مواد لازم و طرز تهیه ترشی یونانی بازاری در خانه بدون کپک زدن

0

طرز تهیه ترشی یونانی خانگی با زیتون و قارچ به روش بازاری,مواد لازم سالاد ترشی یونانی با روغن زیتون و اسامی ادویه های خاص ترشی یونانی و طرز تهیه ترشی یونانی با رب و مواد لازم و عکس های این ترشی خوشمزه و لذیذ و ترفند کپک نزدن با ماندگاری طولانی را در مجله اینترنتی حرف تازه برای شما آماده کردیم

طرز تهیه ترشی یونانی بازاری در خانه بدون کپک زدن + مواد لازم سالاد ترشی یونانی

ترشی یونانی بشدت مورد علاقه بیشتر خانواده هاست و مدتی است که در سبد خانوار جا افتاده و به خاطر طعم خاصش با روغن زیتون و فلفل های رنگی و ادویه های خاص طرفداران زیادی دارد. با ما همراه باشید تا درست کردن این ترشی را آموزش بدهیم.
خیلیم شیک و مجلسی همیشه باید باشه

طرز تهیه ترشی یونانی مرحله به مرحله

برای درست کردن ۲ پیمانه زیتون شور سبز و سیاه رو صاف کرده و گذاشتم آبش خشک بشه
در این مرحله ۲ پیمانه آب و نصف پیمانه سرکه به قابلمه اضافه می کنیم و روی حرارت متوسط قرار می دهیم تا سبزیجات کمی نرم شوند، سپس قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم و سبزیجات را خارج می کنیم تا آب اضافی شان خارج شود.
سپس نصف پیمانه موسیر خورد شده و نصف پیمانه سیر خورد شده ،نصف پیمانه فلفل تند خورد شده ۱ پیمانه هویج، ۱ پیمانه بی بی کورن حلقه شده (یا ذرت کنسروی صاف شده ) همه مواد خشک بشن ، بعد باهم مخلوط بشن ۱ پیمانه روغن زیتون و ۱ پیمانه سرکه ، ۲ قاشق نمک ، ۱ قاشق فلفل قرمز کمی زردچوبه ، سیاه دونه حدود ۲ قاشق هم شد چاشنی ترشی همه این مخلوط رو تو طرف تمیز درب دار ریختم و تو یخچال برای ۲ هفته زمان دادم
نکته مهم: اگه ظرف ترشیتون تا روی مواد خالی بود حتما سرکه اضافه کنید

طرز تهیه ترشی یونانی بازاری بدون کپک زدن در خانه + مواد لازم سالاد ترشی یونانی

 

مواد لازم برای درست کردن سالاد ترشی یونانی

هویج ۱ پیمانه
ذرت کوچک ۱ پیمانه
روغن زیتون ۱ پیمانه
سرکه ۱٫۵ پیمانه
نمک ۲ قاشق غذاخوری
زردچوبه ۱ قاشق چایخوری
سیاه دانه ۲ قاشق غذاخوری
نصف پیمانه فلفل تند خورد شده
نصف پیمانه موسیر خورد شده
نصف پیمانه سیر خورد شده
زیتون شور سبز و سیاه
گل کلم ۳ پیمانه
فلفل دلمه رنگی ۱ پیمانه
قارچ دکمه ای ۲ پیمانه
ذرت کوچک ۱ پیمانه

 

عکس مواد لازم ترشی یونانی در خانه

روش جلوگیری از کپک زدن

توجه داشته باشید که برای اینکه ترشی کپک نزند باید تمام مواد ترشی را یک با یک پس از خرد کردن روی دستمال حوله ای بچینیم تا رطوب شان به طور کامل گرفته شود، سپس با هم مخلوط کنیم و چاشنی ها را اضافه کنیم.
نکته دیگری که حتما باید رعایت شود این است که زمانی که مواد ترشی را در ظرف شیشه ای ریختید حتما باید سرکه یک بند انگشت بالاتر از مواد ترشی باشد، اگر اینطور نبود به اندازه ای که نیاز است باید سرکه اضافه کنید.

نظرات