بیوگرافی و عکس های زلاتکو کرانچار سرمربی کروات فوتبال

0

بیوگرافی و عکس های زلاتکو کرانچار سرمربی کروات فوتبال

بیوگرافی زلاتکو کرانچار و همسرش با عکس های شخصی, اینستاگرام زلاتکو کرانچار و پسر و فرزندانش ,زندگینامه و سوابق زلاتکو کرانچار سرمربی سابق سپاهان و پرسپولیس و تیم ملی امید با پیج اینستاگرام و علت فوت و درگذشت زلاتکو کرانچار را در این بخش میخوانید.

بیوگرافی زلاتکو کرانچار و همسر و پسرش نیکو با علت فوت + زندگینامه و افتخارات

بیوگرافی زلاتکو کرانچار

زلاتکو کرانچار (Zlatko Kranjčar) در ۱۵ نوامبر ۱۹۵۶ در شهر زاگرب کرواسی به دنیا آمده – درگذشت ۱ مارس ۲۰۲۱ ، او بازیکن و سرمربی سابق کروات فوتبال بود که در پست مهاجم توپ میزد.

همسر و فرزندان زلاتکو کرانچار

او سالها پیش ازدواج کرده و حاصل این ازدواج یک دختر و یک پسر به نام نیکو کرانچار متولد ۱۳ اوت ۱۹۸۴ است که مانند پدرش فوتبالیست است و در تیمهای دینامو زاگرب، هایدوک اسپلیت، بورنموث و تاتنهام بازی کرده‌است و ۸۱ بازی ملی هم برای تیم ملی فوتبال کرواسی انجام داده‌است.

عکس های خانوادگی و نیکو پسر زلاتکو کرانچارسرمربی کروات فوتبال

سوابق فوتبالی از بازیکنی تا سرمربیگری

زلاتکو کرانچار بازیکن بازنشسته فوتبال اهل کرواسی بود. او فوتبال حرفه ای را از نوجوانی در تیم دینامو زاگرب به عنوان مهاجم آغاز کرد و سابقه  بازی در تیم های راپید وین، سنت پولتن و تیم ملی یوگسلاوی و کرواسی را در کارنامه دوران حرفه ای خود ثبت کرده است . او به همراه راپیدوین به مقام نایب قهرمانی جام برندگان جام اروپا در سال ۱۹۸۵ نیز رسید.

علت فوت و درگذشت زلاتکو کرانچار

کرنچار در ۱ مارس ۲۰۲۱ در زاگرب به علت نارسایی کبد درگذشت و فوت کرد. وی سابقه مربیگری در تیم های ایرانی پرسپولیس و سپاهان و تیم ملی امید ایران را در کارنامه خود داشت

علت فوت زلاتکو کرانچار سرمربی سابق پرسپولیس و سپاهان

کارنامه ورزشی در ایران

او در مجموع ۱۶۸ بازی رسمی به عنوان سرمربی سپاهان و پرسپولیس انجام داد که ۱۴۷ بار روی نیمکت سپاهان و ۲۱ بار روی نیمکت پرسپولیس نشست.

خانواده و زندگی شخصی

در شهر زاگرب کشور کرواسی به دنیا امد و از کودکی بطور حرفه ای فوتبال را آغاز کرد. او پدر نیکو کرانچار بازیکن فوتبال مطرح کرواسی است.

سال های سرمربیگری پرسپولیس تهران

کرانچار سابقه مربیگری تیم ملی کرواسی، تیم های فوتبال پرسپولیس و سپاهان را در کارنامه داشت. او در ۳۰ تیر ماه ۱۳۸۸ به‌عنوان سرمربی باشگاه فوتبال پرسپولیس انتخاب گردید در ۷ دی ۱۳۸۸ کرانچار در حالی‌که تیم او پس از گذشت ۲۱ هفته در ردهٔ سوم جدول قرار داشت، از سرمربیگری پرسپولیس برکنار شد و علی دایی به‌عنوان جانشین وی در سمت سرمربیگری پرسپولیس انتخاب شد

توافق‌نامه فسخ قرارداد کرانچار با پرسپولیس در ۹ دی ۱۳۸۸ با حضور وی در باشگاه پرسپولیس امضا شد.

سوابق و زندگینامه زلاتکو کرانچار

سال های سرمربیگری سپاهان اصفهان

در ۶ آبان ۱۳۹۰ به‌عنوان سرمربی باشگاه فوتبال سپاهان اصفهان انتخاب شد و  موفق شد تیم فوتبال سپاهان را در لیگ برتر ۹۱–۱۳۹۰ و جام حذفی ۹۲–۱۳۹۱ به مقام قهرمانی برساند.

کرانچار در ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ از هدایت تیم سپاهان استعفا داد

اما دوباره در ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ به‌عنوان سرمربی سپاهان انتخاب شد. وی در ۳۰ دی ۱۳۹۶ با توافقی دوطرفه از سپاهان جدا شد.

علت فوت و درگذشت سرمربی کروات سابق سپاهان

سرمربی تیم ملی فوتبال امید

زلاتکو در تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ به عنوان مدیر تیم ملی فوتبال امید و سپس سرمربی تیم ملی فوتبال امید ایران تا سال ۲۰۲۰ انتخاب گردید.اما در ۱۵ اردیبهشت ١٣٩٨ با اعلام مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران کرانچار از سمت سرمربیگری تیم ملی امید ایران برکنار شد.

خداحافظی از فوتبال

کرانچار پس از خداحافظی از بازیکنی فوتبال، بطور جدی از سال ۱۹۹۱وارد مربی‌گری شد. او برای اولین بار هدایت تیم اتریشی را بر عهده گرفت و سابقه سرمربیگری تیم های دینامو زاگرب و تیم‌های ملی فوتبال کرواسی و مونته‌نگرو را بر عهده داشت.

افتخارات

کرانچار بعد از قهرمانی سپاهان در جام حذفی ۱۳–۲۰۱۲

نظرات