ماجرای کامل دستفروشی محسن مدهنی کشتی گیر خوزستانی + فیلم

0

فیلم دستفروشی محسن مدهنی کشتی گیر و فرنگی کار خوزستانی و قهرمان کشتی فرنگی جهان بازتاب گسترده ای در بین کاربران در فضای مجازی داشته که در ادامه ماجرای کامل و علت دستفروشی و فیلم صحبت های وی را در این بخش از حرف تازه میخوانید

ماجرای کامل دستفروشی محسن مدهنی کشتی گیر خوزستانی + فیلم

علت دستفروشی محسن مدهنی قهرمان کشتی فرنگی

محسن مدهنی عضو تیم ملی کشتی فرنگی ایران در اندیمشک دستفروشی می کند. او در این ویدئو از مسئولان شهرداری می خواهد به وی اجازه دهند تا با دستفروشی در گوشه خیابان کسب درآمد داشته باشد.

فیلم دستفروشی محسن مدهنی قهرمان کشتی

دارنده مدال طلای مسابقات جهانی کشتی و فن اصیل مشک سقا می‌گوید از‌ بیکاری و اجبار، به شغل دست فروشی در اندیمشک‌ روی آورده و حالا با برخورد عوامل اجرائیات شهرداری مواجه شده و ناچار به جمع کردن بساط خود شده است!
از جمله سوابق وی حضور در تیم ملی نوجوانان و جوانان کشتی فرنگی ایران و کسب مدال طلا در مسابقات بین المللی می باشد. او در وزن ۵۸ کیلوگرم  در رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان جهان به مدال طلای رقابت‌های جهانی یونان ۲۰۱۷ دست یافت.

اجرای فن مشک سقا محسن مدهنی

محسن مدهنی، کشتی گیر ایرانی توانست رقیب بلغارستانی خود را با اجرای فن «مشک سقا» در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان و جوانان، خاک کند.

فیلم دستفروشی محسن مدهنی قهرمان کشتی فرنگی جهان

منظور از فن مشک سقا چیست

هنگامى که حریف در خاک نشسته، کشتى‌گیر مجرى از یک سمت در پشت او به حالت زانو زده قرار مى‌گیرد و سپس کمر حریف را با قلاّب کردن دست‌ها محکم مى‌گیرد.

مجرى بعد از گرفتن کمر حریف، در حالى‌که در یک طرف بدن او به روى پاهاى خود قرار مى‌گیرد، به‌سرعت حریف را تا ارتفاع بالاتر از کمر، بالا مى‌آورد به‌طورى‌که کمر حریف از یک سمت کاملاً زیر بغل دست نزدیک مجرى قرار گیرد و سپس در همین لحظه، با بردن کمر و نشیمنگاه خود به زیر مرکز ثقل بدن حریف در حالى‌که زانوهاى مجرى نیمه‌خمیده هستند، با راست کردن پاهاى خود، پائین‌تنه حریف را از پشت به‌طرف بالا پرتاب مى‌کند و بالاتنه او را به‌طرف پائین سرازیر مى‌نماید و با وارد ساختن ضربه کمر و نشیمنگاه خود، حریف را از جلو به گونه‌اى پرتاب مى‌کند که مستقیماً به روى پل مى‌رود.

نظرات