اسامی و بیوگرافی بازیگران فیلم مصلحت با خلاصه داستان

0

“مصلحت″ یا مصلحت نظام، فیلم ایرانی به کارگردانی حسین دارابی و تهیه کنندگی محمدرضا شفاه است. این فیلم محصول سال ۱۳۹۸ و در ژانر سیاسی و هیجان انگیز ساخته شده است. فیلم مصلحت اولین بار در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر اکران شد و در بخش بهترین کارگردان اول، دیپلم افتخار را دریافت کرد. در ادامه مطلب به معرفی این فیلم و بازیگران آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

بیوگرافی بازیگران فیلم مصلحت به همراه خلاصه داستان و عکس

 

خلاصه داستان

فیلم “مصلحت” روایتگر ماجرای اشتباه بزرگ پسر تندروی یک آیت‌الله است که در دوران اوایل انقلاب در دادستانی جایگاه بسیار مهمی دارد. این پسرک تندرو و عصبانی که مثل بسیاری از دوستانش تحمل دیدگاه مخالف را ندارد، در یک درگیری خیابانی با کُلتی که مجوز ندارد به پسر چپ‌گرای خانواده‌ای ثروتمند که قصد مهاجرت از ایران را دارند، شلیک می‌کند.

داستان فیلم مصلحت

این شلیک باعث مرگ او می‌شود اما از آن‌جایی که پسر دلیر داستان ما پسر آیت‌اللهی است که در کنار محمد بهشتی به ملت ایران خدمت می‌کند، احتمالا مایه شرمساری به نظر می‌رسد که با حکم واقعی جرمی که انجام داده، روبرو شود.

 

اسامی بازیگران فیلم مصلحت

اسامی بازیگران فیلم مصلحت

 

دیگر عوامل

کارگردان: حسین دارابی،نویسندگان: حسین دارابی، احمد حیدریان و احسان ثقفی (بر اساس طرحی از رضا زهتابچیان)، تهیه کننده: محمدرضا شفا، مدیر فیلمبرداری: روزبه رایگا، طراح صحنه و لباس: بهزاد جعفری طادی، تدوین: سیاوش کردجان.

نظرات