ماجرای توهین و پخش کلیپ مبتذل در تکیه معاون الملک کرمانشاه +فیلم

0

ساخت و پخش کلیپ مبتذل در تکیه معاون الملک کرمانشاه و مانکن های زنده در مغازه های کرمانشاه بازتاب گسترده ای داشته که بعد از انتشار آن در فضای مجازی ایجاد شده و باعث شد تا رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه به این موضوع ورود کند. همه ماجرا را حرف تازه بخوانید

ماجرای توهین و پخش کلیپ مبتدل در تکیه معاون الملک کرمانشاه +فیلم

کلیپ مبتذل در تکیه معاون الملک کرمانشاه

به گزارش حرف تازه از مشرق: پخش یک کلیپ مبتذل که در فضای تکیه معاون الملک ساخته شده سبب ناراحتی عموم مردم کرمانشاه شد که این کلیپ واکنش رئیس کل دادگستری استان را به همراه داشت.

پرویز توسلی‌زاده در واکنش به پخش این کلیپ مبتذل در فضای مجازی که در تکیه معاون الملک تهیه شده است اظهار داشت: دستگاه قضایی با قاطعیت با مسببان این قبح شکنی برخورد خواهد کرد.

ورود دادگستری به اهانت به تکیه معاون الملک کرمانشاه

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به برپایی روضه سیدالشهدا در این مکان فرهنگی افزود: دستگاه امام حسین(ع) و اهانت به مقدسات و اماکن مذهبی از خطوط قرمز شرع مقدس اسلام است و کسی حق عبور از این خط قرمز را ندارد.

توسلی‌زاده خاطرنشان کرد: دستگاه قضا به هیچ وجه با کسانی که بخواهند به هر بهانه‌ای خدشه‌ای بر باورهای دینی مردم وارد کنند مماشات نخواهد کرد و به‌طور قاطع و ویژه با این پرونده برخورد خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در موضوع نفوذ و شبیخون فرهنگی دشمن که مقابله با آن از منویات مقام معظم رهبری و رئیس دستگاه قضاست با هیچ فردی تعارف نداریم و قاطعانه با آمران و مجریان ناهنجاری‌های مذهبی و اجتماعی برخورد خواهیم کرد.

روز گذشته نیز انتشار فیلمی با موضوع مانکن زنده در یک فروشگاه پوشاک کرمانشاه واکنش‌های شدیدی در پی داشت که این حرکت غیرانسانی و غیراخلاقی منجر به پلمب این فروشگاه و حکم بازداشت صاحب مغازه شد.

ماجرای اهانت و توهین به تکیه معاون الملک کرمانشاه +فیلم

جنجال مانکن زنده در کرمانشاه

در چند روز گذشته استفاده از چند مانکن زنده برای تبلیغ یک بوتیک در شهر کرمانشاه جنجالی شد و توجه‌ مردم و رسانه‌ها را به خود جلب کرد. اقدامی که پیش از این در مشهد مقدس نیز صورت گرفته بود و پس از مدت کوتاهی سر از کرمانشاه در آورد، با همان شکل و شمایل که نشان می‌داد نمی تواند یک اقدام غیر اخلاقی ساده باشد. بر اساس اعلام مقامات مسئول، بوتیک مورد نظر پلمب و تهیه کنندگان این اقدام غیر انسانی نیز به مراجع ذی صلاح فراخوانده شدند.

تکیه معاون الملک کرمانشاه کجاست

تکیۀ معاون‌الملک از جمله آثار زیبا و باشکوه است که از دوره قاجاریه در کرمانشاه به یادگار مانده‌است. این بنای تاریخی در بافت قدیم شهر کرمانشاه در محلهٔ آبشوران قدیم و در خیابان «حداد عادل» واقع شده‌است. این اثر در تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۵۴ با شمارهٔ ثبت ۹۴۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.

نظرات