بیوگرافی و عکس حاج علی شمقدری و همسرش+ درگذشت حاج علی شمقدری بر اثر کرونا

0

بیوگرافی و عکس حاج علی شمقدری و همسرش+ علت فوت و درگذشت “حاج علی شمقدری” یار دیرین رهبری و خادم قدیمی و با سابقه حرم رضوی حاج علی ,”آشنایی با علی شمقدری”,محل دفن و تاریخ تشییع و “مراسم خاکسپاری حاج علی شمقدری” را در مجله حرف تازه میخوانید

بیوگرافی و عکس حاج علی شمقدری و همسرش+ درگذشت حاج علی شمقدری بر اثر کرونا

 

حاج علی شمقدری که بود؟

حاج علی شمقدری، یار دیرین رهبری و خام با سابقه حرم رضوی و حرم امام رضا ع ،پیرغلام مجالس توسل و ذاکر اهل بیت و امام حسین ع در ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ دارفانی را وداع گفت و دیدار معبو شتافت.

زنده یاد حاج علی یار دیرین رهبری و خام با سابقه حرم رضوی و حرم امام رضا ع ،پیرغلام مجالس توسل و ذاکر اهل بیت و امام حسین ، فعال فرهنگی محافل قرآن و عترت روزهای دور مشهد مقدس و طلایه دار مبارزه و قیام در سال های اولیه نهضت تاریخی حضرت امام خمینی(ره) در خراسان رضوی بود.

علت فوت حاج علی شمقدری

حاج علی شمقدری، یار خراسانی رهبر انقلاب بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

حسین شمقدری،مستند ساز و فرزند جواد شمقدری در حساب کاربری توئیتر خود تصویری از مرحوم حاج علی در کنار رهبر انقلاب در سال‌های جوانی‌شان. وی عموی جواد شمقدری، کارگردان سرشناس سینمای ایران بود.

بیوگرافی و عکس حاج علی شمقدری و همسرش+ درگذشت حاج علی شمقدری بر اثر کرونا

 

رضا شمقدری، خبر درگذشت و فوت یار خراسانی رهبر انقلاب اسلامی را تأیید کرد.

وی علت فوت پدربزرگش را ابتلا به ویروس کرونا عنوان کرد و گفت: پدربزرگم امروز حوالی ظهر به رحمت خدا رفتند و مراسم خاکسپاری فردا انجام می‌شود.

وی مرد روزهای حماسه و حادثه دوران پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی، پیرغلام مجالس توسل و ذکر و اقامه عزای حضرت سیدالشهدا(ع)، فعال فرهنگی محافل قرآن و عترت روزهای دور مشهد مقدس و طلایه دار مبارزه و قیام در سال های اولیه نهضت تاریخی حضرت امام خمینی(ره) در خراسان رضوی بود.

زندگینامه و عکس حاج علی شمقدری

پیام تسلیت رهبری

بسم الله الرحمن الرحیم

با تأثر فراوان اطلاع یافتم که دوست و همراه قدیمی، مرد مؤمن و انقلابی و متشرع، پدر شهید و برادر شهید، مرحوم آقای حاج علی آقای شمقدری، رحمة الله علیه دارفانی را وداع کرده است.

اینجانب در بیش از نیم قرن آشنائی با این بردار با ایمان و پرتلاش، همواره او را در جبهه‌ی حق، به پایداری و غیرت و صدق و وفا شناخته‌ و از او جز نیکی و مجاهدت ندیده‌ام، رحمت و رضوان خدا بر او باد. وظیفه میدانم که به همسر مؤمن و صبور و فرزندان صالح و مکرّم و نیز به دیگر بازماندگان و همه‌ی دوستان و آشنایان آن مرحوم تسلیت عرض کنم و حشر او با شهیدان و بندگان صالح را از خداوند مسألت نمایم

نظرات