(عکس) اولین پاسخ و واکنش احسان علیخانی به خودکشی رضا

1

بعد از خودکشی رضا کودک کار که مهمان احسان علیخانی در ماه عسل بود همه منتظر واکنش وی درباره این خبر تلخ بودند. اولین پاسخ و واکنش احسان علیخانی به خودکشی رضا را که در استوری اینستاگرام منتشر کرد را میخوانید. او علت واقعی خودکشی رضا و ماجرای ازدواج تا کار و مسائل و مشکلات رضا و زندگی او خانواده اش در محله شوش تهران را توضیح داده است.

(عکس) اولین پاسخ و واکنش احسان علیخانی به خودکشی رضا

توضیح و پاسخ احسان علیخانی به خودکشی رضا

رضا مهمان برنامه ماه عسل با دیالوگ «من هیچ آرزویی ندارم، چون وقت نکردم بهش فکر کنم، چون تا شب سر کار بودم، اصلا نتونستم بهش فکر کنم» مشهور شد و با خودکشی نا بهنگام و شوکه کننده مشهورتر و خب داغ … که هنوز مراجع قانونی علت فوت را رسما اعلام نکرده‌اند.

چند روز پیش صفحه اینستاگرام خانه ایرانی لب خط که از کودکان کار حمایت می کند با انتشار تصویری از رضا فیوجی نوشت است: «در کمال ناباوری، درگذشت یکی از جوانان خانه‌ی ایرانی لب خط را تسلیت می‌گوییم، رضا در سن ۱۸ سالگی متاسفانه بر اثر خودکشی جان خود را از دست داده است».

رضا فیوجی کیست : جوان ۱۸ ساله ای بود که از حدود ۱۳ سالگی تحت پوشش جمعیت امام علی قرار گرفت. او و خانواده اش در محله شوش تهران زندگی می کردند و زمانی که مهمان برنامه ماه عسل شد تقریباَ ۱۳ سال داشت.

(عکس) اولین پاسخ و واکنش احسان علیخانی به خودکشی رضا

واکنش اینستاگرامی احسان علیخانی به خودکشی رضا کودک کار

احسان علیخانی تهیه کننده و مجری ماه عسل اینطور نوشت:

واکنش احسان علیخانی به خودکشیِ کودکِ کار

درد اینجاست که “درد” را نمی‌توان به کسی حالی کرد!

درباره رضا، حضورش در ماه‌عسل، خبر خودکشی‌اش و این خبر غمناک و تلخ…

عکس های رضا کودک کار مهمان ماه عسل

خبری شوکه‌کننده و این میزان سنگین برای همه ما که او را دیده بودیم و از دلش خبر داشتیم…

رضا ۷ سال پیش مهمان ماه‌عسل شد. وقتی قرار شد موضوع کودکان کار، برای اولین‌بار در تلویزیون مطرح شود، رفقای جمعیت امام‌علی که در زمینه بچه‌های کار فعالیت می‌کردند و دنبال تحصیل و آموزش‌شان بودند، گروه ما را با تعدادی از این بچه‌ها آشنا کردند، مستندی ساخته شد و بچه‌های جمعیت، با کسب اجازه از خانواده‌ها، تعدادی از بچه‌ها را به برنامه آوردند تا همه -تاکید می‌کنم همه- دردهای زیر پوست شهر را ببینیم و کاری بکنیم؛ چه، کسانی که مسئولیت قانونی دارند و چه انسان‌هایی که از دستشان کاری برمی‌آید.

رضا جمله معروف “آرزویی ندارم چون وقت نکردم بهش فکر کنم” را در برنامه گفت. همه دیدند و آن روز، تعداد زیادی پیگیر کمک و یاری او و امثال او شدند و رضا را پیدا کردند.

چند روز بعدش، مهمان ویژه‌برنامه عید فطر شد و گفت آرزو دارم از این محله برویم.

مهدی رحمتی و حنیف عمران‌زاده با مردانگی، فراهم کردن خانه جدید را تقبل و خانه‌ای برای رضا و خانواده‌اش رهن کردند.

اینکه چرا بعد از حدود یک سال با شکایت اهالی محل، مجبور به ترک آن خانه شدند بماند؛ که دردی بزرگتر است!

رضا با بچه‌های خانه ایرانی لب خط کار می‌کرد با کلی آرزوی جدید و عشق، تا مادرش به طور ناگهانی از دنیا رفت و او دچار شوک و غمی سنگین شد. دو بار دست به خودکشی زد و خانه ایرانی لب خط، رضا را کامل تحت‌نظر مددکار و روانشناس قرار داد و او قول داده بود هر وقت فکر خودکشی به ذهنش خطور کرد با مددکار صحبت کند.

بیوگرافی رضا فیوجی مهمان ماه عسل که خودکشی کرد

دوباره رضا شروع کرد به درس‌خواندن و تمرین تئاتر. حتی بازی در چند تئاتر در خانه لب خط و کار کردن تا جایی که خودش دستگاهی بخرد و درآمدی بهتر داشته باشد.

رضا ازدواج کرد؛ در سن کم و با دختری کم‌سن‌تر و باز بحرانی جدید برای او.

عکس‌های رضا در زمین فوتبال و اجرای تئاتر و محل کار، نشان می‌دهد که عشق و امید به آینده در او زنده بود تا…

علت خودکشی رضا کودک کار مهمان ماه عسل

البته هنوز مراجع قانونی علت فوت را رسما اعلام نکرده‌اند.

به دلایل حفظ حریم خصوصی و اخلاق، حتی رفقای خانه ایرانی لب خط هم نمی‌توانند از مشکلات رضا و پیرامونش حرفی بزنند و باید در این داغ، شریک شد و گریست.

چقدر در آن سالها تحت فشار بودیم که چرا اینقدر تلخ و غمگین شده برنامه؟! چرا از درد و رنج می‌گویید؟!
رفقا می‌دانید چقدر بچه‌هایی شبیه رضا در همین شهر زندگی می‌کنند؟!

1 دیدگاه در “(عکس) اولین پاسخ و واکنش احسان علیخانی به خودکشی رضا

  1. عسل گفت:

    خیلی ناراحت شدم. واقعا متاسفم. به خانواده اش تسلیت میگم. با اینکه تا حالا ندیده بودم برنامه ی ماه عسل رو ولی ناراحت شدم. 😔😔😔😔

نظرات