ماجرای حذف سرویس گوگل از گوشی شیائومی چیست؟ علت حذف

0

ماجرای حذف سرویس گوگل از گوشی شیائومی چیست؟ و آیا صحت دارد؟ در همه ماجرا و علت حذف سرویس GMS از گوشی های شیائومی را در این بخش بخوانید.

ماجرای «حذف سرویس گوگل از گوشی شیائومی» چیست؟ علت حذف GMS از شیائومی

ماجرا و علت حذف سرویس گوگل از گوشی شیائومی

در آخرین خبرها از حذف سرویس های موبایل گوگل در گوشی شیائومی ،این شرکت خبری منتشر شده را تایید کرد و گفته شده است که دستگاه های آتی شرکت را که در چین با سیستم عامل MIUI عرضه می شوند، بدون ارائه سرویس‌های موبایل گوگل (GMS) خواهد بود.

به گزارش حرف تازه از مهر به نقل از گیزموچاینا: هفته قبل در خبری اعلام شد که شیائومی اجازه نمی‌دهد کاربرانش سرویس‌های موبایل گوگل (GMS) را روی دستگاه‌های مجهز به MIUI این شرکت نصب کنند. در همین راستا این شرکت بیانیه‌ای رسمی ارائه داده است.

شیائومی تصویری در حساب کاربری منتسب به سخنگوی خود در میکروبلاگ ویبو منتشر کرد که در آن به ۴ نکته اشاره شده بود.

در نکته نخست ذکر شده اطلاعات در خصوص GMS روی موبایل‌های شیائومی به وسیله یک انجمن غیر رسمی منتشر شده و معتبر نیست. در نکته دوم مسدود کردن GMS توسط شرکت را رد و اخبار در این باره را شایعه خوانده شده بود. اما نکته سومی که در تصویر ذکر شده با موارد قبلی متناقض است. طبق این نکته، شیائومی اشاره می‌کند دستگاه‌های آتی این شرکت که در چین عرضه می‌شوند، به طور پیش فرض مجهز به سرویس‌های موبایل گوگل نخواهند بود.

بنابراین کاربران نمی‌توانند سرویس‌های موبایل گوگل را روی دستگاه‌هایشان نصب کنند.

در نکته چهارم در تصویر شرکت نشان می‌دهد مدل‌های بین المللی شیائومی با چنین مشکلی روبرو نیستند. بنابراین موبایل‌های شیائومی که از چین وارد می‌شوند، با چنین چالشی روبرو هستند. کاربران این دستگاه‌ها نمی‌توانند سرویس‌های موبایل گوگل را روی دستگاه‌هایشان نصب کنند.

نظرات