درگذشت پرویز پورحسینی با علت مرگ + مراسم تشییع و خاکسپاری

0

درگذشت پرویز پورحسینی با علت مرگ + مراسم تشییع و خاکسپاری

درگذشت پرویز پورحسینی بازیگر سرشناس و قدیمی سینما، تئاتر و تلویزیون بر اثر کرونا که از آبان ماه ۱۳۹۹ در بیمارستان بستری بود و در نهیت در روز جمعه ۷ آذر ۹۹ درگذشت. علت دقیق فوت و مراسم تشییع پرویر پورحسینی از زبان پسرش پورنگ پورحسینی را در حرف تازه بخوانید

درگذشت پرویز پورحسینی با علت مرگ + مراسم تشییع و خاکسپاری

درگذشت پرویز پورحسینی بازیگر

پرویز پورحسینی که از چندی پیش به‌دنبال ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری و تحت مراقبت ویژه قرار داشت، دار فانی را وداع گفت.

علت مرگ پرویز پورحسینی

پورنگ پورحسینی فرزند پرویز پورحسینی خبر درگذشت این هنرمند را تأیید کرد که گفت که پدرش امروز جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ درگذشته است.

پورحسینی متولد شهریور ۱۳۲۰، در سن ۷۹ سالگی و به دلیل ابتلا به کرونا چشم از جهان فروبست.

وی دانش آموخته بازیگری دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود که در عرصه تئاتر در آثار کارگردان‌های مطرحی همچون پیتر بروک، آربی آوانسیان، حمید سمندریان، بهرام بیضایی و علی رفیعی به ایفای نقش پرداخت.

وی همچنین در عرصه تصویر نیز در فیلم‌هایی چون «کمال‌الملک» علی حاتمی، «کشتی آنجلیکا» محمد بزرگ نیا، «باشو غریبه‌ای کوچک» بهرام بیضایی، «روز فرشته» بهروز افخمی، «قاتل اهلی» مسعود کیمیایی، «شب حادثه» سیروس الوند و «طلسم» داریوش فرهنگ به ایفای نقش پرداخته بود.

پورحسینی در حوزه تلویزیون نیز در مجموعه‌های مختلفی از جمله «مختارنامه» داود میرباقری، «بی گناهان» احمد امینی، «سرزمین کهن» کمال تبریزی و «میکائیل» سیروس مقدم حضور داشته است.

آخرین تجربه تلویزیونی این بازیگر با سابقه در مجموعه تلویزیونی «بچه مهندس» علی غفاری رقم خورد

زمان تدفین و تشییع و خاکسپاری متعاقبا اعلام میشود…

نظرات