موارد مصرف و اسامی داروهای درمان کرونا

0

معرفی کامل و اسامی داروهای درمان کرونا و مقدار و موارد مصرف اسپری دهانی PHR 160 و شربت موکوزتیف و شربت  آنوال اس و شربت استاپ سیویررا در این بخش ار مجله حرف تازه میخوانید

داروهای درمان کرونا | معرفی کامل و اسامی 4 داروی درمان کرونا + مقدار مصرف

اسامی داروهای درمان کرونا

به گزارش حرف تازه از به نقل از کیانوش از جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو : چهار فرآورده طبیعی با اجزای گیاهی برای بهبود علایم کووید ۱۹ از کمیسیون قانونی سازمان غذا و دارو مصوبه گرفتند. دو مورد آنها توانستند مجوز تولید موقت ۶ ماهه را اخذ کنند و دو داروی دیگر هنوز مجوز تولید نگرفته اند.

کیانوش جهانپور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هیچکدام از این داروها داروی درمان کووید ۱۹ نیستند اما اثراتی برای بهبود علایم این بیماری داشته اند که باید مراحل بررسی بیشتر را طی کنند.

وی گفت: اولین داروی گیاهی از این مجموعه یک اسپری دهانی با نام PHR ۱۶۰ است که حاوی ۶ اسانس گیاهی است و با توجه به نتایج کارآزمایی بالینی ارائه شده در صورت مصرف به بهبود عوارض ریوی کووید۱۹ شامل تنگی نفس، سرفه و اکسیژن رسانی شریانی کمک می کند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو افزود: داروی دوم شربت موکوزیفت حاوی عصاره آبی میوه دو گیاه است که با توجه به مدارک کارآزمایی بالینی ارائه شده، در صورت مصرف به بهبود علایم خستگی و بی اشتهایی در بیماران مبتلا به کووید ١٩ کمک می کند، این دو دارو مجوز تولید موقت ۶ ماهه را دریافت کرده اند و وارد بازار شده اند.

جهانپور ادامه داد: فرآورده طبیعی دیگر یک شربت حاوی هفت جزء گیاهی است که هنوز نام آن تایید نشده اما بر اساس نتایج کارآزمایی بالینی ارائه شده، اعلام شده که در کاهش دوران بستری و بهبود هایپوکسی (کاهش اکسیژن رسانی به بدن) موثر است که مراحل بررسی آن در سازمان غذا و دارو ادامه دارد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: چهارمین فرآورده طبیعی در این مجموعه یک شربت حاوی یک گیاه دارویی است که اسناد آن با نام آنوال اس در کمیسیون قانونی سازمان غذا و دارو در حال بررسی است و بر اساس نتایج کارآزمایی بالینی، اعلام شده که در بهبود برخی علایم بیماری کووید۱۹ موثر است.

وی گفت: هنوز هیچکدام از این داروها به عنوان داروهای تایید شده در درمان کرونا مطرح نیستند و به طور کلی در دنیا هنوز هیچ داروی اختصاصی برای درمان کرونا تایید نشده است.

این بیماری هنوز هیچ داروی اختصاصی تایید شده ای ندارد اما از اثربخشی برخی داروهای ضد ویروس، ضد التهاب و افزایش دهنده سیستم ایمنی برای بهبود علایم این بیماری و کمک به درمان مبتلایان آن استفاده می شود. تعدادی از این داروها در پروتکل درمانی کرونا در ایران نیز تصویب شده است. پلاسمادرمانی و اکسیژن درمانی نیز از روش های مورد استفاده در درمان این بیماری است.

ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه و سرفه از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می شود و تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علایم بیماری کووید۱۹ است. بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به این ویروس دچار بیماری خفیف می شوند.

اسامی و موارد مصرف ۴ داروی گیاهی درمان کووید ۱۹

‏۱- اسپری دهانی PHR 160 حاوی ۶ اسانس گیاهی است که برای بهبود عوارض ریوی کووید١٩ شامل تنگی نفس، سرفه و اکسیژن شریانی کمک می‌‌کند.

۲-  شربت موکوزیفت حاوی عصاره آبی میوه دو گیاه است که برای ‏بهبود علائم خستگی و بی‌اشتهایی در بیماران مبتلا به کووید١٩ مورد مصرف است.

۳- شربت تولیدی با نام اظهار شده استاپ سیویر است که برای برای کاهش دوران بستری و بهبود هایپوکسی مورد مصرف است و حاوی هفت جزء گیاهی است.

۴-  فرآورده شربت با نام اظهارشده آنوال‌اس حاوی یک جزء گیاهی است که برای برای بهبود برخی علایم بیماری مصرف دارد.

نظرات