بیوگرافی و عکس های نرگس محمدی فعال سیاسی و روزنامه نگار

1

بیوگرافی و عکس های نرگس محمدی روزنامه نگار و فعال سیاسی

بیوگرافی نرگس محمدی فعال سیاسی و روزنامه نگار و خبرنگار و همسرش تقی رحمانی و فرزندان با عکس + زندگینامه و سوابق و علت دستگیری و خانواده و مادر و پدرش و ازدواج و فرزندان و محل زندگی و شغل و پیج اینستاگرامش را در سایت حرف تازه مشاهده کنید

بیوگرافی نرگس محمدی فعال سیاسی و همسرش تقی رحمانی با عکس + زندگینامه و فرزندان

بیوگرافی نرگس محمدی فعال سیاسی

نرگس محمدی روزنامه نگار (زاده ۱۳۵۱ در شهر زنجان) فعال حقوق بشر، زندانی سیاسی، روزنامه‌نگار و نایب رئیس و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر و رئیس هیئت اجرایی شورای صلح ایران است. او در سال ۲۰۰۹ برنده جایزه بین‌المللی بنیاد الکساندر لانگر شد.

تحصیلات

وی دوران تحصیل را در زنجان زادگاهش گذراند و پس از پایان دبیرستان، در رشته فیزیک کاربردی دانشگاه امام خمینی قزوین ادامه تحصیل داد. او در دوران دانشجویی سازمان‌دهنده و همکار برای صعود به بلندترین قله‌های ایران بود

زندگی شخصی و خانوده نرگس محمدی فعال سیاسی

محمدی متولد شهر زنجان است که سال ۱۳۷۵ به عوان روزنگار و خبرنگار در نشریه پیام هاجر مشغول به کار شد و در نشریات دیگر نیز مقاله‌هایی دربارهٔ مسایل زنان، مسایل دانشجویان و حقوق بشر چاپ کرد.

او پس از تأسیس شورای ملی صلح در ایران که در سال ۱۳۸۷ توسط ۸۳ شخصیت اجتماعی-سیاسی-فرهنگی با محور صلح و حقوق بشر تشکیل شد در سال ۲۰۰۸ در انتخابات داخلی این شورا به عنوان رئیس هیئت اجرایی آن برگزیده شد.

همسر نرگس محمدی روزنامه نگار کیست

همسر او، تقی رحمانی نیز از فعالان سیاسی است. او در سال ۱۳۷۸ با تقی رحمانی نویسنده، استاد دانشگاه، فعال سیاسی و زندانی سیاسی ازدواج کرد و دو فرزند یک دختر و یک پسر دارد.

بیوگرافی نرگس محمدی فعال سیاسی و همسرش تقی رحمانی با عکس + زندگینامه و فرزندان

علت دستگیری و زندان

اعتماد نوشت: نرگس محمدی در دادگاه به ریاست قاضی صلواتی، به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» به ۵ سال حبس و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس و در مورد اتهام «تشکیل و اداره گروهک غیرقانونی لگام (لغو گام‌به‌گام اعدام) » به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود.

مهرماه ۹۵ هم شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران، حکم ۱۶ سال زندان دادگاه بدوی او را تأیید کرد و نرگس محمدی در این مدت مشغول گذراندن محکومیتش در زندان اوین بود.

وی در دی ماه سال ۱۳۹۸ از زندان اوین به زندان زنجان منتقل شد

سوابق و فعالیت ها

ایشان از سال ۱۳۷۵ روزنامه‌نگاری را در نشریه پیام هاجر آغاز کرد و در نشریات دیگر نیز مقاله‌هایی دربارهٔ مسایل زنان، مسایل دانشجویان و حقوق بشر چاپ کرد و سپس به عضویت کانون مدافعان حقوق بشر درآمد و اکنون نایب رئیس این کانون و رئیس کمیته زنان آن می‌باشد.

آزادی نرگس محمدی

حجت الاسلام والمسلین صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان زنجان در این باره گفت: مجازات این فرد با استفاده از قانون اخیرالتصویب کاهش مجازات حبس، تقلیل یافت و از زندان آزاد شد.

وی با بیان اینکه دادگاه در مورد این محکوم اعمال تخفیف کرد و با رافت اسلامی آزاد شد، افزود: نرگس محمدی ۱۰ سال مجازات حبس لازم الاجرا داشت که با استفاده از قانون کاهش مجازات حبس و موافقت دادگاه، میزان حبس وی به هشت و نیم سال کاهش پیدا کرد و با پایان محکومیت هشت سال و نیم حبس، شب گذشته از زندان آزاد شد.

1 دیدگاه در “بیوگرافی و عکس های نرگس محمدی فعال سیاسی و روزنامه نگار

  1. مسعود گفت:

    💓💓💓💓💓💓

نظرات