انتخاب عادل فردوسی پور بعنوان گزارشگر فینال آسیا ۲۰۲۰ از سوی AFC

1

انتخاب عادل فردوسی پور بعنوان گزارشگر فینال آسیا ۲۰۲۰ از سوی AFC برای پیج اینستاگرام به زبان فارسی اعلام شد که در ادامه جزئیات و پخش زنده و دانلود گزارش عادل فردوسی پور در بازی پرسپولیس و اولسان هیوندای کره جنوبی را در مجله حرف میخوانید

ماجرای انتخاب عادل فردوسی پور بعنوان گزارشگر فینال آسیا 2020 از سوی AFC

عادل فردوسی پور گزارشگر فینال آسیا ۲۰۲۰

کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل تخلف ایران در پخش تصاویر مسابقات آسیایی که حق پخش آنها را خریداری نکرده بود، نه تنها حق پخش فینال را به ایران نفروخت، بلکه مجوز حضور هیچ یک از خبرنگاران ایرانی برای حضور در قطر را صادر نکرد.

این موضوع باعث شد محمدحسین میثاقی و مهدی هاشمی که می خواستند برای پوشش خبری فینال آسیا به همراه پرسپولیس راهی قطر شوند هم ویزای قطر را دریافت نکنند. این در حالی بود که هیچ نامی از آنها به عنوان خبرنگار برده نشده بود و نام این دو نفر در لیست ۶۰ نفره پرسپولیس به ای اف سی قرار گرفته بود. ای اف سی اما تنها ویزای ۵۰ نفر از آنها را صادر کرد که میثاقی و هاشمی در میان ۱۰ نفری حضور داشتند که ویزا برای آنها صادر نشد.

فردوسی پور گزارشگر منتخب کنفدراسیون فوتبال آسیا در فینال آسیا ۲۰۲۰

این در حالی است که تا پیش از این حتی اگر کشوری حق پخش مسابقات را نمی خرید، می توانست خبرنگاران خود را برای پوشش غیرتصویری به مسابقات اعزام کند اما از آنجا که صدا و سیما دیگر رقابت های آسیایی را از طریق غیرقانونی پخش کرده است، کنفدراسیون فوتبال آسیا، فوتبال ایران را مشمول تنبیه های مختلفی کرده است از جمله ممنوعیت حضور خبرنگارانش در فینال آسیا! صادر نشدن ویزای قطر برای محمدحسین میثاقی اما از این جهت خبرسازتر می شود که شنیده ها حاکی از دعوت ای اف سی از عادل فردوسی پور برای گزارش این بازی در بخش فارسی کنفدراسیون فوتبال آسیا است.

گزارش بازی پرسپولیس و اولسان هیوندای

گفته می شود کنفدراسیون فوتبال آسیا از عادل فردوسی پور خواسته تا برای گزارش فارسی این مسابقه در قطر حاضر شود. هرچند امکان پخش زنده مسابقه فینال از طریق اینستاگرام فارسی ای اف سی وجود ندارد اما گویا کنفدراسیون فوتبال آسیا می خواهد از گزارش فردوسی پور برای بازپخش مسابقه یا انتشار بخش هایی از آن در صفحات فارسی خود استفاده کند. حتی شنیده می شود که ویزا برای فردوسی پور هم صادر شده و او با درخواست ای اف سی موافقت کرده است.

در راستای این اقدام ای اف سی حتی فروغی و برخی مدیران دیگر صدا و سیما به گمان اینکه باشگاه پرسپولیس نام او را در لیست همراهان خود قرار داده بوده، به این باشگاه معترض شده اند و باشگاه پرسپولیس برای اثبات این نکته که عادل فردوسی پور را در لیست خود قرار نداده بودند، این لیست را در اختیار مدیران صدا و سیما گذاشته اند. هنوز معلوم نیست عادل فردوسی پور آیا راهی قطر می شود و فوتبال دوستان ایرانی می توانند بعد از مدت ها گزارش فینال آسیا را هر چند بعد از چند روز در صفحات اجتماعی با گزارش عادل ببینند / منبع: روزنامه ایران

1 دیدگاه در “انتخاب عادل فردوسی پور بعنوان گزارشگر فینال آسیا ۲۰۲۰ از سوی AFC

  1. طرفدار عادل خان گفت:

    خدا رو شکر حق به حق دار رسید و عادل خان جواب صبرشو گرفت . حالا خیط شدن میثاقی و امثالش که نون به نرخ روز می خورند و حرمت نگه نمی دارند دیدن داره . آقای میثاقی یادت نرفته این عادل خان بود که بهت فرصت داد تا برای گرفتن گزارش از فوتبال شهرستانی های به جاهای مختلف بری تا هم شیوه گزارش گیری رو یاد بگیری و هم با رفتن به کلاس زبان . زبانتو تقویت کنی تا بشی چیزی که الان هستی . البته الانش هم چیزی نیستی همونایی که بادت کردند یه روز بادتو خالی می کنند . هر روز باید دلهره داشته باشی که چ موقع تاریخ انقضات سر می رسه . آدمایی مثل تو که گذشتشونو فراموش می کنند و چیز ی تو چنته ندارند زیادن . اونایی که به ناحق بهت میدون دادن اگه از طرز بله قربان گفتنت خوششون نیاد مثل پر کاه فوتت می کنند بری جایی که دیگه دیده نشی .

نظرات