(فیلم) علت دقیق صدای آژیر خطر در غرب تهران چه بود + اخبار تکمیلی جدید

0

(فیلم) علت دقیق صدای آژیر خطر در غرب تهران چه بود + اخبار تکمیلی جدید

جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ كاربران شبکه‌های اجتماعی از شنیده شدن صدای آژیر خطر در برخی مناطق غرب تهران از جمله مرزداران و شهرک آزمایش و … و قطع برق در باقرشهر خبر داده‌اند که پس از ساعاتی علت این اتفاق، اختلال در سیستم صوتی یک سازمان اعلام شد. در ادامه اخبار تکلمیلی و جدید را بخوانید.

(فیلم) علت دقیق صدای آژیر خطر در غرب تهران چه بود + اخبار تکمیلی جدید

فیلم صدای آژیر خطر قرمز در غرب تهران

اطلاعات اولیه و تایید نشده حاکی از آن است که مشکل فنی هواپیمای A321-271NX ایرلاین ترکیش‌ایر بر فراز مناطق غربی تهران و احتمال سقوط علت فعال شدن آژیر هشدار بوده است.

طبق اطلاعات راداری، پرواز استانبول به تهران، پس از چندین مرتبه چرخش بر فراز تهران، گویا به سمت باکو تغییر مسیر داده است.

تکذیب سقوط هواپیمای مسافربری در فرودگاه امام خمینی

مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی اعلام کرد:

خبر احتمال سقوط پرواز ترکیش ایر به هیچ وجه صحت ندارد و خلبان این شرکت هواپیمایی تصمیم به فرود نیامدن در این شرایط جوی نامساعد گرفته است.

در چنین شرایطی تنها خلبان است که می تواند بر اساس قانون تصمیم بگیرد که می تواند فرود بیاید یا خیر و به دلیل شرایط جوی نامساعد و وجود ابر های خطرناک CB این خلبان تصمیم گرفته که به سمت باکو برود و اعلام کرد که پس از مساعد شدن آب و هوا دوباره به فرودگاه امام خمینی باز خواهد گشت

پس از فرود نیامدن هواپیمای ترکیش ایر، دیگر پروازها در این فرودگاه به زمین نشستند که می‌توان به ایران ایر اشاره کرد و لحظاتی دیگر نیز هواپیمای ماهان از استانبول در فرودگاه امام خمینی خواهد نشست.

فیلم شنیده شدن صدای آژیر قرمز جنگ در غرب تهران چه بود

ماجرای شنیده شدن صدای آژیر در غرب تهران اختلال سیستم صوتی بود

حمید رضا گودرزی، معاون امنیتی استانداری تهران در گفت وگو با ایسنا در تشریح انتشار اخباری مبنی بر شنیده شدن صدایی همانند آژیر در غرب تهران که در برخی رسانه ها منتشر شده است، گفت: سیستم صوتی یکی از سازمان ها در شهرک آزمایش دچار اختلال شده که همین موضوع موجب شنیده شدن این صدا در آن منطقه شده است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر نیز این سیستم صوتی خاموش شده است.

درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استان تهرانهم در تماس با شبکه خبر گفت:

نفوذ آب پس از بارش شدید باران به یک مجموعه‌، باعث فعال شدن صدای آژیر آنجا شده بود. چیز خاصی نیست و مردم خیال‌شان راحت باشد.

اخبارها رسانه ها درباره علت آژیر قرمز در غرب تهران

خبرهای تأیید نشده مشکل فنی هواپیمای A۳۲۱-۲۷۱NX ایرلاین ترکیش‌ایر بر فراز مناطق غربی تهران و احتمال سقوط علت فعال شدن آژیر هشدار بوده است. هواپیمایی که به نظر می‌رسد صدای آژیر مربوط به آن باشد به سمت شمال کشور و ظاهرا باکو در حال ادامه حرکت است/ منبع: راوی

منبع اخبار هوانوردی اعلام کرده شنیده شدن آژیر در مناطقی از غرب تهران و همچنین هولدینگ تعدادی از پروازهای ورودی به فرودگاه امام خمینی روی تهران این شائبه را برای برخی از رسانه‌ها بوجود آورده که شاید این دو موضوع به هم ارتباط داشته باشد. استعلام کن‌نیوز نشان می‌دهد هولدینگ پروازها به علت وضعیت نامناسب آب و هوایی تهران بوده و ربطی به آژیر شنیده شده ندارد. / کن‌نیوز

 

نظرات