

لیلا بوشهری

لیلا بوشهری

لیلا بوشهری

لیلا بوشهری

1 دیدگاه در “بیوگرافی و عکس های لیلا بوشهری بازیگر

  1. تقی امینی گفت:

    سلام
    صبح بخیر عرض میکنم به دوستان ارجمند.به بهانه واردات هنرپیشه
    اینهمه هنر پیشه های خوشگل و با تجربه ۴۰ سال خود کفائی در کشور عزیزمان که مشغول بازیگری هستند.ما نباید واردات هنرپیشه زن و مرد از خارج داشته باشیم.در زمان تجربه اقتصاد مقاومتی بنظر بنده نادرست است.!………… در یک مجله هنری خارجی چندین خبر خواندم که هنرمندان وهنرپیشه های خانم و اقایان ایرانی در تمام دنیا مشغول بکار هستند.پس نتیجه حاصل اینکه صادرات هنرپیشه هم داریم…………. باعث تامل میباشد که در خارج چه نوع بازیگری و هنرپیشگی مکنند؟خلاصه مازاد بر مصرف داخلی داریم.پس در سال اقصاد مقاومتی و تولید ملی و داخلی نباید از خارج بازیگر و هنرپیشه وارد بکنیم.به نفع ملت ایران نیست…….. واگر هنرپیشه ای با چشم ابی و یا سبز اگر لازم است با روش ساده با استفاده از لنزهای رنگی میشود جایگزین کرد…… این هم پیشنهاد بنده است که اگر خوب باشد و مورد قبول تهیه کنندگان و کارگردانان ایرانی بشود لطفا عمل بکنند.متشکرم

نظرات