بیوگرافی و سوابق نظامی و سیاسی سعید محمد کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰

8

«سعید محمد»، نظامی و سیاستمدار ایرانی و فرمانده سابق قرارگاه خانم الانبیا است. با بیوگرافی و زندگینامه شخصی و سیاسی سعید محمد و همسرش با عکس ها و سوابق و خانواده و همسر و فرزندان و تحصیلات و هر آنچه که باید درباره این چهره بدانید را در اینجا بخوانید.

بیوگرافی سعید محمد و همسر و فرزندانش + خانواده و سوابق و افتخارات

بیوگرافی سعید محمد کیست

سعید محمد، (زادهٔ سال ۱۳۴۷) در تهران نظامی و مدیر اجرایی و سیاستمدار ایرانی است، او فرمانده سابق قرارگاه خاتم الانبیا و کاندیدای فعلی ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ می باشد. او مدرک تحصیلی دکتری مهندسی عمران از دانشگاه تربیت مدرس می باشد

خانواده

در سال ۱۳۴۷ در تهران زاده شد و دوران کودکی و نوجوانی را در این شهر سپری کرد. وی در سال ۱۳۶۶ در سن ۱۹ سالگی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد.

او در سال ۱۳۸۸ مدرک دکتری مهندسی عمران با گرایش راه و ترابری را از دانشگاه تربیت مدرس دریافت کرد.

بیوگرافی و سوابق نظامی و سیاسی سعید محمد + تصاویر

سوابق نظامی و سیاسی سعید محمد

آقای محمد از مدیران رده بالا و مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران و فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا است.

او همچنین سابقه مدیرعاملی گروه ایرانیان اطلس (وابسته به بنیاد تعاون سپاه) و در سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۳ مدیرعاملی سپاسد از زیرمجموعه‌های قرارگاه خاتم را برعهده داشت.

از سال ۱۳۶۶ فعالیت های خود را در سپاه پاسداران آغاز کرده و دارای درجه سرتیپ دوم پاسدار می باشد.

فعالیت وی در سپاه پاسداران تنها به بخش‌های مدیریتی و اجرایی، در شرکت‌های زیرمجموعه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء و دوره کوتاهی نیز در بنیاد تعاون سپاه، خلاصه می‌شود.

او مدتی عنوان فرمانده ارشد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به عنوان بازوی مهندسی، عمرانی و اقتصادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت کرد و سپس به دلیل کاندیداتوری در انتخاب ریاست جمهوری ۱۴۰۰ استعفا داد.

از فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا تا استعفا

۱۵ مهرماه ۱۳۹۷ با حکم سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده وقت سپاه پاسداران، جایگزین عبادلله عبداللهی، به عنوان فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا شد.

“سعید محمد” در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ به علت نامزدی در انتخابات ۱۴۰۰ از قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا استعفا کرد و سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران پس از قبول این استعفا، او را به عنوان مشاور خود منصوب نمود.

زندگینامه و همسر و فرزندان و خانواده سعید محمد

جوایز و افتخارات

سردار محمد در دوران مدیرعاملی سپاسد، در سال ۱۳۹۳ تندیس برنز جایزه بین‌المللی پروژه برتر در سطح پروژه‌های عظیم را از انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA) کسب، و در سال ۱۳۹۲ تندیس بلورین جایزه ملی پروژه برتر در سطح پروژه‌های عظیم را نیز از انجمن ملی مدیریت پروژه ایران دریافت نمود.

سپاسد مهم‌ترین بازوی مهندسی سپاه پاسداران است که پروژه‌های عظیم سدسازی، تونل سازی، نیروگاه‌های برق، سازه‌های بتونی بلند و… را در کشور اجرا می‌کند. سد مخزنی کرخه و سد گوتوند از جمله پروژه‌هایی است که توسط سپاسد اجرا شده است.

از دیگر سوابق وی مدیرعاملی گروه ایرانیان اطلس، سازنده و مالک چندین مرکز خرید در شهر‌های مختلف از جمله اطلس مال در تهران است.

سوابق علمی

از جمله سوابق علمی او می‌توان به عضویت در انجمن تونل ایران از سال ۱۳۸۸ تاکنون، عضویت در هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) از سال ۱۳۸۹ تاکنون و عضویت در نظام مهندسی استان تهران از سال ۱۳۷۵ تاکنون اشاره کرد.

سعید محمد کیست

سعید محمد نامزد انتخابات ۱۴۰۰ کیست

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در سال ۱۴۰۰ برگزار میشود و سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده است

سوابق اجرایی و شغل سعید محمد

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا

مدیرعامل سپاسد (وابسته به قرارگاه خاتم)

مدیرعامل گروه ایرانیان اطلس (وابسته به بنیاد تعاون سپاه)

8 دیدگاه در “بیوگرافی و سوابق نظامی و سیاسی سعید محمد کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰

 1. ایران گفت:

  این آقا به دلیل شغل نظامی که دارن ،به خاطر همین هیچ عکسی از همسر و فرزندانش نیست و منتشر هم نخواهد شد،کار معقولانه ای هست،پس خواهشا شما هم دیگه اینقدر کنجکاوی نکنید

 2. فهیمه گفت:

  رأی ما دکتر سعید محمد

 3. احمدی گفت:

  منم حس خوبی به ایشون ندارم یه جورین 🤔😒

 4. فهیمه گفت:

  لابد بنده خدا اطلاعات ندارن که ننوشته دیده
  تا جایی که خودش گفته فقط دو پسر داره یکی محصل یکی هم مهندسی عمران دانشگاه شریف خونده
  خانمشو دیگه نمی‌دونم کیه
  تو یه برنامه تلویزیونی گفته بود کلیپشو دیدم
  نمی‌دونم برای چن سال قبل بود

 5. سید گفت:

  دوستان عزیز لطفا فحش ندهید .
  #رای ما سعید محمد

 6. پارمیدا گفت:

  خجالت نمی کشید با تیتر غلط میخواهید تعداد بازدید سایتتون رو بالا ببرید ، تف به شرفتون دزدای روزنامه چی بدبخت

 7. سعیده گفت:

  راجع به همسر تیتر دزدید چرا؟؟

 8. سعید محمد گفت:

  وقتی راجع به همسر و فرزندانش ننوشتید بیمار هستید تیتر زدید؟ روزنامه نگار هم دزد شده

نظرات