ماجرای جنجالی لایو غیراخلاقی پسر ۱۴ ساله با بلاگر معروف

0

ماجرای لایو جنجالی پسر ۱۴ ساله با (بلاگر معروف) درباره مسائل جنسی و غیراخلاقی و حواشی لایو غیراخلاقی پسر ۱۴ ساله با بلاگر اینستاگرامی را در این بخش با واکنش ها و انتقادات بطور کامل بخوانید

ماجرای جنجالی (لایو غیر اخلاقی پسر 14 ساله) با بلاگر معروف اینستاگرامی

لایو غیراخلاقی پسر ۱۴ ساله با بلاگر معروف

چند روز گذشته خبری مبنی بر لایو پسر ۱۴ ساله با بلاگر معروف و شاخ مجازی در فضای مجازی و رسانه ها منتشر شد که بازتاب گسترده ای داشته و باعث شد تا کامنت ها و سیل انتقادات به این لایو و خبر روانه شود.

درباره لایو غیراخلاقی پسر ۱۴ ساله روزنامه خراسان نوشت:

خبر تکان‌دهنده بود؛ از سقوط یک هواپیما، واژگونی اتوبوس، شکستن رکورد فوتی‌های کرونا یا انفجاری عظیم در گوشه‌ای از دنیا حرف نمی‌زنیم، سوژه ما نوجوان ۱۴ ساله‌ای است که شاید پدر و مادرش گمان می‌کنند ساعت‌های متمادی که سر در گوشی و تبلت دارد، مشغول حل‌کردن تمرین ریاضی یا پاسخ به سوالات علوم و جغرافیاست. اما ماجرا فاجعه‌آمیزتر از این حرف‌هاست.

صحبت‌های این نوجوان ۱۴ ساله با یک بلاگر معروف که تبلیغ سایت‌های شرط‌بندی می‌کند و لایوهای نیمه‌برهنه از خودش می گذارد دو سه روزی است که فضای مجازی را پر کرده است تا جایی که وزیر ارتباطات هم درباره آن واکنش نشان داد و گفت: «فیلم منتشر شده، تلخ و آزاردهنده بود و به نظر می‌رسد نهادهایی که وظیفه امداد رسانی به کودکان و نوجوانان را دارند باید وارد عمل شوند. اگر یکی از نوجوانان ما این چنین وضعیتی دارد باید به مشکل رسیدگی کرد، این رفتار نتیجه مشکلات دیگر در جامعه است.»

البته در روزهای گذشته تجزیه و تحلیل‌های به اصطلاح کارشناسانه کاربران و فعالان فضای مجازی که هر کدامشان از دید خود به این موضوع نگاه می‌کنند در شبکه‌های اجتماعی بازتاب پیدا کرد. این در حالی است که مقصر یک فرد یا یک نهاد خاص نیست؛ پدر و مادرها، آموزش و پرورش، معلمان، متولیان نظارت بر فضای مجازی، دست اندرکاران امور فرهنگی، مبلغان دینی و … همه و همه ما یک طرف ماجرا هستیم و کوتاهی در رهاکردن کودکان و نوجوانان در بحرانی‌ترین سن دوران زندگی هیچ‌گاه قابل بخشش نخواهد بود.

واکنش کاربران به لایو پسربچه با بلاگر معروف

 

حرف‌های بی‌پروای نوجوانِ این لایو در واقع افشای پشت پرده‌هایی‌ست که بعضا انکار می‌شود، مساله بلوغ زودرس، تفاوت‌های آشکار نسل جدید که در سیطره‌ی تکنولوژی‌ست و انتقاداتی که برخی به خواب عمیق مسئولین و غفلت خانواده‌ها کرده‌اند، این لایو را خبرساز کرده. برخی هم از قِبَل این ماجرا پیِ اهداف خودشان مبنی بر محدودیت فضای مجازی بوده‌اند.

 

 

نظرات