بیوگرافی و عکس های یونس غزالی | بازیگر نقش امیر در سریال وضعیت سفید

0

یونس غزالی، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی است. او به شدت بی حاشیه است و کمتر در عرصه بازیگری یا بر پرده سینما یا تلویزیون دیده شده است. حالا با خبر پخش مجدد سریال “وضعیت سفید“، تصمیم به معرفی یکی از بازیگران این سریال تلویزیونی یعنی یونس غزالی گرفتیم. در ادامه ی این مطلب، به بیوگرافی کامل این بازیگر، فیلم شناسی و عکسهای جدید او و همسرش می پردازیم. با ما همراه باشید.

بیوگرافی و عکس های یونس غزالی | بازیگر نقش امیر در سریال وضعیت سفید

 

بیوگرافی یونس غزالی

یونس غزالی، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی در تاریخ ۲۶ شهریور ماه ۱۳۷۰ در تهران متولد شد. او فارغ التحصیل رشته گرافیک است. در یک خانواده نسبتا پر جمعیت به دنیا آمده و چهار برادر و یک خواهر دارد.

برادران عباس و یونس غزالی

او ته تغازی خانواده و برادر عباس غزالی دیگر بازیگر مشهور سینما و تلویزیون است. وی علاوه بر بازیگری نقاش هم می باشد.

 

سالهای فعالیت

غزالی بازیگری را همراه با برادرش آغاز کرد. اولین بار در سال ۸۳ در سریال “۱۰۱ راه برای ذله کردن پدر مادرها” به کارگردانی حجت قاسمزاده اصل بازی کرد.

یونس غزالی در سریال در میان ابرها

او سپس در سال ۸۵ در فیلم “اخراجی ها” ساخته مسعود ده نمکی جلوی دوربین رفت و یک سال بعد در فیلمی دیگر بازی کرد. این فیلم روح الله حجازی “در میان ابرها” نام داشت و یونس نقش اصلی مرد را بازی می کرد و نقش اصلی زن نیز بر عهده یکی از ستارهای سینما یعنی “الناز شاکردوست” بود.

یونس غزالی در سریال یوسف پیامبر

برای دومین بار در  تلویزیون با سریال “یوسف پیامبر” ظاهر شد اما اولین حضوری جدی او، بازی در سریال “وضعیت سفید” در سال ۹۰ بود. او در کنار برادرش عباس، در این سریال خوش درخشید و بشدت محبوب شد اما وی به دلیل شخصیت خاص و به دور حاشیه اش، از عرصه بازیگری دور افتاد.

 

بازی در سریال وضعیت سفید

سریال “وضعیت سفید” سریال محبوب ایرانی محصول سال ۹۰ است. شاید بتوان گف اصلی ترین نقش این سریال “امیرمحمد گلکار” باشد که عهده دار این نقش نیز، یونس غزالی بود. هسته ی مرکزی و نقش اول این داستان، نوجوانی به نام “امیر” که اتفاقات زیادی برای وی می افتد و داستان های گوناگونی که بقیه ی اعضای خانواده اش با یکدیگر دارند به صورت موازی قصه را پیش میبرد.

یونس غزالی در سریال وضعیت سفید

حمید نعمت‌الله کارگردان این سریال در مورد انتخاب نقش امیر گفته است: “به لحاظ سنی و ظاهری بازیگری مثل امیر کم بود و بازیگرانی هم که داشتیم چهره‌های شیک داشتند. از تعدادی از علاقمندان تست گرفتیم، اما کسی را با ویژگی‌هایی که در نظر داشتم، پیدا نکرده بودیم.

یونس غزالی در سریال وضعیت سفید

خیلی هم نگران شده بودم، چرا که زمان فیلمبرداری هم نزدیک می‌شد.خیلی به ندرت پیش آمده من کلافه بودنم را به گروه نشان بدهم، اما برای انتخاب بازیگر نقش امیر کلافگی خودم را به گروه نشان دادم و به همه گفتم به مدارس بروند و دنبال چهره‌ای بگردند.

یونس غزالی در سریال وضعیت سفید

تا اینکه حسن پورشیرازی قرار بود نقشی را بازی کند، یونس غزالی را به ما پیشنهاد داد.وقتی بچه‌ها با او تماس گرفتند، گفت بازی نمی‌کند. من هم بی خیال شدم. تا اینکه یک نفر دیگر یونس را پیشنهاد داد. سرانجام به عباس غزالی زنگ زدیم و به او گفتیم که برادرش را برای بازی راضی کند. وقتی امیر را پیدا کردم به حدی هیجان زده شدم که به گروه سریع گفتم این بازیگر انتخاب شد.”

 

 

همسر یونس غزالی

از وضعیت تاهل یونس، اطلاعات دقیقی در دسترس نیست اما احتمالا وی مجرد است.

یونس غزالی و لیندا کیانی

 

 سریال و مجوعه های تلویزیونی

  • ۱۰۱ راه برای ذله کردن پدر و مادر ها (۱۳۸۳)
  • یوسف پیامبر (۱۳۸۷)
  • وضعیت سفید (۱۳۹۰)

 

فیلم های سینمایی

  • اخراجی (۱۳۸۵)
  • در میان ابرها (۱۳۸۶)

 

دیگر عکس های یونس غزالی

عکس های جدید عباس غزالی 99

عکس های جدید عباس غزالی 99

عکس های جدید عباس غزالی و عباس غزالی

عکس های جدید عباس غزالی و عباس غزالی

عکس های جدید عباس غزالی و عباس غزالی

عکس های جدید عباس غزالی و عباس غزالی

عکس های جدید عباس غزالی 99

عکس های جدید عباس غزالی و عباس غزالی

اختصاصی از مجله اینترنتی “حرف تازه

با ما همراه باشید.

نظرات