بیوگرافی و عکس های حجت الاسلام احمد جهان بزرگی کارشناس سیاسی

0

بیوگرافی “حجت الاسلام احمد جهان بزرگی” و همسرش زندگینامه و حواشی احمد جهان بزرگی با عکس ها و فرزندان و سوابق و روزمه سیاسی و فعالیت ها و تحصیلات و سن وی را در این بخش از مجله حرف تازه میخوانید.

بیوگرافی حجت الاسلام احمد جهان بزرگی و همسرش + زندگینامه و جنجال ها

بیوگرافی حجت الاسلام احمد جهان بزرگی

احمد جهان بزرگی متولد … روحانی و دانش آموخته علوم حوزوی و عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و مدرس دانشگاه و کارشناس امور مذهبی و سیاسی و عضو جبهه پایداری است

تحصیلات احمد جهان بزرگی

جهان بزرگی دانش آموخته علوم حوزوی و معمم می باشد. او دارای مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه تهران ،مدرک دانشوری علوم سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس و دکترای علوم سیاسی بوده و سابقه همکاری با دولت احمدی‌نژاد و نیز جبهه پایداری را دارد.

سوابق و فعالیت

وی مدیر گروه علوم سیاسی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و مدیر گروه علوم سیاسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و همچنین مدرس سطح دو حوزه علمیه عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی می باشد.

در عرصه نویسندگی و تالیف کتاب های مذهبی و فقه نیز فعال است و تاکنون چند تالیف در زمینه مقالات علمی – تخصصی در حوزه های علمیه (درس اصول فقه مظفر) را به چاپ رسانده است

زندگینامه احمد جهان بزرگی کارشناس برنامه زاویه شبکه 4 و ماجرای منقل و رئیس جمهور

همسر حجت الاسلام احمد جهان بزرگی

درباره زندگی شخصی و خصوصی و همسر و فرزندان و سن و محل تولد وی اطلاعی در دست نیست

ماجرای منقل و توهین به رئیس جمهور

احمد جهان بزرگی در برنامه زاویه شبکه چهار گفت: مسئولی که در خانه نشسته و شاید پای منقل هم باشد، جایی سر نمی‌زند و وزرایش نمیتوانند با او تماس بگیرند، این مسئوله؟

مسئولین جمهوری اسلامی خیلی خیانت کردند و در بچگی شیر خر خوردند! شاید رئیس جمهور «پای منقل» نشسته!

بیانیه شبکه چهار در پی سخنان احمد جهان بزرگی

سخنان حجت الاسلام احمد جهان بزرگی، عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در مناظره زنده برنامه «زاویه» و واکنش ها به آن، انتشار بیانیه ای از سوی روابط عمومی شبکه چهار سیما را به دنبال داشت.

سخنان حجت الاسلام جهان بزرگی در برنامه چهارشنبه شب «زاویه» شبکه چهار، «غیرمنصفانه» و «غیرحرفه ای» خوانده شده و آمده است:

««گفتگو» میراث بزرگان اندیشه و تنها ابزار اصلاح و پیش‌برد جامعه است و بر همگان، خصوصا اصحاب قلم و اندیشه، واجب است تا از گفتگو و آداب آن مراقبت کنند. اتفاق ناخوشایندی که به وسیله مهمان برنامه زاویه و برخلاف رویه این برنامه رخ داد، مخالف صریح فرمایشات رهبری مبنی بر حفظ حرمت مسوولان نظام بود و با سیاست های کلی شبکه چهار، مبنی بر توسعهٔ ادب و آداب گفتگو، در تضاد کامل قرار داشت.

شبکه چهار تبری میجوید

به همین منظور شبکه چهار وظیفه خود می‌داند که از سخنان نادرست مهمان برنامه تبری جوید و صراحتاً آن را مخالف اهداف رسانه ملی و شبکه چهار در توسعه گفتگوی مومنانه، منصفانه و مودبانه می‌داند.
امیدواریم دیگر شاهد چنین رفتارهایی از سوی مهمانان برنامه‌های زنده نباشیم تا خدای ناکرده عرصه گفتگو تنگ‌تر نشود و شکاف های فکری و اجتماعی بیش از این نگرد.

در این میانه نکته مهم آنکه همان طور که بارها اعلام شده، مسوولیت اظهارنظر مهمانان و کارشناسان برنامه زنده بر عهده خود آنهاست همان چیزی که مجری برنامه به درستی صراحتا در پایان برنامه بر آن تاکید کرد و مدیران و برنامه سازان پیش از برنامه همواره کارشناسان را به اتقان در سخنان، رعایت انصاف، اخلاق، نقد سازنده و دلسوزانه توصیه کرده و می کنند. این صحبت ها نه تنها مورد تایید رسانه ملی نیست، بلکه آن را مغایر فضای نقد منصفانه و اخلاقی می داند.
قطعا سخنان حجت الاسلام جهان بزرگی خلاف مصالح کشور و منویات رهبر انقلاب (مدظله العالی) است و می‌بایست آن را جبران کنند تا ابزاری در دست دشمنان قسم خورده این نظام مقدس نشود.»

احمد جهان بزرگی کیست, عکس احمد جهان بزرگی, همسر و فرزندان حجت الاسلام احمد جهان بزرگی

آثار و تالیفات احمد جهان بزرگی

۱- اصول سیاست و حکومت(۱۳۷۸)؛

۲- پیشینه تاریخی نظریه ولایت فقیه( ۱۳۷۷)؛

۳- اندیشه سیاسی امام خمینی ۱۳۷۹؛

۴- درآمدی بر نظریه دولت در اسلام (۱۳۷۸)؛

۵- متدولوژی تفسیر سیاسی (۱۳۷۹)؛

۶- آزادی سیاسی( ۱۳۸۱)؛

۷ – درآمدی بر تول نظریه دولت در اسلام(۱۳۸۱)؛

۸- اصول تحلیل وبررسی(۱۳۸۱)؛

۹- نخبگان در جامعه اسلامی

۱۰- شیخ فضل الله نوری, میرزای نائینی, تضاد یا سوء تفاهم

۱۱- درآمدى بر تئورى دولت در اسلام

۱۲- انقلاب عدالت خواهی و دو اندیشمند معاصر آن

 

نظرات